(VIDEO, FOTO) 2 KORAKA DO TITULE Crvenoj zvezdi pripala drama u Pioniru, Partizan propustio veliku šansu

Košarkaši Crvene zvezde napravili su prvi korak ka osvajanju prstena u ABA ligi pošto su u meču punom preokreta savadali Partizan.

Kevin Panter

Gledali smo sjajan meč u Pioniru u kojem je Zvezda slavila s 85:82.

Partizan je u Pionir došao odlučan da već u prvom meču napravi zlata vrijedan brejk. U tom ritmu su i počeli utakmicu i tvrdu prvu četvrtinu su riješili u svoju korist (17:20).

Nastavak meča nije donio neku veliku promjenu na parketu osim toga što su igrači bili nešto precizniji. Partizan je sredinom druge četvrtine imao devet poena prednosti, ali Zvezda se borbenom igrom vratila i u jednom trenutku čak i povela. Sjajan meč smo vidjeli u prvih 20 minuta i borbenu igru su pokazala oba tima. Igralo se u serijama što je i dovelo do toga da imamo egal utakmicu nakon prvog poluvremena (39:39).

Treći period meča je donio dosta bolju igru Crvene zvezde koja je okrenula rezultat u svoju korist i sredinom treće četvrtine su imali opipljivu prednost. Nošeni velikom podrškom navijača crveno-bijeli su imali i najveću prednost do tada pa se moglo naslutit da će ipak sačuvati prednost domaćeg terena u ovoj utakmici. U jednom trenutku su imali čak i devet poena prednosti, ali se Partizan vratio u život sa dvije trojke u finišu treće četvrtine.

Početak četvrte četvrtine donio je nastavak serije Partizana koji je ponovo poveo. Nevjerovatan meč smo vidjeli u Pionuru. Vodio je Partizan, Zvezda se vraćala. Zatim je vodila Zvezda i Partizan se vraćao. Na kraju je srećniji i spretniji bio tim Crvene zvezde koji je sada na dva koraka do titule.

Na kraju meča smo vidjeli veliku dramu. Prvo je u jednom trenutku stao sat i prekid je trajao nekoliko minuta. Finiš je donio i penal završnicu u kojoj se bolje snašao domaćin. Na kraju je Aleksa Avramović promašio šut za produžetak.

Domaćina su do pobjede vodili Jago s 18, te Luka Mitrović i Miloš Teodosić sa po 14 poena. Kod Partizna se istakao Džejms Naneli s 27 poena, a pratio ga je Kevin Panter s 13

Tok meča

Crvena zvezda – Partizan 85:82

Kraj utakmice.

40. minut: Stao je sat i sudije sad gledaju koliko je ostalo do kraja.

39. minut: Crvena zvezda u finišu meča ima plus 3.

36. minut: Veoma uzbudljiv meč u Pionuru. Djeluje da ćemo gledati dosta uzbuđenja do kraja susreta.

32. minut: Partizan pravi seriju od 10:0 i ponovo vodi.

Četvrta četvrtina

30. minut: Vratio se Partizan u život. Imala je Zvezda plus 9, ali je sa dvije vezane trojke crno-bijeli tim smanjio prednost. Ponitka je čak imao i šut za izjednačenje.

27. minut: Na tri minuta prije kraja treće dionice u momentu kada Crvena zvezda kontroliše meč protiv Partizana u finalu ABA lige, dogodio se veliki peh za crveno-bijele. Povredio se Nikola Topić.

26. minut: Crvena zvezda igra mnogo bolje u nastavku meča i ima opipljivu prednost.

23. minut: Imao je Partizan prednost na početku treće četvrtine, ali je Zvezda ponovo okrenula i povela sa 4 poena prednosti

Treća četvrtina

Poluvrijeme u Pioniru

20. minut: Preokret Crvene zvezde. Koš je postigao Davidovac.

18. minut: Serija Zvezde traje i domaćin dolazi do izjednačenja, ali Naneli ponovo donosi prednost Partizanu.

17. minut: Crvena zvezda pravi seriju od 6:0 i vraća se u meč.

16. minut: Partizan igra odlično i ima devet poena prednosti na sredini druge četvrtine

12. minut: Crvena zvezda za sada bez koša u drugoj četvrtini

Druga četvrtina

10. minut: Partizan ima prednost nakon prve četvrtine.

7. minut: Trojka Teodosića, a sjajnim košem uzvraća Panter.

7. minut: Mali broj poena u Pioniru u prvoj četvrtini.

6. minut: Partizan je nešto bolje otvorio meč, Doužer i Naneli nose crno-bijele.

2. minut: Prve poene na meču postiže Doužer.

1. minut: Počela je utakmica u Pioniru

Prva četvrtina

Uoči meča

Riječ trenera

Janis Sferopulos, strateg Crvene zvezde, istakao je da je njegova ekipa spremna za duele sa vječitim rivalom.

– Cijele sezone smo naporno radili i trenirali da bi došli do ovog momenta, do finala. Imamo prednost domaćeg terena i želimo da maksimalno fokusirani uđemo u prvu utakmicu i igramo našu igru. Znamo šta treba da uradimo, igramo protiv velikog rivala. Mi poznajemo njih, oni poznaju nas. Daćemo sve od sebe da pobijedimo u prvoj utakmici. Fokusirani smo na meč koji slijedi, moramo da idemo korak po korak – rekao je Sferopulos.

Arbitri

ABA liga je za ovaj meč poverenje ukazala Saši Puklu iz Slovenije, Milivoju Jovčiću iz Srbije i Luki Kardumu iz Hrvatske.

“Za ovo smo se spremali”

Što se Partizana tiče, crno-bijeli su u polufinalu savladali Budućnost sa 2:1, dok su prethodno bez poraza eliminisali ekipu Igokee. Trener Parnog valjka, Željko Obradović, rekao je da su finalne utakmice ono za šta se ekipa spremala čitavu sezonu.

Željko Obradović

– Cijelu godinu igramo da bi došli do ovog cilja, do velikog finala. Nadam se da ćemo biti spremni i da ćemo probati da damo sve od sebe. To je uvijek najvažnije – istakao je Željko Obradović, trener Partizana.

Kapiten crno-bijelih, Kevin Panter, naglasio je da je cilj brejk na startu.

– Naša očekivanja su da pobijedimo i da postignemo što više poena. Znamo da nas očekuju pune tribine i veoma napeta atmosfera – poručio je Panter.

Da podsjetimo, titulu u ABA ligi brani Partizan, koji je prošle sezone imao prednost domaćeg terena i u pet finalnih mečeva je savladao Crvenu zvezdu, te tako prekinuo njihovu dominaciju. Ekipe su se ove sezone sastale četiri puta, po dva meča u ABA i Evroligi i u svim susretima slavio je domaćin, dok je klub sa Malog Kalemegdana bio bolji i u finalu Kupa Radivoj Korać u Nišu.

Finalna serija

Prvi meč je na programu u ponedjeljak od 20.30, drugi se igra dva dana kasnije od 19.30, a u trećem – u nedjelju, 18. maja – domaćin je Partizan u Areni (21 sat). Eventualna četvrta utakmica bi se na istom mestu igrala 21. maja, a potencijalna majstorica četiri dana kasnije u Pioniru.