(VIDEO, FOTO) Duel Ivanovića i Obradovića ne može bez drame: Košarkaši Partizana u infarkt završnici poraženi od Baskonije

Košarkaši Partizana poraženi su na gostovanju u Vitoriji od ekipe Baskonije sa 84:83 u okviru 6. kola Evrolige.

Pravu poslasticu za sve ljubitelje košarke pružili su večeras izabranici Duška Ivanovića i Željka Obradovića, no ipak je sreća na kraju prevagnula na stranu Crnogorca i tako ostavila gorak ukus navijačima Partizana.

Po četvrtinama bilo je 23:23, 25:19, 15:24 i 21:17.

Prava rezultatska klackalica otvorila je ovaj susret uz veliki broj šuteva spolja. Partizan je očajno gradio svoj koš, pa su tako Baskijci iz drugog ili trećeg puta pronalazili poene, što je u jednom trenutku iznosilo i velikih plus 9 sredinom druge dionice

Mnogi su očekivali da su sve karte na stolu i da Obradović nema više sa čim da iznenadi bivšeg trenera Zvezde, ali je najtrofejniji evropski trener sa kraja klupe pronašao Tristana Vukčevića koji je imao zapaženu ulogu tokom cijelog meča.

Drugo poluvrijeme otvorio je odlično Partizan. Vratio se iz velikog minusa i serijom 16:2 prešao u vođstvo. Najprije zahvaljujući Naneliju, Ledeju i Anđušiću koji su pogađali u ovom dijelu meča. Imao je Partizan sve u svojim rukama, odlično izliječio boljke u organizaciji napada i defanzivnom skoku iz prvog poluvremena, ali u trenucima kada su trebali da prelome meč nastala je serija grešaka i izgubljenih lopti. Prednjačio je u njima zamjenik kapitena Anđušić, dok se sa druge strane u potpunosti razigrao Hauvard i probudio duhove prošlosti crno-bijelih.

Spuštali su domaći razliku, u posljednji minut se ušlo sa potpunim egalom. Moneke je donio plus 2 Baskoniji, da bi na drugoj strani pogodio Naneli pod faulom i tako 11 sekundi prije kraja donio pola koša prednosti svom timu.

Posljednji napad ekipe Baskonije lopta je završila u rukama Monekea koji je nakon ofanzivnog skoka došao do nje, uslijedio je faul Jaramaza na sekundi prije kraja, a iskusni skorer nije propustio priliku da donese veliku radost svojim navijačima, za konačnih 84:83.

Najjefikasniji u pobjedničkom timu bio je Moneke sa 16, Hauvard je dodao 14, isto koliko i Sederkeskis, dok je Vanja Marinković meč završio sa 12 poena.

Kod Partizana se istakao Naneli sa 16, Tristan je ubacio 13, a Jaramaz 11.

U narednom kolu crno-bijele očekuje novi težak ispit, kada će u Areni gostovati Fenerbahče.

TOK MEČA

Baskonija – KK Partizan 84:83 (23:23, 25:19, 15:24, 21:17)

Faul Jaramaza na 0.3 sekunde do kraja. Moneke je na liniji penala i precizan je oba puta. Tajm aut Obradović sekund do kraja

40. minut NANELI POGAĐA POD FAULOM Amerikanac dodatnim bacanjem dovodi Partizan na plus 1 na 13 sekundi do kraja.

39. minut: Kakvu košarku gledamo! Prvo je Anđušić ponovo izgubio loptu i dozvolio lake poene Miler-Mekentajeru za plus 3, da bi novo izjednačenje donio Ognjen Jaramaz pogotkom za 3 poena.

37. minut: Vanja Marinković pogađa trojku i spušta svoju ekipu na samo poen minusa. Na drugoj strani Anđušić primoran na izgubljenu loptu. Imaju domaći napad za vođstvo. Napravio je Tristan faul nad Sederkeskisom koji je precizan sa linije slobodnih bacanja i Baskonija ulazi sa pola koša prednosti u posljednja 2 minuta. Obradović reaguje tajm-autom.

35. minut: Ne dopušta Partizan Baskijcima da se u potpunosti vrate. Problem za izabranike Željka Obradovića može biti što se razigrao Markus Hauvard. Nastavlja Amerikanac da zatrpava koš crno-bijelih i novom trojkom Baskonija prilazi na samo 2 poena zaostatka.

32. minut: Serija izgubljenih lopti na obje strane u kojoj se bolje snašao Partizan. Krenuo je Smailagić na zakucavanje u kontri, ali čvrst faul Monekea ga je poslao na bacanja odakle je bio siguran oba puta.

KRAJ 3/4

30. minut: Nova trojka koju je pogodio Naneli. Odlična partija Partizanovog Amerikanca. Na drugoj strani Uroš Trifunović pravi faul za 3 slobodna bacanja, koja je s lakoćom realizovao Vanja Marinković. Crno-bijeli sa plus 3 ulaze u posljednju dionicu.

