(VIDEO, FOTO) Igokea nastradala za sve poraze Partizana: Crno-bijeli ubjedljivo slavili u Laktašima i prekinuli niz loših rezultata

Košarkaši Partizana upisali su 14. pobjedu u regionalnoj ABA ligi, pošto su kao gosti bili bolji od Igokee sa 52:98 (21:23, 12:26, 10:23, 9:26).

Velika pobjeda za izabranike Željka Obradovića, prije svega na psihološkom planu, pošto su trijumfom u Laktašima prekinuli niz od 5 poraza u svim takmičenjima.

KK PARTIZAN MOZZART BET/X

Demonstracija sile je možda fraza koja najbolje objašnjava dešavanja na parketu Sportske dvorane u Laktašima.

Od samog početka crno-bijeli su svima u dvorani jasno dali naznake po šta su došli u Republiku Srpsku. Uz agresivnu odbranu i veliku podršku sa tribina, parni valjak je odmah na početku preko razigranog Bruna Kabokla došao do pristojne prednosti od plus 8. Ipak pad kocentracije i dvije vezane trojke Igokee u posljednjem minutu prve dionice vratili su meč u egal, pa je na semaforu nakon 10 minuta košarke stajalo 21:23 u korist Beograđana.

Egal u igri se nastavio, ali samo na uvodnih par minuta druge dionice. Partizan je ubacio „u brzinu više“, a Igosi prosto nisu mogli naći rješenje u napadu. Većinom su se posjedi izabranika Vladimira Jovanovića završavali nekim nerezonskim šutevima na samom isteku napada. Crno-bijeli su dobru odbranu realizovali i na drugom kraju parketa. Prednjačili su Naneli, Koprivica i Doužer, te su na pauzu otišli sa čak 16 poena viška – 33:49.

Nastavila se sjajna partija gostiju i u drugom poluvremenu. Igokea nije mogla ništa da pogodi u trećoj četvrini, te sa šutem 3/17 u ovom kvartalu nije imala čemu da se nada sem ubjedljivom porazu. Timska igra i atmosfera sa tribina nosili su Partizan u jednom trenutku do 30 razlike.

Da su prebrodili krizu izabranici Željka Obradovića htjeli su poslati poruku svima u dvorani, a i kraj malih ekrana. Nisu spuštali „nogu sa gasa“ niti u jednom momentu i do kraja su zatrpali koš Igokee. Ponjitka je zasijao nakon dugo vremena u ovom kvartalu, a Partizan došao i do 40 poena prednosti na 5 minuta do kraja, a sa sličnom razlikom i završio meč. Na kraju Igokea – Partizan 52:98

Najefikasniji akter meča bio je gore pomenuti Mateuš Ponjitka sa 16 koševa, Kaboklo je dodao 14, a Koprivica 13 poena u redovima Partizana.

Sa druge strane jedini dvocifreni je bio Edin Atić sa 10 poena.

U narednoj sedmici slijedi pauza u ABA i Evroligi, a klubovi će se okrenuti obavezama u nacionalnim Kup takmičenjima

TOK MEČA: IGOKEA – PARTIZAN 49:90 (21:23, 12:26, 10:23, 9:26)

KRAJ MEČA

40. minut: Gotov je praznik košarke u Laktašima. Crno-bijeli su ubjedljivo slavili sa 52:98

35. minut: DEMONSTRACIJA SILE Tako možemo nazvati večerašnji susret u Laktašima, pošto crno-bijeli ne spuštaju gas ni u jednom momentu – 49:87

31. minut: Ponjitka odlično otvara ovaj period. Ukradena lopta, zakucavanje, pa asistencija za trojku Anđušića za 45:79

KRAJ 3/4

28. minut: Fenomenalan potez Pi Džej Doužera. Podigao je svog čuvara fintom šuta, a zatim lagano poentirao za prednost od 30 razlike 41:71

25. minut: Maksimalno ozbiljno su pristupili izazovu u Laktašima crno-bijeli. Ne spuštaju nivo igre niti jednog momenta, pa je na semaforu trenutno višak od 22 poena – 38:60

22. minut: Nastavlja Partizan gdje je stao u prvom poluvremenu. Nakon trojke Pantera ide Partizan na plus 18 – 33:51

POLUVRIJEME

20. minut: Crno-bijeli na pauzu odlaze sa maksimalnim viškom od 16 poena. Faulirao je bivši kapiten crno-bijelih Dragan Milosavljević Ledej, nije mu se potom dopala sudijska odluka, pa je zaradio i tehničku grešku. Naneli i Ledej to kažnjavaju za 33:49 nakon 20 minuta igre.

