(VIDEO, FOTO) NAJVEĆI DAN U ISTORIJI "FARMACEUTA" Bajer Leverkuzen prvi put osvojio Bundesligu, došao je kraj vladavini Bavaraca

Fudbaleri Bajer Leverkuzena po prvi put u istoriji postali su šampioni Bundeslige, a pobjedom nad Verderom iz Bremena i matematički su osigurali titulu.

Izabranici Ćabija Alonsa su u okviru 29. kola Bundeslige slavili protiv Verdera iz Bremena sa 5:0 i tako prekinuli 12-godišnju vladavinu Bajerna iz Minhena.

Bajka je krenula od prvog kola, a uprkos mnogima koji su sumnjali u Farmaceute, oni su istrajali do kraja i zlatnim slovima se upisali u istoriju kluba.

Napravili su navijači Bajera feštu ispred stadiona, čekajući proslavu, a domaćin je poveo u 25. minutu iz penala. Nakon gledanja snimka, dosuđen je penal za Bajer, a sa bijele tačke siguran je bio Viktor Bonifejs.

Ćabi Alonso

Sa tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme, a Farmaceuti su počeli da hlade šampanjac.

Prelijepim golom ekipu je tituli približio Granit Džaka u 60. minutu, za potpuni delirijum navijača na Baj Areni postavio Florijan Virc u 68. minutu. Isti igrač, pogodio je u 83. minutu utakmice, da bi het-trik kompletirao u 90. minutu i tako stavio tačku na ovu utakmicu.

Nakon 29 kola Leverkuzen ima 16 bodova prednosi u odnosu na Bajern, pa je titula i matematički obezbijeđena.

Ostaće zapamćeno šta je uradio Čabi Alonso sa ovom ekipom!