(VIDEO, FOTO) 39 minuta poezije, pa 18 sekundi pakla: Partizan trojkom u posljednjoj sekundi ostao bez pobjede i vezao 5. poraz

Košarkaši Partizana poraženi su od Bajerna u 26. kolu Evrolige u veoma dramatičnoj završnici.

Konačan rezultat glasio je 78:79 u korist tima iz Minhena, a apsolutni junak Bavaraca je Silvejn Fransisko koji je pogodio trojku za pobjedu na par sekundi do kraja. Po četvrtinama je bilo 23:26, 22:15, 18:18, 15:20.

Sam početak meča u Areni donio je pravi spektakl. Grobari su atmosferu doveli do usijanja odmah na startu sa koreografijom i papirićima, zbog čega je kasnio početak. Na parketu dešavanja takođe nije nedostajalo, pa se odmah vidjelo da nas čeka uzbudljivo veče.

Pljuštale su trojke na obje strane, prednjačili su Panter sa jedne i Edvards sa druge strane, da bi prevagu nakon 10 minuta odnijela slobodna bacanja gostiju. Ispunili su rano bonus izabranici Željka Obradovića, Bajern je to dobro napadao i realizovao za vođstvo od 23:26 na kraju prve četvrtine.

Gdje se stalo u prvoj, nastavljeno je u drugoj dionici. Samo sada sa drugim akterima. Bekove su u glavnim ulogama zamijenili centri. Frenk Kaminski i Danko Branković obilježili su drugi period, a pogotovo centar Partizana. Za 9 minuta, koliko je Kaminski proveo na parketu pogodio je 4 trojke iz isto toliko pokušaja i vratio crno-bijele u rezultatski plus koji nisu ispustili. Na desetominutnu pauzu otišlo se sa prednošću Partizana od 45:41.

Drugo poluvrijeme donijelo je isti ritam parnog valjka. Sreću u neki trenucima treba zaslužiti, a tako je bilo kada je obruč „upio“ trojku Pantera, pa zatim kao preslikana situacija i Nanelija za dvocifreno vođstvo Partizana.

Kontrolisali su crno-bijeli dešavanja na parketu, sve do posljednjeg minuta treće dionice…Serija Fransiska ponovo je vratila u život Bajern i Partizan je imao samo 4 poena viška pred ulazak u posljednji perio 63:59.

Posljednja četvrtina počela je „postom“ na obje strane. Tek nakon nepune 3 minute vidjeli smo poene Jaramaza, ali i odgovor Vajler Boba za 3. Partizan je konstanto uspijevao zahvaljujući Kevinu Panteru da održava prednost, sve do 3 minuta pred kraj. Fransisko pogađa trojku, pa polaganje za izjednačenje 72:72

U tim trenucima konce igre parnog valjka preuzeo je Pi Džej Doužer, koji je bio skoro neprimjetan veći dio meča. Vezao je Amerikanac 4 poena, a zatim, odlično podvalio loptu za Kaminskog koji ostaje sam na obruču za lake poene i novi plus u posljednjem minutu meča. Sve ono što su stvarali crno-bijeli prosuli su u posljednjem minutu, a glavni „krivac“ za to je bek Bajerna Fransisko.

Prvo je bio precizan sa linije penala i smanjio na 2 razlike. Panter je rješavao na drugoj strani, promašio trojku, a onda Fransisko uzima loptu na 18 sekundi do kraja, lomi Kaminskog i pogađa trojku za muk u Areni.

Probao je Panter vratiti trojku, bio je blizu, ali je loptu koja je igrala po obruču prikucao Bruno Kaboklo i njegov koš nije priznat.

Na kraju najefikasniji u ekipi Partizana bio je Kevin Panter, koji nije mogao sam iznijeti cijelu utakmicu sa veoma malom podrškom saigrača. Postigao je 22 poena, pratio ga je Kaminski sa 14, dok je Doužer dodao 10.

Na drugoj strani Fransisko je ubacio 20 koševa, iskusni centar Ibaka meč je završio sa 14 na svom kontu, dok je Branković dodao 10.

Partizan se sada nalazi na 11. mjestu sa 12 pobeda i 14 poraza, dok je Bajern 13. sa skorom 11-15. U narednom kolu parni valjak gostuje Igokei u okviru ABA lige, da bi nakon toga uslijedila sedmica kup takmičenja.