18. minut: Ispunile su bonus obje ekipe, Igokea pretežno u posljednjim posjedima poentira sa linije slobodnih bacanja, dok na drugoj strani Naneli pogađa novu trojku za crno-bijele. Minut odmora zatražio je Vladimir Jovanović. 31:42

16. minut: Sve teže košarkaši Igokee dolaze do poena. Partizan maksimalno agresivno nastavlja i u drugoj dionici, što im je nakon slobodnih bacanja Smita donijelo prvu dvocifrenu prednost večeras 25:35

13. minut: Nastavlja se egal iz prve dionice. Igosi su se privikli na agresivnu defanzivu Partizana, pa su preko Karmajka i mladog Boškovića stigli do izjednačenja 25:25

KRAJ 1/4

10. minut: Imao je Partizan plus osam nakon trojke Jaramaza, ali se Igokea sa dvije vezane trojke, prvo Kondića, pa Milosavljevića vratila u potpunosti u meč 21:23

8. minut: Razigrao se Bruno Kaboklo. Centar Partizana stiže do 9. poena u ranoj fazi meča, dok se Igokea poenima Karmajkla i Nakića drži na “pristojnom” zaostatku. Uslijedila je po trojka na obje strane. Jaramaz pogađa za crno-bijele, dok na drugoj strani odgovara Kondić 15:20

5. minut: Sjajna sekvenca Zeka Ledeja. Prvo je udario sjajnu rampu nad Kostom Kondićem, pa upisao asistenciju za Ponjitku koji pogađa otvorenu trojku. 9:13

2. minut: Brza igra na početku duela u Laktašima. Agresivna defanziva Partizana donijela je rezultat što se oslikalo na drugoj strani terena za lake poene Kabokla i Ponjitke. Sa druge strane odgovorili su Jošilo i Marić 4:6

Igokea je krenula u sastavu Jošilo, Marić Jeremić, Atić i Stanković, dok je Željko Obradović na parket poslao Jaramaza, Pantera, Ponjitku, Ledeja i Kabokla

OBRADOVIĆ NAPRAVIO IZNENAĐUJUĆE PROMJENE

Strateg crno-bijelih Željko Obradović odlučio je da za meč u Laktašima ne konkurišu Alen Smailagić, Frenk Kaminski, Aleksa Avramović, kao i Uroš Trifunović, koji od ranije ima zdravstvenih problema.

UOČI MEČA

Partizan će imati veliku podršku večeras u Laktašima, možemo reći “domaćinsku atmosferu”. Veliki broj Grobara iz svih krajeva Republike Srpske pristigao je da pruži podršku izabranicima Željka Obradovića.

RIJEČI TRENERA

Igokea u ovaj meč ne ulazi sa bijelom zastavom, što je na jučerašnjoj pres konferenciji potvrdio Vladimir Jovanović.

– Očekuje nas utakmica protiv ekipe za koju ne treba puno trošiti riječi. Prava evroligaška ekipa, sigurno jedna od dvije najbolje u ABA ligi. Oni jesu u seriji poraza, ali pored toga vidi se u njihovoj igri ideja. Znaju šta hoće i neke utakmice su nesrećno izgubili. Sigurno će imati motiv više da na našem terenu prekinu negativni niz. Kao što sam rekao, od stručnog štaba do svih igrača imaju veliki kvalitet. Mi smo na njihovom terenu odigrali dobro i uspjeli upisati pobjedu, iako ćemo sada biti u izmjenjenom sastavu imamo šta da ponudimo u smislu kvaliteta košarke, te ćemo se boriti da ispoštujemo sve ono što smo pripremili – istakao je Vladimir Jovanović.

Sa druge strane Željko Obradović sigurno neće odmarati nosioce u današnjem duelu, te Partizan sa velikom dozom opreza stiže u Laktaše.

Čeka nas duel protiv Igokee u kojem na terenu prije svega moramo da pokažemo poštovanje u svakom mogućem smislu. Da pokažemo poštovanje prema sebi tako što ćemo zadržati nivo agresivnosti i koncentracije na maksimalnom nivou tokom čitave utakmice. Zatim poštovanje prema protivniku koji to svojim kvalitetom itekako zaslužuje. I na kraju, poštovanje prema našim navijačima koji će sutra doći na utakmicu i koji čine da se u Banjaluci i Laktašima osjećamo fenomenalno – rekao je Obradović.