(VIDEO, FOTO) Ovako se ne može u plej-of: Zvezda pokazala 2 lica i upisala novi poraz u Evroligi

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u okviru 12. kola Evrolige od Valensije rezultatom 85:81.

Sa ovakvom igrom jasno je da izabranici Janisa Sferopulosa nemaju šta da traže ukoliko žele plej-of Evrolige.

Valensija je na domaćem terenu u Fonteti pokazala da Zvezda nema kvalitet da se u kontinuitetu nadmeće sa evroligašima, pa će za prvi trijumf u gostima morati da sačeka novi meč.

U prvoj četvrtini Zvezda nije imala rješenja u napadu. Mučili su se crveno-bijeli, dok je sa druge strane pod oba obruča dominirao Brendon Dejvis. Najviše problema pravili su “Šišmiši” upravo iz pika gdje je Dejvis pokazao raznolikost u napadu.

Jedna od najlošijih četvrtina Zvezde u dosadašnjem dijelu sezone bila je ova druga u Fonteti. Upadalo je sve Valensiji što su uputili ka košu crveno-bijelih. Sami Odželej bio je sjajan, pogađao je i pod košem, ali i sa distance. Sferopulos nije imao rješenja na terenu, a Valensija je tu četvrtinu dobila sa 31:21 i sa +16 otišla na poluvrijeme.

I kada su mnogi navijači mislili da ne može Zvezda da se vrati u ovaj meč, uslijedila je fenomenalna serija. Teodosić je dijelio asistencije, a sjajan je bio Šabaz Nejpir. Prišli su crveno-bijeli na -1, ali je onda ponovo uslijedila dekoncentracija, pa pred posljednju dionicu Valensija odlazi sa prednošću od 7 razlike.

I bilo je mnogo oscilacija na terenu i jednih i drugih. Zvezda je uspijevala da se vremenom približi protivniku. Upravo kada se mislilo da je Valensija slomila Zvezdu, pojavio se Nemanja Nedović koji je pogodio trojku za izjednačenje 81:81 na minut do kraja. Ipak Džoš Harper pogađa za Valensiju i u neizvijesnoj završnici donosi prednost šišmišima. U narednom napadu Teodosić je promašio trojku, a Brendon Dejvis je otišao na slobodna bacanja i postavio konačan rezultat meča.

Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe bio je Brendon Dejvis sa 21 poenom, dok je Semi Odželej postigao 17. Na drugoj strani Šabaz Nejpir i Nemanja Nedović postigli su po 14 poena.

Zvezda je sada na skoru 4 pobjede i 8 poraza, dok je Valensija na 6-6. U narednom kolu Zvezdu očekuje gostovanje u Vitoriji gdje se nastavlja španska mini turneja, a Zvezda će igrati protiv Baskonije.

tok meča: Valensija – Crvena zvezda 85:81

4. četvrtina

40. minut Harper pogađa za dva, Zvezda ima napad na 30 sekundi do kraja.

39. minut Neeemanja Nedoviić! Zvezda dolazi do izjednačenja. Kakva trojka Nedovića sa 8 metara.

37. minut Nudi se Valensija Zvezdi, ali crveno-bijeli maše otvorene šuteve u napadu, što je na drugoj strani iskoristio Dejvis. Još veći problem jeste činjenica da Mitrović ima 5 ličnih grešaka.

36. minut Zvezda se vraća. Ponov je na dva posjeda utakmica. Nejpir je pogodio za 3, a onda i Nedović za dva, da bi Mitrović smanjio na -4.

33. minut Nastavlja Valensija da drži prednost. Pokušavaju crveno-bijeli da se vrate u meč, ali sjajna timska igra Šišmiša. Zvezdi su dva pita uzastopno dosuđeni faulovi u napadu.

31. minut Prišla je Zvezda poenima Mitrovića.

3. četvrtina

30. minut Ponovo se odlijepila Valensija. Iznudio je Lazić dva bacanja koje je realizovao, Onda je za samo tri sekunde Harper uspio da pogodio za dva i poveća prednost Valensije.

