(VIDEO, FOTO) DEBAKL U KNEŽEVINI Oslabljena Crvena zvezda poražena u istorijskom meču Majka Džejmsa

Košarkaši Monaka savladali su Crvenu zvezdu u 28. kolu Evrolige.

Francuzi su bili bolji rezultatom 98:80.

U istorijskom meču u kojem je Majk Džejms postao najbolji strijelac Evrolige u istoriji, Crvena zvezda je pokazala da može da igra sa svima, ali je večeras ipak presudio suvi kvalitet ekipe Saše Obradovića i duža klupa Kneževa.

Crvena zvezda je odlično otvorila meč, imala konstantnu prednost. Luka Mitrović je ponovo na suvo košarkaško znanje mučio centre Monaka, postigao 10 poena. Ali su se Francuzi krajem prve četvrtine „otrijeznili“ i zaigrali svoju igru i poveli 8 razlike laganim poenima na obruču i iz kontre.

Početak druge četvrtine obilježili su Hanga i Jago koji su svojim trojkama opet vratili Zvezdu na posjed zaostatka. Međutim, čovjek koji je večeras oborio rekord Evrolige po broju postignutih poena, Majk Džejms je preuzeo sve u svoje ruke i simultankom digao Monakov plus na 11. Ali Zvezda je pokazala žilavost i nije se predavala te je uspjela zahvaljujući pomenutom Jagu Dos Santosu koji je sa postignutih 10 poena apsolutno držao svoj tim u igri. Rezultat na poluvremenu je bio 46:38.

Odlično je Crvena zvezda u trećoj četvrtini igrala 8 minuta, Luka Mitrović je ponovo pokazao zbog čega je jedan od najinteligentnijih igrača Evrolige. Bukvalno je radio sve što je želio na terenu. Vratio je svoj tim u egal asistencijama i poenima. Međutim, Monako je pokazao zbog čega je jedna od najboljih ekipa takmičenja, te je brzom serijom za 2 minuta se vratila na sigurnu prednost.

U posljendjoj dionici Zvezda je potpuno pala. Monako je povećavao prednosti i doša do nove pobejede.

Najefiaksniji u redovima Monaka su bili Majk Džejms sa 20 poena i Dantas Motejunas sa 14 poena, dok su se kod Crvene zvezde istakli Luka Mitrović sa 18 poena i Jago Dos Santos sa 16 postignutih poena.

Monako u narednom kolu gostuje Albi u Berlinu, dok će crveno-bijeli ugostiti ekipu Makabija.

UOČI MEČA

TOK MEČA

Monako-Crvena zvezda 98:80

40. minut Crvena zvezda je izgubila od Monaka!

38. minut Pao je ritam utakmice, Monako je pred pobjedom.

36. minut Pokušava Crvena zvezda da smanji prednost, ali Majk Džejms se uključio i poenterski.

34. minut Razletio se Monako na startu posljednje dionice, Majk Džejms razigrava svoje saigrače koji ga prate i održavaju sigurnu prednost. Jago ne odustaje i pogađa za Zvezdu.

32. minut Monako je kao uragan stigao do maksimalnih 15 razlike i uplovio u sigurniju luku.

Kraj 3/4

30. minut Monako je odlično završio treću četvrtinu. Pokopali su se crveno-bijeli na kraju četvrtinr i dopustili Monako ponovo da se odlijepi.

28. minut Potpuni egal u ovim trenucima. Igra se koš za koš, centri uglavnom iz reketa postižu poene.

26. minut Odlični Mitrović radi sve u ovim momentima, pogađa, asistira, skače. Zvezda je uspjela da izjednači.

24. minut Nastavlja Zvezda dobru igru. Mitrović je odličan uprkos 3 lične greške ima 14 poena. Bolomboj je sada uhvatio skok i pogodio uz faul. Drama u Monaku.

22. minut Odlično je Zvezda otvorila drugo poluvrijeme. Vezali su 5 poena uz nekolike odbrane i prišli Monaku. Odlično igraju u ovim momentima. Zakucao je Bolomboj, sada su na minus 1.

