(VIDEO, FOTO) DENVER DOŽIVIO KATASTROFU Minesota ponizila Jokića i Nagetse, majstorica odlučuje o finalisti

Košarkaši Denver Nagetsa ubjedljivo su poraženi na gostovanju od Minesote 115:70 u šestom meču NBA plej-of serije i tako upisali jedan od najubjedljivijih poraza u svojoj istoriji.

Rudi Gober Nikola Jokić

A, ako bi se neko izdvajao iz crnila Nagetsa, to bi mogao da bude Nikola Jokić.

Ipak, ni Jokić nije bio na visini zadatka i meč je završio sa 22 poena, 9 skokova i 2 asistencije. Osim njega, Gordon je ubacio 12, a podbacio je Džamal Marej sa svega 4-18 iz igre i 10 poena.

U pobjedničkom timu, Edvards je postigao 27 poena, Mekdenijels je dodao 21, Konli 13, a Tauns i Rid po 10 poena.

Koliko je Denver bio inferioran vidi se i po tme što je već na startu četvrte četvrtine trener tima iz Kolorada Majk Meloun zamenio cijelu prvu postavu jer je zaostatak bi nevjerovatnih -36 poena. Kako je četvrtina odmicala prednost Minesote je rasla i na kraju se zaustavila na -45, a mogla je da bude i mnogo veća.

Ovakav debakl Nikola Jokić i Nagetsi ne pamte i svakako je jedan od najubjedljivijih u istoriji franšize.

Na samom početku meča, Rudi Gober je zakucao na asistenciju Taunsa. Ali, uslijedilo je nekoliko vezanih promašaja na obje strane. Potom, Marej pronalazi Nikolu Jokića koji u punom trku otvara meč zakucavanjem.

Ovakav početak Denvera incirao je novu seriju poena, pa posle 9:2 i +7, trener domaćih Kris Finč traži tajm-aut.

Djelovalo je da će ovo biti novi rutinski meč za aktuelnog šampiona NBA lige, ali izabranici Majka Melouna poslije nevjerovatnog početka, potpuno su stali. Skoro pet minuta nisu usjpeli da postignu koš. Oslanjali su se na šut za tri poena, koji ih nije služio. To koristi Minesota koja, poslije tajm-auta Krisa Finča, pravi nevjerovatnu seriju od 27:2 za 29:11.

Koliko je u ovom periodu Denver bio inferioran vidi se i po tome što su u prvih 9 minuta šutirali za tri poena 2/10.

I u nastavku viđena je slična slika. Na momente djelovalo je da je Denver uspostavio kakvu-takvu kontrolu nad utakmicom. Ipak, ponovni ulazak Edvardsa je vratio i igru Minesote iz uvodnih 12 minuta. Upravo je Edvards, uz Rida i Andersona nosio Vukove u napadu, dok je Gober potpuno zatvorio prilaz košu. Tako, poslije 43:24, trener gostiju Majk Meoun traži novi tajm-aut.

Ipak, ništa novo od igre šampiona nije viđeno. Poslije kraćeg perioda nešto bolje igre, i poena Jokića, domaći tim pravi novu seriju od 13:0, i na poluvremenu dolazi do prednosti 59:40.

U nastavku, uslijedilo je novo posrtanje šampiona. Minesota se potpuno raspucala. Edvards dribla, prolazi kroz odbranu Nagetsa i zakucava. Minesota dolazi do najvećih +24, a trener Majk Meloun odmah traži novi tajm-aut.

Naravno, ništa se nije promijenilo u igri tima iz Kolorada. Osim Nikole Jokića koji je jedini bio na visini zadatka, ostatak tima bio je potpuno nevidljiv, a prednjačio je Džamal Marej koji je forsirao šut i konstantno promašivao.

Do kraja, Majk Meloun izvodi celu prvu postavu na klupu, a rezervisti ne donose ništa novo. Denver gubi poslednju deonicu sa 29:9 i upisuje jedan od najvećih poraza u svojoj istoriji.