(VIDEO, FOTO) MAČKA SA 9 ŽIVOTA Partizan se digao iz ponora, nadoknadio -24 i savladao Makabi u evroligaškom spektaklu

Košarkaši Partizana napravili su nestvaran preokret i slavili u spektakularnom meču protiv Makabija u okviru 21. kola Evrolige.

Crno-bijeli su slavili rezultatom 88:79 i tako zabilježili 11. pobjedu u najelitnijem evroligaškom takmičenju

Partizan je odigrao najgoru prvu četvrtinu u ovoj sezoni. Nisu izabranici Željka Obradovića imali nikakvu ideju u napadu. Makabi je agresivnom odbranom osujetio sve planove crno-bijelih. Sa druge strane sve je išlo kao podmazano za Makabi. Ponos Izraela poveo je sa 16:0, a Partizan je prve poena postigao tek poslije šest minuta prve dionice. Jedini raspoložen u crno-bijelom dresu bio je Peri Doužer Junior, ali je izostala pomoć saigrača. Makabi je nakon prvog perioda imao prednost 29:11.

I nastavio je ponos Izraela da igra jako dobru u napadu, pa je tako Makabi imao i najveću prednost od 24 poena prednosti. Ipak na krilima Nanelija i Doužera Partizan je uspio da se vrati i prepolovi zaostatak, Arena je proključala, ali je taj nalet bio kratkotajan. U posljednjih 30 sekundi prvog poluvremena Tamir Blat povezao je dvije trojke, pa je Makabi na pauzu otišao sa prednošću 52:36.

Kakvu treću četvrtinu je odigrao Partizan. Predvođen Džejmsom Nanelijem koji je podigao crno-bijele iz ponora, Partizan je dobio sa 16 razlike. Malo po malo topila se prednost Izraelaca, a pogocima Džejmsa Nanelija i Zeka Ledeja Partizan je došao do izjednačenja, a čak je i poveo prvi put na utakmici sa 67:64, a nakon poena Boldvina sa zvukom sirene Boldvin pogađa za ozjednačenje.

I kako je Partizan odigrao u 3., tako je nastavio u posljednjoj dionici. Crno bijeli su na krilima Nanelija poveli, ali je sjajni Amerikanac zaradio drugu nesportsku grešku, pa je isključen sa meča. I tada je proradio inat crno-bijelih koji su momentalno vezali dvije trojke, u igru se uključio i Kevin Panter koji je bio nevidljiv do tada. Partizan stiže do prednosti od 9 poena razlike. Do kraja meča Partizan je održao prednost i došao do vrlo bitne pobjede.

Najefikasniji igrač na meču bio je Pi Džej Doužer sa 23 poena, a pratio ga je Naneli sa 20 poena uz 9 skokova. U poraženoj ekipi Vejd Boldvina postigao je 19 poena.

U narednom kolu Partizan gostuje u Atini Panatinaikosu, dok će Makabi gostovati Olimpijakosu.

TOK MEČA: PARTIZAN – MAKABI 88:79

4. četvrtina

88:79 Kraj, Partizan je ostvario nestvarnu pobjedu!

84:77 Doužer pogađa za dva, sa truge strane Boldvin drži Makabi još u igri. Kaboklo je isključen nakon 5 faulova.

80:71 Trenutno u Areni postoji samo jedan tim. Kevin Panter postiže prve poene na utakmici, a prije njega Pi Džej Doužer pogodio je trojku. Partizan ima veliku prednost protiv Makabija koji izgleda potpuno izgubljeno.

75:69 PARTIZAN JE NA MAKSIMALNOJ PREDNOST Nakon isključenja Nanelija proradio je inat, Smailagić pogađa za 3, a nakon toga Jaramaz pogađa torjku za +6 Partizana

69:67 Au, kakav šok za Partizan, Džejms Naneli dobio je drugu nesportsku grešku pa je samim tim i isključen. Vejd Boldvin dao je dva bacanja.

3. četvrtina

67:67 Boldvin pogađa sa zvukom sirene za kraj 3. perioda.

67:64 PARTIZAN PRVI PUT VODI! Zek Ledej pogađa uz faul, Makabi ne zna šta ga je snašlo. Kakav preokret i kakav karakter Partizana u trećem periodu. Kaboklo je zaključao obruč sa 2 rampe u posljednja 2 minuta.

60:60 AU kakva serija PArtizana! Crno-bijeli su nadoknadili -24 i sada je neriješeno. Naneli nosi crno-bijele, koji u 3. periodu imaju +16. Ledej je sjajnom trojkom podigao arenu na noge.

55:60 Nesportsku grešku napravio je Naneli kada je

51:56 KAKVA SEKVENCA NANELIJA! Crno-bijeli su se u potpunosti vratili u meč. Naneli prvo pogađa za dva, nakon toga sjajna odbra izabranika Željka Obradovića, a sjajni bek u transu pogađa za tri. Delirijum Grobara u areni.

