(VIDEO, FOTO) METLA Crvena zvezda počistila Partizan i dominatno osvojila prsten

Metla u finalu ABA lige. Crvena zvezda je slavila u Areni i osvojila titulu regionalnog prvaka.

Zek Ledej i Džoel Bolomboj

U veoma uzbudljivom meču Crvena zvezda je savladala Partizan sa 82:76 i do prstena došla sa 3:0 u finalnoj seriji.

Ono što smo vidjeli u prva dva meča desilo se i u Areni. Gosti su bili bolji, a u ovom slučaju je to bila Crvena zvezda. Imala je Zvezda prednost tokom prvog poluvremena, a u prvoj četvrtini je to bilo i plus 8. Prvu četvrtinu je obilježio Nemanja Nedović, a drugu Rokas Gedraitis kada su gosti u pitanju, dok je Aleksa Avramović držao Partizan u igri. Zvezda je nakon prvih 20 minuta imala prednost od 42:38, a treba istaći da je ovo bilo još jedno vrlo loše poluvrijeme kapitena Partizana Kevina Pantera koji je postigao samo 2 poena.

Dejan Davidovac
Kevin Panter
Partizan - Crvena zvezda
Pi Džej Doužer

U nekoliko navrata u prvom poluvremenu je Partizan stizao do izjednačenja, a prvu prednost je imao tek početkom treće četvrtine, ali je to bilo to od crno-bijelih. Sredinom trećeg perioda je Zvezda ponovo otišla na plus 8 i to serijom od 10:0. Kao i prva dva derbija u ovoj seriji i sada smo vidjeli da niti jedan tim ne odustaje pa se tako Partizan ponovo na trenutak vratio. Ipak Zvezda je u posljednju četvrtinu ušla sa plus 7.

To im je na kraju bilo dovoljno da sa 3:0 u pobjeda dođu do prstena iako je Partizan prijetio u nekoliko navrata. Ipak nije mogao do preokreta.

Luka Mitrović i Gedraitis su s po 12 poena odveli Zvezdu do pobjede, dok je Avramović bio najbolji u Partizanu sa 17 poena, a pratio ga je Danilo Anđušić s 13 poena.

Tok meča

Partizan – Crvena zvezda 76:82

Kraj utakmice u Areni.

40. minut: Kakva trojka Avramovića za minus 3, posljednji minut je u toku

36. minut: Crvena zvezda ima šest poena prednosti četiri minute prije kraja meča.

35. minut: Partizan je opet bio u velikom minusu pa se vratio serijom od 5:0 ipak Crvena zvezda i dalje ima prednost i na putu je ka osvajanju prstena.

Četvrta četvrtina

30. minut: Crvena zvezda u posljednju četvrtinu ulazi sa plus 7.

28. minut: Partizan uzvraća serijom od 4:0 i opet je u igri.

27. minut: Crvena zvezda pravi seriju od 7:0 i ponovo ima najveću prednost od 8 poena.

24. minut: Partizan je u jednom trenutku uspio da dođe do vođstva sa dvije trojke na startu trećeg perioda, ali je Zvezda uzvratila i ponovo povela.

23. minut: Spiker je zamolio navijače da ne bacaju predmete u teren i da fer i sportski navijaju.

Treća četvrtina

Poluvrijeme Crvena zvezda sa plus 4 ide na odmor

19. minut: Trenutno se igra u serijama i Crvena zvezda i dalje ima prednost.

16. minut: Imala je Zvezda u prvoj četvrtini prednost od 7 poena, ali se Partizan sada vratio i driži pristojan zaostatak.

13. minut: Veoma neefikasan meč za sada u Areni. Ali i pored toga Crvena zvezda vodi.

Druga četvrtina

10. minut: Kraj prve četvrtine, Partizan se vratio iz velikog minusa serijom od 5:0.

8. minut: Dosta loših rješenja na obje strane terena i dosta grešaka, ali Zvezda ima plus 7.

5. minut: Nemanja Nedović je ponovo sjajno otvorio meč i već je postigao 5 poena od 12 koliko je postigao njegov tim.

2. minut Crvena zvezda je počela meč bolje i vodi s 5:2