(VIDEO, FOTO) KRAJ SERIJE POBJEDA Partizan pregažen u Madridu, Kraljevi crno-bijelima nisu ostavili ni promil šanse za iznenađenje

Svakoj seriji nekada mora da dođe kraj pa je tako pobjedničku Partizana u Evroligi prekinuo Real Madrid.

Crno-bijeli su u Madrid došli na krilima pet vezanih pobjeda u elitnom takmičenju, ali je aktuelni prvak Evrope bio prevelik zalogaj. Real je na kraju slavio s 91:75.

Jeste Partizan prošle sezone pokazao da može da dobije Real u gostima, ali je večeras bio miljama daleko od iznenađenja.

Prva četvrtina je prošla u znaku Bruna Kabolke sa jedne i Džanana Muse sa druge strane. I prije meča je bilo jasno da Partizan čeka težak zadatak u Madridu. Musa je najbolji način pokazao koliko je Real ozbiljno ušao u ovaj meč. Upravo on je glavni „krivac“ što je Real imao plus 7 nakon prvih 10 minuta. Reprezentativac BiH je postigao 11 poena, a Partizan je u igri držao Kaboklo koji je postigao jedan poena manje.

Koliko je Partizan loše igrao u odbrani najbolje pokazuje podatak da je Real u prvih 20 minuta postigao 48 poena. Musa je bio odličan i u drugoj četvrtini pa je na poluvremenu imao 16 poena i imao je samo jedan promašaj i to iz slobodnog bacanja. Može se slobodno reći da je Partizan imao i dobar rezultat s obzirom da je protiv sebe imao veoma raspucani Kraljevski klub.

Ako je neko na poluvremenu mislio da Partizan ima šansu za preokret, razuvjerio se nakon treće četvrtine u kojoj je Real samo povećao prednost sa poluvremena. Partizan je bio daleko od podviga. To se pokazalo i u posljednjih 10 minuta u kojima je Real rutinski završio posao.

Real je do pobjede vodio pomenuti Musa sa 23 poena, dok je kod Partizana Kaboklo s bio najbolji 18 poena.

TOK MEČA

Real Madrid – Partizan 91:75 (26:19, 22:17, 28:15, 15:24)

Kraj utakmice u Madridu.

37. minut: Real rutinski privodi meč kraju.

33. minut: Spor početak posljednje četvrtine sa obje strane. Vidjeli smo samo četiri poena, ali Partizan ima veliki zaostatak.

Četvrta četvrtina

30. minut: Partizan je treću četvrtini izgubio sa 15:28 i čeka ga nemoguća misija u nastavku meča.

27. minut: Real je napravio seriju od 12:0. Partizan pred debaklom.

26. minut: Real je na plus 20. Partizan igra očajno u odbrani i daleko je od iznenađenja u Madridu

23. minut: Musa je i drugom poluvremenu nastavio da postiže poene, Kaboklo sa dvije trojke drži Partizan u igri

Treća četvrtina

19. minut: Real je postigao skoro 50 poena u prvom poluvremenu.

17. minut: Partizan se vraća serijom 8:2.

15. minut: Partizan igra vrlo loše u drugoj četvrtini kako u napadu tako i u odbrani. Real samo povećava prednost.

12. minut: Musa je nastavio gdje je stao i već ima 16 poena. Partizan ne može da pronađe način da ga zaustavi.

11. minut: Real je na sjajan način otvorio drugu četvrtinu i sada ima plus 11.

Druga četvrtina

10. minut: Sjajna igra Muse koji je postigao već 11 poena.

8. minut: Real igra sjajno u napadu, trojku je postigao Kampaco. Prvak Evrope ima plus 8.

6. minut: Gledamo tvrdu utakmicu u Madridu, Musa zakucavanjem digao publiku na noge

4. minut: Real je napravio seriju od 5:0 koju je trojkom prekinuo Ledej.

1. minut: Partizan je počeo dobro, Kaboklo je efikasno otvorio meč.

Prva četvrtina

Uoči meča

Kapiten Partizana Kevin Panter, košarkaši Olimpije iz Milana Šejvon Šilds i Makabija Džoš Nibo, najkorisniji su pojedinci 15. kola Evrolige.

Panter, Šilds i Nibo ostvarili su indeks korisnosti 25 u pobjedama svojih timova u prošlom kolu Evrolige.

Kapiten crno-bijelih vodio je Partizan sa 13 poena, devet skokova i tri asistencije u pobjedi nad Valensijom koja je bila peta u nizu za beogradski tim.

Riječ trenera

Treba istaći da se obje ekipe nisu mnogo promijenile u odnosu na prošlu sezoni i trener Partizana Željko Obradović je rekao da je sa igračima mogao da poradi na detaljima.

Željko Obradović

– Svima je jasno kakav imaju kvalitet, na sve su dodali Fakunda Kampaca, koji je pokretačka snaga. Rezultati govore o svemu, dominiraju i u Evroligi i u Endesa ligi, tako da nas očekuje zahtjevna i teška utakmica. Treba da damo sve od sebe, energetski da budemo na nivou odbrambeno, napadački bolje i da pogađamo šuteve. Poznajemo se i probali smo neke detalje na treningu, da ubjedimo igrače u neke detalje koje spremamo – rekao je Obradović.

Istorija

Rivalstvo između ova dva kluba je duže od 40 godina, pošto su prvi put snage odmjerili u sezoni 1979/80.

Ako gledamo samo eru Evroligi sreli su se pomenuta 23 puta. Partizan je prvu pobjedu protiv Kraljeva ostvario 2008. godine, a nakon nje su u ligaškom delu matirali Madriđane još dva puta – 2011. i 2023. Još dva trijumfa su dodali prošle sezone u četvrtfinalnoj seriji.

“Partizan želi da bude šampion”

Ova dva tima se dobro znaju i možda je zbog toga trener Reala Ćus Mateo istakao da je ovo za njegove izabranike i njega najveći izazov.

– Partizan je u nevjerovatnoj formi, njegovi igrači su na izvrsnom nivou. Igraju kao tim jako dobro. Imaju dosta iskustva. Mnogo taktičkih opcija su rješili u posljednjih nekoliko mečeva na pobjednički način. Oni su tim koji igra veoma inteligentno i perfektno čita sve situacije koje im donose prednost na terenu. Partizan je jako napredovao gledajući igre od početka sezone. Za mene je ovo najteža utakmica od svih koje nas čekaju narednih dana, zato što igraju na šampionskom nivou. Partizan želi da bude šampion, da se plasira na fajnal for i sigurno će biti tamo zbog konzistentosti koju pokazuje svakodnevno, zbog potencijala koji ima ekipa i zbog trenera – kazao je trener aktuelnog prvaka Evrope.