(VIDEO, FOTO) Crvena zvezda na +4 u odnosu na Partizan: Dudić i Radnički petardom ispraćeni sa Marakane

Fudbaleri Crvene zvezde iskoristili su današnji kiks Partizana u Lučanima i pobjedom nad kragujevačkim Radničkim od 5:0 umakli vječitom rivalu na 4 boda razlike.

Izabranici Vladana Milojevića od samog početka meča su se pitali za sve na terenu stadiona Rajko Mitić. Došao je Feđa Dudić “spuštenog garda” želeći da se nadigrava sa šampionom Srbije, ali to mu se nikako nije isplatilo.

Centralna figura meča bio je Šerif Endijaj sa 2 gola, pored toga izborio je i crveni karton za kapitena Radničkog Slobodana Simovića, a u strijelce su se upisali još i Marko Stamenić, In Bom Hvang, te Aleksandar Katai.

Crveno-bijeli su do prednosti došli već u 10. minutu. Kanga je ubacio loptu u šesnaesterac gostiju, golman Leković loše procijenio njen let, pa na drugoj stativi nije bilo teško Marku Stameniću da načne mrežu rivala.

Aktuelni šampion Srbije prednost je udvostručio u 20. minutu. Šerif Endijaje je pokazao da se potpuno probudio pod komandnom palicom Vladana Milojevića, te ubačaj Mijailovića sproveo u mrežu Kragujevčana. Sa 2:0 se otišlo i na odmor.

U kom pravcu idu stvari na najvećem srpskom stadionu bilo je jasno svima u 48. minutu. U samo 3 minute kapiten Radničkog je uspio da sakupi dva žuta kartona, pa su gosti iz Šumadije meč završili sa 10 igrača.

Zvezdi nije bilo potrebno previše vremena da realizuje čovjeka više. Već u 50. minutu na semaforu je stajalo 3:0. Ivanić je ubacio na peterac, a Šerif samo postavio nogu.

Nisu crveno-bijeli “spuštali gas” ni nakon toga. Za odličnu partiju nagradio se In Bom Hvang u 68. minutu. Olajinka je zalomio po lijevoj strani, nesebično dodao u sredinu, a Koreanac uz malo sreće šalje loptu kroz noge golmana Radničkog.

Konačnih 5:0 djelo je Aleksandra Kataija. Ono što će obradovati navijače Zvezde jeste da se Katai u potpunosti vratio u formu. Ponovo je demonstrirao svoju “lucidnost” i majstorski poslao loptu u mrežu Lekovića. Hvang ga je uposlio, sjajan dribling “Magika”, a zatim i precizan udarac za novi gol domaće ekipe.

Ovim trijumfom Crvena zvezda je stekla zalihu od 4 boda viška nad vječitim rivalom u borbi za odbranu titule i na dvonedjeljnu pauzu odlazi u sjajnom raspoloženju, dok je serija Radničkog prekinuta na surov način.

U narednom kolu crveno-bijeli će gostovati u Ivanjici ekipi Javora, dok će Dudić i Kragujevčani dočekati Napredak.