(VIDEO, FOTO) KORAK BLIŽE PLEJ-IN FAZI Partizan imao veliku prednost, pa umalo sve prokockao, ali na kraju slavio protiv Baskonije

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Baskonije na domaćem terenu u okviru 30. kola Evrolige, a rezultat je bio 87:83.

Aleksa Avramović

Crno-bijeli su prekinuli niz od tri uzastopna poraza u Evroligi i u veoma važnoj utakmici bili bolji od tima iz Vitorije.

Bila je ovo utakmica u kojoj su izabranici Željka Obradovića bili konstantni i održavali prednost od prvog do posljednjeg minuta utakkmice

Fantastično su počeli prvu četvrtinu igrači Partizana. Bila je to prava šuterska klinika izabranika Željka Obradovića, a centri Partizana su bili posebno Raspoloženi. Bruno Kaboklo se sjajno uveo u meč sa 9 poena, a i Kaminski je dodao osam. Baskonija je na startu šutirala trojka 2 od 9, a još više ih je zabrinula povreda Markusa Hauarda.

Željko Obradović

Kako je odigrao u prvoj, Kaboklo je nastavio u drugoj četvrtini. Partizanov Brazilac dominirao je na obje strane parketa, a u prvom poluvremenu ubacio je 15 poena. Pojavio se Aleksa Avramović koji je prodorima držao prednost Partizana, sve do samog kraja poluvremena. Baskonija je uspjela da smanji prednost, mahom sa linije slobodnih bacanja, a iako povrijeđen Markus Hauard vratio se u igru i pogodio trojku ekspresno za smanjenje prednosti crno-bijelih, a na pauzu se otišlo rezultatom44:42 za Partizan.

Nastavio je Partizan da održava prednost. Tokom većeg dijela 3. četvrtine izabranici Željka Obradovića držali su dvocifrenu razliku. Ipak pred sam kraj nije dozvolio Markus Hauard da Partizan riješi ovaj meč, te vezanim trojkama smanjuje prednost. Ipak, da igra jako dobru utakmicu potvrdio je Frenk Kaminski koji poenima u posljednjoj sekundi donosi +9 Partizanu.

Nastavio je Partizan da igra konstantno prije svega i to na oba dijela parketa, a sa pet vezanih poena Kevina Pantera crno-bijeli su otišli na +12 5 minuta do kraja meča. Ipak uspio je tim iz Vitorije da smanji prednost na 7 poena zaostatka. Uspjela je Baskonija u posljednjem minutu poenima Hauarda da smanji razliku na 2 razlike, 30 sekundi do kraja, ali je onda stvar u svoje ruke uzeo Pi Džej Doužer.

Partizanov Amerikanac postigao je jako bitan poen koji se na kraju ispostavio ključnim za trijumf Partizana.

U redovima Partizana 20 poena postigao je Frenk Kaminski, a po 18 su dali Kevin Panter i Bruno Kabkoklo. Na drugoj strani dominirao je Markus Hauard sa 26 poena.

Crno-bijeli su sada na 10. poziciji na tabeli sa 14 pobjeda i 16 poraza i tako ostali na mjestu koje vodi u plej-in fazu.

Već za dva dana Partizan će ugostiti Real Madrid, dok će Baskonija gostovati Žalgirisu.

TOK MEČA: PARTIZAN – BASKONIJA 85:75

4. četvrtina

85:75 Mateuš Ponitka stavlja tačku na ovaj meč. Poljak postiže trojku i donosi +8 crno-bijelima na 2.30 do kraja.

80:71 Dugo već nema poena, a Pi Džej Doužer postigao je posljednje poene na meču do sada. Još 4 minuta do kraja meča.

78:71 Ne da Baskonija da se ova utakmica prerano završi. Vraća se tim iz Vitorije i trojkom Kostela smanjuje na -7.

78:66 Kevin Panter! Kapiten Partizana povezao je 5 poena, prvo je pogodio dva bacanja, a zatim i trojku. Crno-bijeli na +12.

73:66 Partizan održava prednost, Baskonija pokušava da se vrati u meč. Da igra sjajnu utakmicu potvrdio je Frenik Kaminski koji je postigao nove poene.

3. četvrtina

69:60 Razigrao se Markus Hauard u posljendnjim minutama 3. dionice. Ipak Frenk Kaminski nakon ofanzivnog skoka, i sa +9 odveo crno-bijele u posljednji period.

64:53 Partizan održava prednost. Kaminski se pridružio Kaboklu i za sada pruža sjajnu partiju. partizan za sada ima sve u svojim rukama.

58:48 Fenomenalnu partiju igra Mateuš Ponitka, a posebno kada je u pitanju odbrana na Markusu Hauardu koji je neprepoznatljiv večeras. Frenk Kaminski podiže Arenu na noge kada je postigao trojku.

54:44 Fenomenalna četvrtina Partizana. Ponitka je pogodio prvu trojku na meču, a sjajno je nastavio i Bruno Kaboklo. Partizan ponovo odlazi na dvocifrenu prednost.

49:44 Kevin Panter napokon igra jako dobru utakmicu, a nakon poena Kaminskog iz reketa, kapiten Partizana pogodio je za tri poena. Sa druge strane Marinković je dao poene za Baskoniju.