27. minut: Seriju Partizana od 11:0 prekida Sederkeskis sa poenima uz faul. Baskijci do tog trenutka nisu postigli koš 3 minute.

25. minut Vratio je Naneli trojkom Partizan na samo tri poena zaostatka, a onda krade Ledej loptu i zakucava u kontri. Crno-bijeli su na pola koša zaostatka. TO je bio znak Ivanoviću da zatraži minut odmora iz kog se nije ništa promijenilo. Partizan je nastavio seriju i sada su gosti na plus 4.

22. minut: Sporije je počela treća četvrtina. Zaređali su se promašaji Nanelija i Anđušića za 3, da bi to sve na drugoj strani kaznio Kotsar koji u tranziciji pogađa pod faulom Kaminskog. Kotsar pogađa i dodatno bacanje

POLUVRIJEME

20. minut Prve poene na večerašnjem meču upisao je Vanja Marinković za 3 poena, da bi na drugoj strani Naneli iskusno iznudio faul i slobodna bacanja s kojih je bio precizan. Građenje skoka predstavlja veliki problem za crno-bijele. Baskijci su uhvatili čak 10 lopti pod košem Partizana.

16. minut Prekinuo je Ledej trojkom iz lijevog kornera seriju Baskijaca. Partizan je bez poena bio duga 4 minuta.

14. minut: Ušao je Partizan u krizu u napadu, te sa par loših rješenja su 2 minuta bez poena. Na drugoj strani to izabranici Duška Ivanovića strogo kažnjavaju, te serijom 10:0 prelaze u vođstvo i plus 4.

11. minut: Mnoge je iznenadio Obradović sa Tristanom Vukčevićem na terenu, ali mu mladi košarkaš vraća na najbolji mogući način sa čak 11 poena

KRAJ 1/4

10. minut: Pogodio je Smailagić pod faulom i donio izjednačenje Partizanu. Imali su crno-bijeli šansu da povedu na kraju prve dionice, ali je šut Alekse Avramovića završio na obruču,

7. minut: Biće ovo šuterski obračun u Viktoriji. Trifunović pogađa trojku nakon sjajne akcije u kojoj je ostao sam i vraća Partizan na samo pola koša zaostatka.

3. minut: Serija Partizana od 7:0 donijela im je i prvo vođstvo večeras, ali ono nije dugo trajalo pošto se Baskonija lakim poenima iz reketa vraća u egal.

1. minut: Domaći otvaraju meč sa trojkom Kostela i daju na znanje crno-bijelima na čemu će se njihova igra zasnivati, dok sa druge strane Anđušić pogađa pod faulom, te dodatno bacanje realizuje za egal. Napravio je potom faul na Sederkeskisu koji je precizan uz faul za novu prednost Baskonije

Baskonija kreće u sastavu Kostelo, Hauvard, Mekentajer, Sederkeskis i Raiste. Dok će Partizan nastupiti sa Anđušićem, Jaramazom, Nanelijem, Ledejom i Kaminskim

Uoči meča

Oba tima u ovaj susret ulaze sa negativnim skorom, ali se čini da je Baskonija tim kome je pobjeda veći prioritet, što bi moglo da bude rasterećenje Partizana na meču u Vitoriji.

Zdravstveni bilten nije sjajan ni za jedne, ni za druge. Partizan u Španiju dolazi bez kapitena Kevina Pantera, kao i već dugo odsutnog Mateuša Ponjitke. S druge strane, Ivanović se nalazi u dosta većim problemima, pošto je na treningu pred duel s crno-bijelima imao samo 6 igrača.

– Baskonija je dobar tim, reakcija promjene trenera, to je ono što znamo. Čeka nas trener koji nas odlično poznaje i prije neki dan je bio ovdje i imao priliku da analizira našu igru, ono što je nama bitno poslije dvije utakmice sa velikim protivnikom Crvenom zvezdom je da smo maksimalno motivisani, siguran sam da će i oni biti motivisani sa novim trenerom i poslije serije loših rezultata. Znamo da je svaka utakmica u Evroligi mnogo važna, moramo da nastavimo sa dobrim igrama. Pričao sam sa igračima, moramo da pronađemo motivaciju jer sve se brzo zaboravlja, i kada se pobjeđuje, i kada se gubi – istakao je Obradović.

Sa druge strane Ivanović je apostrofirao da će karakter njegovih igrača biti od presudne uloge za novu pobjedu.

– Vrlo dobro se međusobno poznajemo. To je tim sa dosta talenta i koji igra intenzivnu odbranu. Težak rival, to je tim koji je prošle godine morao da bude na Fajnal-foru. Moramo da se koncentrišemo na meč. Motivacija je tu. Moraćemo da pokažemo intenzitet, da se borimo za loptu i pokažemo karakter koji je Baskonija oduvijek imala. Da bismo pobijedili moraćemo da odigramo dobru odbranu protiv jednog od timova sa najboljim ofanzivnim talentom u Evropi. Moraćemo to da radimo jako dobro i da budemo strpljivi u napadu – naveo je bivši trener Zvezde.