(VIDEO, FOTO) MALO JE FALILO Partizan bio na korak do preokreta, Virtus slavio u Areni

Nakon serije pobjeda stiže i serija poraza. Partizan je doživio i treći poraz u nizu ovaj put od Virtusa u Evroligi.

Nakon poraza od Real Madrida u elitnom takmičenju i Zadra u ABA ligi stigao je još jedan neuspjeh i Virtus je u u grotlu Arene slavio s 77:75. Bio je Partizan vrlo blizu preokreta, ali mu je u finišu nestalo snage. Frenk Kaminski je promašio šut za pobjedu.

Nije dobro počeo meč za Partizan. Kao i u većini mečeva ove sezone crno-bijeli nekako počnu u laganoim ritmu i treba im dosta vremena da postignu radnu temperaturu. Tako je bilo i sada protiv Virtusa. Prvih 10 minuta su osim početnih 2:0 i 6:5 u jednom trenutku cijelo vrijeme lovili prednost rivala. Virtus je u jednom trenutku prve četvrtine imao čak i plus 11, ali je nakon prvih 10 minuta četa Željka Obradovića, predvođena Džejmsom Nanelijem kasnila samo pet poena (18:23).

Istu sliku smo vidjeli i u nastavku meča. Partizan je odlično počeo. Izjednačio na 23:23 i samo stao. Četiri minute prije kraja poluvremena gosti su imali i u tom trenutku maksimalnim plus 13. Ponovo se probudio Naneli kojem je društvo pravio Bruno Kabolko pa je serijom 8:0 Partizan na odmor otišao samo sa minus 5. Naneli i Kaboklo su nosili Partizan i od 36 poena u prvom poluvremenu oni su postigli 22. Čini se da je ovo jedno od najnefikasnijih poluvremena Partizana ove sezone.

Toplo hladna igra Partizana viđena je i u trećoj četvrtini. Prvo je Virtus napravio seriju od 8:0, uzvratio je Partizan sa 9:0, a kako se bližio kraj crno-bijeli su topili prednost. U jednom trenutku su bili na minus 2 (52:54) i opet su stali. Virtus se nekako izvukao u toj četvrtini i u posljednjih 10 minuta je ušao sa plus 5 koliko je imao i na poluvremnu.

Partizan se u posljednjih 10 minuta u potpunosti vratio u igru. Bio je u nekoliko navrata na minus 1, ali više od toga nije mogao. Virtus je ostvario zlata vrijednu pobjedu u Beogradu i tako je nakon dugo vremena bio bolji od Partizana.

Naneli je bio najbolji u redovima Partizana sa 19 poena, a pratili su ga Kevin Panter i Ognjen Jaramaz sa po 12. Kod gostiju se istakao Gabrijel Lundberg s 16 poena.

Tok meča

Partizan – Virtus 75:77 (18:23, 18:18, 19:19, 20:17)

Kraj meča

38. minut: Partizan je bio prišao sa samo minus 1, ali se Virtus ponovo odvojio.

32. minut: Koš za koš se igra u ovom trenucima.

Četvrta četvrtina

28. minut: Petu ličnu grešku dobio je Doužer i za njega je ovaj meč završen. Doužer je prvo dobio četvrtu, a potom i tehničku grešku.

27. minut: Partiza je na minus četiri, a s obzirom koliko griješi u napadu ima odličan rezultat.

26. minut: Seriju je produžio Naneli i sad je ona već 9:0, to je najbolji odgovor na seriju gostiju od 8:0 na početku drugog poluvremena.

25. minut: Serija Partizana traje, poene postiže Panter

24. minut: Partizan pravi seriju od 5:0 i Arena je opet proključala

22. minut: Loš početak Partizana i Virtus ponovo ima dvocifrenu prednost.

