(VIDEO, FOTO) BARSA JE DRUGA DIMENZIJA Partizan doživio potop u Blaugrani, ali šansa za plej-in i dalje postoji

Košarkaši Partizana poraženi su u Blaugrani od ekipe Barselone u okviru 29. kola Evrolige.

Crno-bijeli su poraženi rezultatom 94:76.

Partizan je nakon Milana, doživio još jedan poraz na strani od favorizovane Barselona koja je ponovo pokazala da je i dalje neprevaziđena prepreka za Obradovića i njegove izabranike kojima nakon ovog poraza preostaje grčevita borba sa Valensijom, koja je na sreću crno-bijelih doživjela poraz od Fenerbahčea.

Partizan je odlično otvorio meč i na krilima Alekse Avramovića imao vođstvo. Ali se Barselon mic po mic približavala crno-bijelima i odličnim napadom i šutem za 3 uspjela da okrene crno-bijele. Odličan je bio Rokas Jokubaitis koji je uz Tomaša Satoranskog stvarao velike probleme Obradovićevoj četi.

U drugom kvartalu ponovo je zasijao večeras raspoloženi Avramović koji je nosio svoj tim, ali je Barsa trojkama Nika Laprovitole uspjela da odbije Partizan. Pred kraj poluvremena se pojavio i Džejms Naneli koji je odličnom odbranom pomogao da se crno-bijeli vrate, uz pogođenu trojku uspio da smanji rezultat na 51:48.

Obradović Željko

Odlično je otvorila Barsa treći period, imala 15 poena prednosti. Ali se ukazao Zek Ledej sa vezanih 6 poena uspio da smanji prednost. Ali su Katalonci konstatno dizali prednost, ali se ponovo pojavio Aleksa Avramović sa svojom energijom i da nadu svojoj ekipi pred zadnjih 10 minuta.

Partizan je odigrao skandaloznu posljednju četvrtinu. Nisu uspjeli crno-bijeli da materijalizuju ništa u napadu. Pokušavao je sjajni Avramović kojeg su saigrači gledali samo u napadu, ali nije mogao sam. Ponovo se dokazalo da se košarka na ovom nivou ne igra 30 minuta, pogotovo protiv ovakvog tima kao što je Barselona.

Barselonu su do pobjede predvodili Nikolas Laprovitola sa 17 poena, pratio ga je Vili Hernangomez sa 15 poena, dok je Aleksa Avramović imao odličnih 27 poena, dok ga je pratio Zek Ledej sa 16 poena.

Naredne sedmice je na programu duplo kolo, Partizan će na svom parketu dočekati prvo ekipu Baskonije, pa onda ekipu Real Madrida, dok će Barsa oba puta gostovati, Fenerbahčeu i Panatinaikosu.

TOK MEČA

Barselona-Partizan 94:76

40. minut Partizan je doživio novi poraz u Evroligi.

38. minut Partizan nastavlja sa greškama, Obradovićeva faca sve govori.

36. minut Partizan u ozbiljnim problemima. Evroligaška ekipe ne smije sebi da dopušta ovakve poteze u napadu, niko u Partizanu nije u stanju da poentira.

34. minut U ovim momentima Partizan baš djeluje bezidejno na terenu. Nemaju nikakvih rješenja u napadu, kao i Barselona, ali crno-bijeli ne koriste.

32. minut Barselona opet otvara bolje početak četvrtine Ernangomez i Veseli dominiraju u reketu. Obradović odmah traži tajm-aut.

Kraj 3/4

30. minut Uspio je nekako Partizan da se izvuče nekako i smanji rezultat pred posljednjih 10 minta meča. Bacanjima, poludistancama Partizan je smanjio prednost.

28. minut Igra se koš za koš u ovim momentima, ali problem je što Barsa ima sigurnu prednost. Avramović je i dalje raspoložen.

26. minut Kakva sekvenca Zeka Ledeja. Vezao je krilni centar Partizana sad 6 poena na obruču i smanjio prednost Barse. Grimau je reagovao tajm-autom.