Kraj 2/4

20. minut Crvena zvezda se ne predaje, ali ima velike probleme jer 3 lične greške na poluvremenu su sakupili Luka Mitrović i Nemanja Nedović, ali je poentersku palicu u Zvezdi preuzeo Jago koji je izuzetno raspoložen.

17. minut Pao je rekord Evrolige. Dugom dvojkom Majk Džejm je postao najbolji strijelac najelitnijeg ranga takmičenja u istoriji.

16. minut Odličan Monako u ovim momentima, Dijalo i Blosingejm donose dvocifren plus domaćinu. Sferpulos prinuđen da traži novi tajm-aut.

14. minut Uhvatio je sada ritam Majk Džejms koji je trenutno na 9 poena, još mu 3 fale da dođe do titule najboljeg strijelca u istoriji Evrolige. Sferopulos je reagovao tajm-autom.

12. minut Odlično otvara Crvena zvezda drugu četvrtinu, trojkama Hange i dos Santosa spušta razliku Monaka. Saša Obradović zatražio je tajm-aut.

Kraj 1/4

10. minut Pala je Crvena zvezda na kraju četvrtine. Nemanja Nedović je brzo zaradio 3 lične greške i naparavio problem ionako skraćenoj rotaciji Janisa Sferopulosa.

8. minut Mitrović nastavlja da muči odbranu Monaka inteligentnim potezima. Francuzi ne mogu da probiju odbranu Zvezde koja izgleda odlično u dosadašnjem dijelu duela.

5. minut Povezao je sada Monako nekoliko poena nakon Zvezdinih grešaka i vratili meč u egal. Mitrović odličan sa 8 poena.

3. minut Odlično je Crvena zvezda otvorila meč. Pogodio je Rokas Gedraitis trojku, pa Mitrović ponovo iz reketa. Majk Džejms se upisao u strijelce.

1. minut Meč je krenuo poenima iz reketa jednih i drugi, Motejunas prvo za Monako, pa Mitrović za Zvezdu.

ZDRAVSTVENI BILTEN

U redovima domćaina jedini igrač koji je pod upitnikom je bivši igrač crveno-bijelih, Džordan Lojd koji u zadnje vrijeme ima problema sa povredom.

Sa druge strane, Janis Sferopulos je u velikim problemima jer ne može da računa na čak 5 košarkaša.

Nikola Topić je povrijeđen od januara, Miloš Teodosić neće biti u rosteru jer se nije skroz oporavio od povrede pa Grk neće žuriti sa njegovim povratkom.

Trej Tompkins koji je produžio ugovor na još mjesec dana, još uvijek nije u stanju da odgovori na maksimalne fizičke napore. Dalibor Ilić, koji je na Kupu Radivoja Koraća pokazao da se može računati na njega, zaražen je sa virusom te nije otputovao u Monako.

Peti izostanak ima najljepše vijesti, jer je Dejan Davidovac postao otac, pa je Janis Sferopulos dozvolio srpskom reprezentativcu da ostane sa prinovom.

RIJEČ TRENERA

Saša Obradović je pozvao na oprez svoje izabranike pred duel sa Crvenom zvezdom.

– Dobro se sjećamo prve utakmice sa Crvenom zvezdom i moraćemo da budemo fokusirani na sve aspekte igre kako bismo nastavili našu seriju. Uvijek moramo imati želju za napretkom kako bismo se dalje usavršavali. Biti još bolji mora biti naš stalni cilj, imajući u vidu velike izazove koji nas očekuju – rekao je Obradović.

Janis Sferopulos je apostrofirao odbranu kao ključnu stvar pred meč sa Kneževima.

– Monako je veoma atletski tim, moramo da iskontrolišemo njihovu energiju, jer iz toga dolazi prednost. Moramo taktički da odigramo dobru odbranu i da pokušamo da naškodimo njihovom napadu. Potrebno je da vidimo koji je najbolji način da ih napadnemo i da iskoristimo svaku priliku, koja nam se ukaže. Znamo da su tim za F4, ali borićemo se za naše šanse – zaključio je Grk.