2. četvrtina

44:42 Uspjela je Baskonija da se vrati u meč. Markos Hauard, iako vidno povrijeđen ubacio je trojku preko ALkese Avramovića, a crno-bijeli su ponovo bili loši u završnici četvrtine. Stalo je sve u napadu, što su Španci iskoristili i vratili se u meč.

44:38 Partizan održava prednost. Avramović je vezao četiri poena, a Moneke drži ekipu u kakvom takvom priključku.

38:31 Partizan usporio. Crno-bijeli nisu imali nijednu izgubljenu loptu, sve do posljednja 2 napada, a onda su vezali dvije. Iskoristila je to Baskonija i smanjila zaostatak.

35:27 Partizan sjajno igra i u drugoj dionici, posebno u defanzivi. Nemaju rješenja igrači Baskonije u napadu, a to crno-bijeli koriste i u napadu. Aleksa Avramović podigao je arenu na noge prvom svojom trojkom na meču.

30:25 Kaboklo dominira pod obručem. Brazilac ima već 15 poena, a dva puta zaredom je pokupio promašaje svojih saigrača.

28:22 Bruno Kaboklo je nastavio tamo gdje je stao u prvoj četvrtini i sada je dvocifren. Partizan ponovo odlazi na +6.

23:20 Baskonija mini serijom 4:0 se vraća na jedan posjed zaostatka.

1. četvrtina

23:16 Partizan nije postigao koš u posljednjih minut i po, ali i dalje imaju lijepu prednost. Mnogo može da brine Baskoniju povreda Markusa Hauarda, naboljeg igrača tima koji je loše doskočio i sa bolom u zglobu se preselio na klupu.

23:14 Partizan igra sjajnu prvu dionicu. Crno-bijeli su na sjajan način ušli u meč a 4:0 mini serijom natjerali su Duška Ivanovića da traži tajm-aut.

19:14 Nastavlja se šuterska klinka Partizana. Sada i Kaboklo pogađa prvu na meču. Sa druga strane mnogo dobro stoji Partizan u odbrani, a Vanja Marinković je uz istek napada pogodio tešku trojku.

11:9 Pogađa Markus Hauard prvu trojku nakon 3 promašena šuta za 3 poena. Sjajno se u meč uveo Frenk Kaminski koji je već postigao 2 trojke.

7:4 Kaminski je dao trojku, a nakon toga i pogodio iz reketa. Kotsar je na drugoj strani došao do prvih poena za Baskoniju, a upisao se i Markus Hauard.

2:0 Partizan vodi na početku. Svi su zbunjeno ušli u meč, a u ekstra posjedu Panter je nabacio za Kabokla koji je jako zakucao.

UOČI MEČA

Pod hitno je potrebno buđenje Partizanu. Izabranici Željka Obradovića nisu bili najbolji kada je bilo najpotrebnije do sada i sada hvataju posljednji voz za drugu rundu Evrolige, a nema sumnje da neće biti nimalo lako da se savlada protivnik kakav je Baskonija. Partizan je u posljednjih sedam evroligaških utakmica upisao samo jednu pobjedu i to onu protiv Efesa.

Sa druge strane Španci u Beograd dolaze u fenomenalnom raspoloženju nakon četiri vezana trijumfa, a treba napomenuti da je bek ekipe iz Vitorije Markus Hauard u posljednja tri duela protivnicima sasuo čak 100 poena, a redom su padali Barselona, Olimpija Milano i Granada, ali ako neko može da ga sačuva večeras, to je sigurno Aleksa Avramović.

Željko Obradović zna šta će biti ključ

– Da, evo sad smo u situaciji da naredne tri utakmice igramo kod nas u Areni. Nema putovanja, to je dobra stvar. Znamo koliko su te utakmice važne. Još uvijek imamo neke šanse da budemo u tih top 10. Dakle, sad ćemo probati da, u odnosu na ono što imamo, da se pripremimo. Znamo da je to tim koji šutira izvanredno za tri poena. Sem jednog jedinog igrača na poziciji pet, svi ostali su u stanju da šutiraju za tri poena. Da ne pričam o Hauardu koji je na jednoj utakmici šutirao 22 puta za tri poena. Prosječni broj šuteva je preko 30, ponekad ide preko 40. Ključ utakmice sigurno je tome da ne ubacuju u velikom procentu šut za tri poena. I da spriječimo ofanzivne skokove, prije svega njihovih visokih igrača koji su izvanredno aktivni – rekao je Željko Obradović

Željko Obradović i Duško Ivanović

Duško Ivanović se ponovo vraća u Beograd

– Partizan ima ‘Arenu’ u kojoj navijači čine nešto posebno. Tamo je veoma teško igrati, ali i vrlo lijepo. Moji igrači moraju da znaju da su ta publika i atmosfera takođe nešto što može i nama da da snagu, da nam bude inspiracija. Ne možemo da igramo kao da smo impresionirani ili uplašeni. To je ključ ove utakmice. Partizan na domaćem terenu uvijek kreće veoma agresivno, sa euforijom, krađom lopti… Navijači su ti koji ih guraju i daju im snagu da igraju bolje – rekao je Ivanović.

Partizan će u ovom susretu biti oslabljen za ne igranje Zeka Ledeja koji je zbog smrtnog slučaja u porodici otišao u Ameriku