24. minut Kalinić i Parker pogađaju za tri i vod Barselona 12 razlike. Raspao se Partizan u ovim momentima. Obradović traži tajm-aut.

22. minut Počelo je drugo poluvrijeme koje Barsa bolje otvara, lagano dolaze do rješenja u napadu, Partizan preko Doužera i Smailagića poentira.

Kraj 2/4

20. minut Ima Barselona vođstvo na poluvremenu, ali dao je Partizan znake života. Probudio se i Naneli na kraju trojkom i ukradenom loptom, Očekuje nas uzbudljivih 20 minuta do kraja meča.

18. minut Ponovo loša odbrana Partizana, na koju Obradović reaguje tajm-autom. Nakon kojeg odmah Avarmović pogađa nestvarnu trojku, ali odmah ih je poništio Laprovitola sa trojkom.

16. minut Odlično nastavlja Partizan da topi prednost Barselone. Odlična odbrana crno-bijelih ih je vratila u egal.

14. minut Partizan na krlima Avramovića se vraća u meč. Prvo je pogodio, pa spremio trojku za Danila Anđušića. Abrines je na drugoj strani poentirao na isti način.

12. minut Reagovao je Partizan sada u odbrani nekoliko puta. Ledej i Avramović poentiraju za Partizan. Ali Rubio uzvraća uz pomoć Ernangomeza.

Kraj 1/4

10.minut Partizan je pao na kraju prve dionice i primio 29 poena nakon 10 minuta meča. Rokas Jokubaitis se razigrao i sa 7 poena pokrenuo Katalonce.

8. minut Griješi Partizan nekoliko puta u seriji i Katalonci preuzimaju vođstvo preko Džabarija Parkera

5. minut Poentirao je Partizan preko Kaminskog nakon 2 minuta, pa Veseli vraća.

3. minut Partizan odličan na startu meča, Partizan preko Ledeja i Avramovića poentira Barselona se muči. Navukli su Satoranski i Kalinić odbranu Partizana, ali Avramović nezaustavljiv sa 9 poena. Grimau traži minut pauze.

1. minut Poentirao je Partizan preko Avramovića, pa su došle greške i sa jedne i sa druge strane.

UOČI MEČA

ZDRAVSTVENI BILTEN

tristan vukcevic

Što se tiče izostanaka, i jedan i drugi trener će imati sve igrače na raspolaganju. Za Partizan će jedini hendikep predstavljati odlazak Tristana Vukčevića, koji je otišao u Vašington Vizarde koji su otkupili njegov ugovor, pa su crno-bijeli ostali bez opcije na poziciji krilnog centra.

IZJAVE TRENERA

Trener domaćih, Rodžer Grimau pozvao je svoju ekipu na oprez pred meč sa Partizanom.

– Ovo je važna utakmica, moramo da se suočimo sa dodatnom radošću i uzbuđenjem igranja na Palau. Pokušaj da odigramo veoma dobru utakmicu je jedini način da se pobijedi ekipa kao što je Partizan.Biće teško i konkurentno, ali siguran sam da ćemo imati spektakularan Palau. Nadam se da će uživati u našoj igri. Partizan je veoma kompletan tim, sa mnogo sistema i veoma dobrim igračima. Moramo da budemo pažljivi na sve punih 40 minuta – rekao je trener Katalonaca.

Željko Obradović je aprostrfirao nevjerovatan kvalitet Barselone i označio je kao jednog od favorita za osvajanje Evrolige.

– Igramo protiv tima koji ima zaista veliki kvalitet, i igraju veoma dobro ove godine. Tim koji je sigurno među glavnim favoritima za fajnal for, i za osvajanje titule. Vraćajući se na početak Evrolige, kada smo igrali sa njima prvu utakmicu, ništa se tu nije promijenilo previše, oni imaju stravičan kvalitet, i biće potrebno da se odigra fantastična utakmica, ako želimo neki povoljan rezultat – zaključio je Obradović.