46:56 Partizan odavno nije bio bliže. kaboklo i Naneli imali su sjajne sekvence, a proključala je Arena.

40:54 Dobar početak drugog poluvremena za Partizan. Naneli je pogodio za 2, a nakon toga i nakon sjajne borbe Trifunovića Jaramaz dolazi do lakih poena. Sorkin je sa druge strane imao lagano polaganje.

2. četvrtina

36:52 Kakva završnica prvog poluvremena. Crno bijeli su bili na -12, Naneli se priključio Doužeru, ali je Tamir Blat vezao dvije uzastopne trojke i utišao Arenu na poluvremenu.

31:44 Naneli pogađa iz ofanzivnog skoka, dok je Rivero raznio Jaramaza, pa je pogodio ispod koša.

29:44 Serija Partizana. Doužer pogađa nakon promašenog bacanja Smailagića, a nakon fenomenalne blokade Kabokla iz kontre za tri poena pogađa Naneli, a Arena je proključala, Partizan je na -15.

22:41 Doužer i dalje jedini raspoložen u Partizanu, pogodio je dva slobodna bacanja sada, prije toga Vejd Boldvin pogađa za tri poena nakon ofanzivnog skoka Makabija.

20:39 Partizan je uhvatio ritam u napadu, a fantastičnu odbranu odigrao je rezervista Ognjen Jaramaz, crno-bijeli prvi put povezali dva kvalitetna napada, tajm-aut Kataš.

15:39 Od 15 poena Partizana, 10 je postigao Peri Doužer Junior, to dovoljno govori, bez ikakvog učinka ostalih igrača, sa druge strane Makabi sve pogađa.

13:34 Kako je počelo u prvoj nastavljeno je u drugoj četvrtini. Džejms Veb pogađa za tri, nakon toga i Hasijel Rivero uz faul pogađa za ogropmnu prednost Makabija.

1. četvrtina

11:29 I kako je sve počelo tako se završilo. Blat je u posljendjim sekundama promašio sve, ali lopta odlazi u ruke Klivlendu koji zakucava za +18 Makabija nakon prve dionice.

9:24 PPi Džej Doužer drži Partizan u kakvom takvom približnom zaostatku, ali Makabi ne posustaje. Hasijel Rivero je u reketu iznudio faul, dobio slobodna bacanja i bio polovičan. Osim loše odbrane, muče se crno-bijeli konstantno u napadu, mnogo teških šuteva.

5:21 Nastavlja se rapsodija Izraelaca. Nakon poena Sorkina sa poludistance, Boldvin pogađa za tri. Partizan potpuno pogubljen u prvoj četvrtini.

5:16 Upisuje se i partizan nakon nešto manje od 6 minuta igre. Kaboklo pogađa za tri, a nakon toga i Doužer u kontri sjajan.

0:16 Ništa ne polazi za rukom igračima Partizana, dok je protivnik na drugoj strani vrlo raspoložen. Crno-bijeli i dalje bez poena, ideja u napadu ne postoji, pa je Obradović zatražio i drugi tajm-aut.

0:14 Katastrofalan početak Partizana, Makabi crno-bijele agresivnom odbranom tjera od koša. Sa druge strane Partizan ne može ništa da odbrani, a ponos Izraela sve realizuje u napadu

0:9 Nastavlja se loša serija crno-bijelih koji ništa ne mogu da odbrne. Sa druge strane bez ideje u napadu.

0:5 Loš start crno-bijelih. Bonzi Kolson pogađa za dva, a nakon toga Partizan gubi loptu, a iz tranzicije pogađa Lorenco Braun za tri. Obradović je ekspresno reagovao tajm-autom.

0:0 Prvi napad imao Partizan. Makabi je odigrao dobru odbranu, pa crno-bijeli nisu stigli da upute loptu ka košu i vrijeme je isteklo.

PRIJE MEČA

Ipak, u grotlu Arene niko nije favorit. Crno-bijeli su uprkos dva vezana poraza i dalje na mjestu koje ih vodi u plej-in fazu, a imaju podjednako pobjeda i poraza, po 10.

Ono što je bitno jeste da je Alen Smailagić trenirao sa ekipom, pa bi trebao biti spreman za Makabi, dok napreduje i oporavak Alekse Avramovića, ali je nerealno očekivati da zaigra večeras.

S obzirom na veliku gužvu na sredini tabele, sada svaka pobjeda vrijedi duplo u borbi za plej-of.

Ono na šta treba obratiti pažnju jeste bekovski dvojac Makabija, Lorenco Braun i Vejd Boldvin koji su možda i najbolji bekovski duo u Evroligi.

Meč se igra od 20:30.