(VIDEO, FOTO) Kakva noć bivšeg igrača Partizana: Kodi Miler-Mekintajer oborio rekord srpskog plejmejkera

Košarkaši Baskonije stigli su do bitne pobjede u meču 26. kola Evrolige, pošto su pred svojim navijačima savladali Asvel (94:80). Utakmica u Španiji je prošla u znaku Kodi Miler-Mekintajera, koji je svojom nestvarnom partijom ušao u istoriju najjačeg takmičenja.

Kod Miler Mekintajer

Ekipa Duška Ivanovića je bez problema porazila Francuze, a plej domaće ekipe je odigrao vjerovatno najbolju partiju u karijeri, pošto je meč u hali Fernando Buesa završio sa čak 20 asistencija, čime je oborio rekord Stefana Jovića i Fakunda Kampaca, koji su do sada bili na vrhu sa po 19. Takođe, imao je i po 11 poena i skokova, pa je meč završio sa tripl-dabl učinkom.

Da nas čeka istorija, Mekintajer je najavio već u prvom kvartalu, koji je završio sa sedam asistencija i pet skokova. Do poluvremena je stigao do već 12 uspješnih proigravanja, čime je oborio rekord ovog takmičenja, kada je riječ o asistencijama na poluvremenu jedne utakmice. Ipak, poslije 20 minuta je imao svega dva poena, pa se činilo da će mu oni nedostajati u njegovom pohodu da dođe do tripl-dabla, piše Sportal.

Malo po malo, bivši igrač Partizana, koji ima i pasoš Bugarske, popravljao je svoj učinak, a do rekorda Evrolige je stigao na malo preko dva minuta do kraja meča, kada je dodao loptu Čimi Monekeu, koji je stigao do dva poena tom prilikom.

Treba napomenuti da mu je u tom trenutku falilo tri poena da stigne do tripl-dabla, ali je ekipa do kraja odigrala za njega, pa je Mekintajer sa četiri vezana poena došao do istorijskg uspjeha i prvog tripl-dabl učinka u Evroligi ove sezone.

Osim njega, istakao se i Markus Hauard sa 18 poena, dok su Met Kostelo i Čima Moneke dodali po 14. Kod poražene ekipe je Žofri Lovernj ubacio 16, dok je Edvin Džekson utakmicu završio sa 14 poena.

Nakon ove pobejde, ekipa Duška Ivanovića je na učinku 14-12, dok su Francuzi na učinku 5-21.