(VIDEO, FOTO) Crvena Zvezda je prvak? Partizan se nije vratio na teren, evo ko i kada donosi konačnu odluku

Utakmica između Partizana i Crvene zvezde prekinuta je pri rezultatu 57:45 u trećem minutu treće četvrtine i nije nastavljena, iako su se sat vremena poslije prekida vratili na parket crveno-bijeli, kao i sudije.

Zek Ledej

Partizan je imao 15 minuta da se vrati, ali to nije učinio, pa je Crvena zvezda pobjedila službenim rezultatom i vjerovatno će u četvrtak biti proglašena za šampiona Srbije.

Košarkaši Crvene zvezde osvojili su titulu prvaka Srbije, pošto drugi finalni meč serije nije nastavljen.

Zeljko Obradović

Utakmica je prekinuta na tri minuta do kraja treće četvrtine pri rezultatu 57:45 za Partizan, pošto su navijači prvo pogrdno skandirali, a onda gađali igrače Zvezde. Sudije i igrači Zvezde otišli su u svlačionicu, ali su se poslije više od sat vremena vratili na parket.

Partizan se nije vratio i Zvezda je proglašena šampionom Srbije poslije pobjede službenim rezultatom.

Ipak, to još nije zvanično jer se čeka i posljednja riječ Košarkaške lige Srbije.

Aleksandar Grujin, direktor takmičenja, rekao je Draganu Jakovljeviću da će konačna odluka biti donesena u četvrtak.

To je Jakovljević otkrio na televiziji Arena Sport.

Grujin će registrovati meč gotovo izvjesno službenim rezultatom, ali nakon što dobije izvještaj delegata, sačinjen od izjava sudija i delegata.

– Vrijeme teče od momenta kada se sudija vratio sa svojim pomoćnicima. Prvi sudija sa dvoje kolega. Tada ide neko vrijeme, koje se gleda, po propozicijama se gleda 15 minuta se meč nastavi, ne vidimo igrače Partizana, samo su igrači Zvezde na terenu, ako se ne pojave, onda bi sutra, prema propozicijama lige, mislim ono što smo pričali, ovo nije prvi put da se prazni dvorana, sjećamo se 2022. godine u petoj utakmici ABA lige, jednog još momenta, kada je ulog bio igranje u Evroligi.

Ako se desi da Partizan ne izađe, ovih pet minuta, mi u tom momentu znamo da će sudija da odsvira kraj, da će delegat u izvještaju, koji je sačinjen od izjave sudije i kasnije cijele poente delegata, direktor lige Aleksandar Grujin će donijeti odluku po propozicijama koje su usvojene prije početka. Sve ostale stvari, da li neko neće da igra, nije naš momenat i nije u redu da se ne odigra. Sve je to sport, sad smo vruće glave, sve što bi rekli, ono što je sigurno je da se ponavljamo da vidimo nemile scene kada košarka treba da bude glavna – rekao je Dragan Jakovljević, a prenosi Sportal.

Tok utakmice

Partizan – Crvena zvezda 57:45

– Sudije su odsvirale kraj. Pozdravili se sa igračima Zvezde i napustili parket. I igrači crveno-bijelih su napustili halu.

– Partizan ima još četiri minute da se pojavi na parketu.

– Čini se da priča za večeras nije završena Crvenoj zvezdi će biti dodjeljen šampionski pehar!

Ako Partizan ne izađe za 15 minuta na teren – Zvezda je šampion!

– Nema nastavka utakmice večeras. Prekinuta je na 7:55 prije kraja treće četvrtine pri vođstvu Partizana 57:45.

Dugo je trajao prekid, a na kraju je zvanično odlučeno da se utakmica nastavi sutra, pred praznim tribinama.

– meč je definitivno prekinut.

– Meč će biti nastavljen kad navijači Partizana napuste tribine Beogradske arene, tu informaciju je saopštio spiker.

– Trenutno se ništa ne zna. Zvaničnih informacija nema. Igrači Zvezde su i dalje u svlačionici, dok se košarkaši Partizana zagrijavaju.

– sudije napuštaju teren, utakmica je prekinuta.

– Zbog neprimjerenog skandiranja navijača Partizana, utakmica je nakratko prekinuta. Sudije su najavile moguće pražnjenje dvorane ukoliko se nastavi sa time. Igrači Crevene zvezde napustili su teren.

22. minut: Ledej nastavlja gdje je stao u prvom poluvremenu i postiže prve poene u drugom poluvremenu. Panter šutem preko ruke sa poludistane podiže na plus devet (52:43), a prve poene u nastavku Zvezda postiže preko Davidovca sa penala. Na drugoj strani odgovara Ponitka nakon faula Mitrovića. Panter iz dotrčavanja pogađa trojku za Partizan koji je sada ponovo na dvocifrenoj prednosti! Sferopulos zove tajm-aut, crno-bijeli su kao i na početku prethodne dvije četvrtine u naletu.

Treća četvrtina

Poluvrijeme u Areni, Partizan ima plus 5

18. minut: Panter sa penala bilježi polovičan učinak i Partizan je ponovo na dva posjeda plusa.

15. minut: Lazarević pogađa trojku za Zvezdu, zatim i Mitrović pogađa pod faulom.

13. minut: Partizan je u seriju od 10:0 na početku druge četvrtine.

11. minut: Panter nakon ukradene lopte poentira iz kontre.

Druga četvrtina

10. minut: Smit košem zaključuje prvu četvrtinu. Partizan ima plus 2.

8. minut: Veliku seriju Zvezde prekida Trifunović.

8. minut: Serije Zvezde se nastavlja i crveno-bijeli su prešli u vođstvo. Željko Obradovića je tražio tajmaut.

7. minut: Partizan je imao plus osam, ali je Zvezda napravila seriju od 7:0.

5. minut: Ledej je pogodio zicer za novo vođstvo Partizana, a Anđušić iz kornera pogađa za plus pet.

3. minut: Mitrović se nakon pika sa Teodosićem našao na lakom zakucavanju, a zatim laki poeni i za Gedraitisa koji dobro istrčava kontru.

2. minut: Utakmicu je trojkom otvorio Avramović, a zatim je Anđušić iznudio prekršaj Gedraitisa za dva slobodna bacanja i bio polovičan.

1. minut: počela je utakmica u Areni