TOK MEČA: PARTIZAN – BAJERN 78:79 (23:26, 22:15, 18:18, 15:20)

40. minut: KRAJ Partizan je na nevjerovatan način ostao bez trijumfa. Fransisko je pogodio trojku na sekund prije kraja, a Panter nije uspio uzvratiti na drugoj strani za peti vezani poraz Partizana.

39. minut: Doužer udahnjuje novi život Partizanu. Četiri vezana poena Amerikanca za plus Partizana. 76:72

38. minut: IZJEDNAČENJE Trojka Fransiska, pa polaganje Ibake dovode do egala koji nije odavno viđen. Tajm-aut Obradović 72:72

35. minut: Ponovo je motor crno-bijelih Kevin Panter! Cijeli meč fenomenalno igra kapiten Partizana, a u posljednjoj dionici za sada je postigao skoro sve poene crno-bijelih 70:65

33. minut: Post obje ekipe prekida ponovo Jaramaz. Nakon 2 i po minuta igre postiže poene pod faulom, ali nije uspio realizovati dodatno bacanje. Bajern je odmah odgovorio sa trojkom Vajler Boba 65:62

KRAJ 3/4

30. minut: Olako, olako, olako. Fransisko je uzeo stvar u svoje ruke u ekipi Bajerna te serijom poena vratio Nijemce na pristojnih 4 razlike 63:59

28. minut: Odlijepio se Partizan na pristojnu razliku i ima prostora “da diše”. Ponajviše zahvaljujući Doužeru u ovim trenucima izabranici Željka Obradovića imaju konstantno prednost od 10 razlike.

25. minut: Partizan prvi put večeras na dvocifrenoj razlici! Trojka Džejmsa Nanelija donosi veliku prednost za crno-bijele 57:47

ognjen jaramaz

22. minut: Prvi poeni u drugom poluvremenu djelo su Ognjena Jaramaza. Promašio je Partizan 3 šuta za 3 poenai hvatao isto toliko skokova. Na drugoj strani Bajern odgovara dalekom dvojkom, pa zakucavanjem Ibake. 47:45

POLUVRIJEME

20. minut: Nevjerovatna serija Frenka Kaminskog pred kraj poluvremena. Centar Partizana pogodio je 4/4 trojke u drugoj dionici za 9 minuta na parketu. 45:41

17. minut: Nastavlja se revolveraški obračun u Beogradu, ali ovog puta u režiji centara. Branković je bio precizan sa poludistance za goste, da bi uzvratio Kaminski sa trojkom za novo izjednačenje 37:37

14. minut: Publika je razdrmala pulene na parketu. Pojačala se pjesma navijača što je podiglo izabranike Željka Obradovića. Prvo je Panter izborio faul na šutu za 3 poena, od čega je pogodio dva, pa je i Ledej bio precizan sa distance. 27:30

11. minut: Iz najveće boljke crno-bijelih dolaze novi poeni Bajerna. Uhvatili su Nijemci ofanzivni pod košem rivala te na najgori mogući način po Partizan ih kaznili – trojkom. 23:29

Kraj 1/4

10. minut: Napadačka rapsodija traje na obje strane. Bajern je u finišu prve četvrtine najčešće poentirao sa linije slobodnih bacanja jer je Partizan rano ispunio bonus, dok na drugoj strani glavnu riječ vode Naneli i Panter 23:26

8. minut: Raspucali su se gosti iz Minhena u čemu prednjači omaleni Karsen Edvards. Stigli su do viška od 5 poena 16:21 i to je bio znak Obradoviću za tajm-aut nakon kog Panter pogađa novu trojku i sada ima 8 poena 19:21

6. minut: Erupcija! Prvo je Naneli poentirao sa poludistance za vođstvo Partizana. Probao je uzvratiti na drugoj strani Vladimir Lučić, ali je nekadašnji kapiten crno-bijelih promašio trojku. Smatrao je Lučić da je bio fauliran, a dok je njegova rasprava trajala sa arbitrom na drugoj strani iz alej-ap dodavanja zakucava Smailagić. To je natjeralo Lasa da zatraži minut odmora 14:11

3. minut: Brzu košarku gledamo u Areni na početku susreta. Trojka Pantera i pogodak Kabokla za crno-bijele, ali Nijemci odgovaraju na isti način za egal 8:8

1. minut: Odbranio je Partizan prva dva napada rivala, na drugoj strani prvo nije bio precizan Doužer sa poludistance, ali je u sljedećem napadu iz dotrčavanja Naneli pogodio trojku za prve poene na meču 3:0

Partizan kreće sa petorkom: Doužer, Panter, Naneli, Smailagić i Kaboklo. Laso se odlučio da na teren pošalje: Edvards, Gifaj, Lučić, Ibaka i Vajler-Bob Početak meča je kasnio par minuta zbog spektakla navijača i koreografije.