Treća četvrtina

20. minut: Kraj prvog poluvremena, Partizan ima minus 5, ali to najviše može da zahvali Naneliju koji je postigao 12 poena i Kaboklu koji je imao dva manje. Inace bi zaostatak bio mnogo veći.

18. minut: Zakuvalo se u Areni, gosti opet imaju plus 10

14. minut: Gosti postižu dvije vezane trojke i ponovo imaju prednost od devet poena

13. minut: Naneli igra sjajno u ovim trenucima i najzaslužniji je što njegov tim nema veliki zaostatak.

11. minut: Partizan je nastavio u istom ritmu iz prve četvrtine i stigao je do izjednačenja. Navijači pjevaju kao u transu.

Druga četvrtina

10. minut: Serijom od 8:2 domaćin se rezultatski vratio u utakmicu i nakon prve četvertine ima minus pet. Naneli je sjajno odigrao finiš prvog perioda meča.

9. minut: Seriju gostiju od 9:0 prekinuo je Naneli.

8. minut: Gosti su u seriji 7:0 i imaju prednost od devet poena. Igrači Partizana lako gube loptu i nemaju ideje u napadu.

6. minut: vidjeli smo i prvu trojku na meču. Postigli su je gosti preko Belinelija i sada imaju plus 5.

3. minut: Doužer postiže prve poene na meču i donosi prednost Partizanu, prije njega koš su dali Ponitka i Kaboklo.

2. minut: Obje ekipe su odlično počele meč i već smo vidjeli nekoliko sjajnih poteza

– U okviru humanitarne akcije, navijači Partizana bacili su veliki broj plišanih igračaka na teren.

Prva četvrtina

Uoči meča

Opasnost za Partizan

Tornike Šengelija, gruzijski košarkaš je po mnogo čemu najveća opasnost za Partizan. Igra sjajno ove sezone i crno-bijeli će morati dobro da ga pripaze. Naravno sa treba pripaziti i na iskusne Marka Belinelija i Danijela Heketa čiji učinak nikako nije zanemarljiv. Dolazimo i do Ognjena Dobrića koji je uvijek igrao dobro protiv Partizana u dresu Crvene zvezde, sada ostaje da vidimo koliko mođe igrajući za Virtus.

Šta kaže istorija

Istorija duela između Partizana i Virtusa svjedoči o zdravom rivalitetu. Beogradski crno-bijeli vode sa četiri pobjede u šest susreta. Dok su Italijani trijumfovali na prve dvije utakmice pa sada sigurno žele da prekinu seriju Partizana.

Riječ tenera

Željko Obradović, trener Partizana je istakao da se nada da se protiv Virtusa neće ponoviti ono što se desilo u porazu od Zadra u ABA ligi.

– Srećni smo što smo ponovo u Areni, da ćemo igrati protiv tima koji je u izvanrednoj formi i koji ima izuzetan kvalitet. Moraćemo da odigramo jako dobro kako bismo ostvarili dobar rezultat. Ja se nadam da se neće ponoviti Zadar. U tom smislu želja i motivacija će biti na drugom nivou. Pamet i glava, to su stvari da bi se igrala dobra utakmica. Spremali smo dva treninga. Imaju kvalitet, igraju odlično. Sve se zna. Ko su igrači koji su prva opcija u napadu. U odnosu na protivnika postavljaju neke stvari, što u krajnjoj lini svi radimo – rekao je Obradović.

Luka Banki, trener Virtusa imao je samo riječi hvale za Partizan.

– Prvi dio sezone zatvaramo mečom koji će biti izuzetno izazovan, pošto će biti odigran u jedinstvenom ambijentu. Partizan se nalazi u odličnoj formi. Imaju pet pobjeda na posljednjih šest mečeva u Evroligi. Samo jednom su poraženi na svom terenu u Evroligi ove sezone. Moramo da odigramo borbenu utakmicu da bi potvrdili našu trenutnu poziciju na tabeli, pošto se radi o kvalitetnom protivniku – kazao je Banki.