(VIDEO, FOTO) Jokić šokirao svijet brojem asistencija: Denver na krilima srpskog centra slavio u derbiju Zapada

Srpski košarkaš Nikola Jokić definitivno je bio najzaslužniji za pobjedu Nagetsa i ostvario je dabl-dabl učinak od 35 poena, 16 skokova i SAMO dvije asistencije.

nikola jokić

Derbi Zapadne Konferencije NBA lige pripao je Denveru koji je pobijedio Minesotu u gostima rezultatom 115:112  i sada ima jedan trijumf više u trci za to prvo mjesto.

Ono što zvuči nevjerovatno kada je u pitanju Jokić jeste to da je svoju prvu asistenciju na meču imao tek sredinom posljednje četvrtine. Ipak, pamtiče se i sjajna trojka na 1.45 minuta do kraja, za 107:99 i prednost koja je bila presudna na kraju.

Odličan je Denver bio u prvom poluvremenu i zasluženo su imali vođstvo od 15 poena. Međutim, isto se istopilo već u trećoj dionici, kada je Minesota sa 29:17 odvela meč u dramu.

Vodio je domaćin sa +4 u posljednjoj četvrtini, da bi Nagetsi napravili seriju 10:0 i vratili prednost na svoju stranu, te je na kraju i zadržali za svoj 48. trijumf u sezoni. Vukovi imaju jedan manje, kao i Oklahoma – ali Tanderi tek treba da odigraju dvije utakmice kako bi sustigli pomenute rivale.

Ipak, daleko od toga da poslije 107: 99 nije bilo “haosa” u posljednjoj četvrtini, jer je Džejden Mekdanijles na pola minuta do kraja pogodio trojku za 109:106.

Majkl Porter Džunior je potom ubacio jedno bacanje, ali je Kaldvel – Poup zabilježio ofanzivni skok na +4 za svoj tim (110:106) i 19 sekundi do kraja.

Jokić je pogodio jedno bacanje, Konli je opet ubacio trojku za domaći tim i na 11 sekundi stajalo je samo 111:109 za Nagetse. Porter je konačno vezao dva penala za Denver (113:109), Mekdanijles je još jednom bio precizan za tri poena (113:112), kao i Džamal Marej sa linije penala (115:112).

Do kraja su ostale četiri sekunde, Entoni Edvards je probao da donese produžetak svom timu, ali…

Upravo je Edvards sa 30 poena i po osam skokova i asistencija bio najbolji u redovima Minesote, Mekdanijles je na kraju sakupio 26, Konli je imao 13, Anderson 12, a Luka Garza 11 poena.

Jokiću su, s druge strane, najviše pomogli Porter sa 26, Marej sa 18 poena i 11 asistencija, te Gordon sa 14 poena i 11 skokova, navodi Telegraf.