SASTAVI

Željko Obradović u ovaj meč ulazi u sastavu: Smit, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Doužer, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo. To znači da se trofejni stručnjak, pored Trifunovića koji ima zdravstvenih problema, odrekao i Anđušića, te Vukčevića.

Sa druge strane za Bajern će nastupiti: Vejler-Beb, Fransisko, Edvards, Vajdeman,Gifi, Radončić, Bonga,Lučić, Obst, Ibaka, Heris, Branković.

UOČI MEČA

Što se tiče zdravstvenog biltena crno-bijelih u timu zasigurno neće biti Uroša Trifunovića. “Željkov vojnik” još uvijek se nije oporavio od gostovanja Virtusu, kada je povremenom reprezentativcu Srbije pozlilo. Vjerovatno ćemo tek pred sam početak meča saznati koja je još 2 imena iskusni strateg precrtao za večeras.

Bajern za meč u Beogradu neće moći da računa na dva igrača. U pitanju su krilo Niklas Vimberg i centar Devin Buker. Obojica nisu igrala ni u prošlom kolu.

RIJEČI TRENERA

Željko Obradović bio je poprilično opširan pred duel sa Bavarcima, te istakao šta treba ekipa da popravi za slavlje večeras.

– Bitna utakmica, kao i svaka utakmica do kraja sezone, ako želimo da ostanemo konkurentni u Evroligi sa ciljem koji smo imali prije početka sezone. Zato treba da učinimo sve kako bismo dobili utakmicu sa Bajernom – kaže Obradović i dodaje o sljedećem rivalu.

Bajern je veoma dobra ekipa, trenutno druga najbolja skakačka u napadu, treći su po defanzivnom i odatle sve počinje. U posljednjih pet minuta Bajern izuzetno dobro šutira za tri poena. Negdje su na 40 odsto timski. Sve utakmice koje je dobio, ekipa je bila na tim procentima. Ubacili su 12 šuteva u prosjeku za tri kada su dobijali, a kada su gubili bili su na sedam-osam. I to je nešto jako bitno. Pripremajući utakmicu, vodili smo računa o tome i radićemo sve kako bismo ih sveli na te proseke koji su bili takvi, kakvi su bili kada su gubili.

A, šta Partizan treba da uradi u odnosu na prethodni period, kada je ekipa bila u lošijoj formi?

– Volio bih da igramo utakmicu, kakvu smo velikim dijelom igrali u Bolonji. Sa velikom željom, borbenošću, imali utakmicu koju smo mogli da dobijemo, ali nekim greškama smo izgubili. Da nema tih grešaka, da budemo na nivou kao u Bolonji većim dijelom, to bi bilo to. Ništa specijalno ne treba da se uradi, samo da se vratimo stvarima i igri kakvu želimo – zaključio je Obradović.

Sa druge strane Pablo Laso pun poštovanja prema Partizanu stiže u Beograd i zna koliko težak zadatak ga večeras očekuje.

– Partizan je nesumnjivo jedno od najtežih gostovanja koje možeš da imaš u Evropi. Navijači prave fantastičnu atmosferu, njihova podrška je fenomenalna – istakao je Laso, pa dodao:

Pablo Laso

– U Partizanu žele da nastave ono što su napravili sa sjajnom prošlom sezonom. Da bismo pobijedili, moramo da pokažemo naše najbolje košarkaško lice i da ignorišemo atmosferu. Takođe, sada nam nije potrebno da više razmišljamo o utakmicama koje smo izgubili u neizvjesnim završnicama, što nas je spriječilo da budemo bolje plasirani na tabeli. Situacija je takva kakva je i još uvijek imamo šanse – zakljičio je Laso.