(VIDEO) Denver ponovo 1. na Zapadu: Jokić u laganom ritmu do dabl-dabl učinka i slavlja nad Majamijem Nikole Jovića

Košarkaši Denvera slavili su protiv ekipe Majamija rezultatom 100:88. Za Nagetse je Nikola Jokić upisao 12 poena uz 14 skokova i šest asistencija, dok je Nikola Jović na drugoj strani imao tri poena i po jedan skok i asistenciju.

nikola jokic

Denver se vratio na prvo mejsto na Zapadu i pitaće se za sve do kraja sezone!

U okršaju dvije ekipe u kojima igraju reprezentativci Srbije, uspešniji je bio Denver Nikole Jokića. Nagetsi su kontrolisali utakmicu čitavim njenim tokom, nisu dozvolili košarkašima Majamija da nametnu svoj ritam, a Nikola Jović je u dresu Hita dobio svega 15 minuta na terenu. Denver je na kraju slavio rezultatom 100:88, a pored ovog meča, zapažena je i partija Vasilija Micića, koji je došao do rekorda karijere.

Košarkaši Majamija poveli su na otvaranju prve četvrtine sa 9:6, da bi Denver na to odgovorio serijom 15:0. Nagetsi su odmah na startu utakmice pokazali nadmoć nad ekipom Hita, sa mnogo raspoloženih igrača na terenu, prenosi Sportal.

Majami do kraja prve dionice nije uspio da popravi utisak i cijela ekipa je ubacila samo 19 poena, a i Nikola Jokić se razigrao u redovima Nagetsa. Denver je poslije prvih 12 minuta košarke imao vođstvo od 26:19.

Na startu druge dionice košarkaši Hita uspjeli su da pronađu ritam i da se vrate rezultatski, ali ne i da povedu. Denver je zadržao svoju prednost i tokom druge četvrtine, ali nije smjelo da bude opuštanja na terenu, jer je Majami za razliku od prve dionice sada aktivno prijetio i čekao svoju šansu.

Porter Džunior je nastavio da ubacuje sa svih pozicija, dok je za Majami poene uglavnom postizao Adebajo. On i Batler su uspjeli da dovedu svoju ekipu na samo pola koša zaostatka u završnici prvog poluvremena, ali su Nagetsi odbili ovaj nalet i priveli su poluvrijeme kraju rezultatom 50:44.

Drugo poluvrijeme je za ekipu Majamija otvorio mladi reprezentativac Srbije, Nikola Jović, pogođenim šutem za tri poena. Ovo je pokrenuo ekipu Hita koja je u narednim minutima uspjela da dođe do dugo očekivane prednosti, ali nije uspjela i da je zadrži.

Gordon i Porter Džunior su konsolidovali igru Denvera, odbili napad protivnika i vratili minimalnu prednost na stranu svoje ekipe. Nagetsi su pred odlučujućih 12 minuta košarke vodili sa 72:71.

Ekipi Majamija se ponovo desio neobjašnjiv pad u četvrtoj četvrtini, koju su odigrali još gore nego prvu i ubacili su samo 17 poena, naspram 28 Denvera. Za Nagetse se razigrao i Braun, poeni u ekipi su bili prilično ravnomjerno raspoređeni, dok je Majami ponovo ostao bez raspoloženih igrača na terenu.

Denver je čitavim tokom ovog perioda pravio mini serije poena, igrao u laganom ritmu i držao sve pod kontrolom. Nagetsi su na kraju slavili rezultatom 100:88, a najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Porter Džunior sa 25 poena, dok je Nikola Jokić ubacio 12 poena uz 14 skokova. Na drugoj strani je Adebajo upisao 17 poena uz 13 skokova, a Nikola Jović je ostao na samo tri poena.