29. minut Zvezda je ponovo u padu. Odmakla se Valensija poenima Džonsa i Dejvisa. Nejpir i Gedraitis za 6-0 seriju Valensije.

28. minut Kakav povratak Zvezde u drugom poluvremenu! Čak 15 razlike vodie u ovom periodu, pororadio je Nejpir, a dugo čekani Rokas Gedraitis je pogodio trojku.

27. minut Zvezda se u potpunosti vratila u meč. Vratio se na parket Šabaz Nejpir, i iznudio tri slobodna bacanja. Pogodio jeZvezdin Amerikanac 2 od tri i spustio prednost na -4.

25. minut Zvezda igra sjajnu 3. četvrtinu, nova asistencija Teodosića za lake poene Davidovca. Nema Valensija ideje u napadu.

24. minut Muči se Zvezda u napadu. Ali bitno je da se nivo odbrane podigao. u Valensiji Harper pogađa 2+1. Sa druge strane. Zvezda se vratila poenima Lazića sa bacanja i Bolomboja monstrupznim zakucavanjem.

22. minut Serija Zvezde 5:0. Stegli su crveno-bijeli odbranu, pa Valensija nije imala dobra rješenja. Teodosić je pogodio trojku, dok je Bolomboj pogodio 2 bacanja.

2. četvrtina

POLUVRIJEME: Kris Džons pogađa novu trojku u posljednjem napadu Valensije u prvom poluvremenu. Zvezdi se smiješi prava katastrofa ako nastavi ovako. Ništa nisu odbranili crveno-bijeli u prvom poluvremenu. Sem Odželej postigao je 13, a Brendon Dejvis 10 za Valensiju, dok su Nejpir i Nedović postigli po 9 poena u Zvezdi.

20. minut Imala je Valensija i +16, što je bila najubjedljivija prednost meča. Šišmiši su se raspucala, imaju sjajan procenat ubačenih trojki, dok sa druge strane Zvezdini napadi svode se na individualne akcije koje ne donose ništa.

18. minut Odlazi Valensija na dvocifrenu prednost, raspucali su se domaći, dok sa druge strane Zvezdu u kakvoj takvoj nadi drži Nemanja Nedović koji na polaganjima donosi poene Zvezdi.

16. minut I kada god crveno-bijeli priđu na jedan posjed razlike, uslijedi serija Valensije. Gomilaju se izgubljene lopte, sa druge strane Odželej sve pogađa.

14. minut Vratila se Zvezda ponovo na jedan posjed razlike. Teodosić je pogodio za dva, a ond podijelio asistenciju za Tobija. U narednom napadu ukradena lopta Zvezde nije iskorištena poenima.

11. minut Sjajno je ovaj meč otvorio Šabaz Nejpir, pogodio je trojku i već ima 7 poena. Primakla se Zvezda na 3 poena, a onda je Odželej pogodio za tri i odbio nalet.

1.četvrtina

10. minut Miloš Teodosić radi ono što najbolje zna, a to je dijeljenje asistencija. Teo je nakon ulaska probudio igrače, podijelio dvije asistencije, trojku je pogodio Davidovac, Nejpir je vezao 4 poena, ali je onda je za Valensiju Odželej pogodio trojku i Kris Džons za dva.

8. minut 16:10 Na terenu je Miloš Teodosić koji je pokušao da razmrda crveno-bijele, ali za sada igra u napadu Zvezde ništa ne funkcioniše. Brendon Dejvis dominira na obje strane koša. Pokušava Zvezda da spusti loptu dole pod koš, ali bekovska linija je za sada zakazala.

6. minut 11:5 Valensija preko Brendona Dejvisa iz reketa dolazi do novih poena, Jago je dao dva Bacanja, te Rokas Gedraitis jedno.

5. minut 9:4 Zvezda je i dalje izuzetno loša u napadačkim rješenjima. nedović ima već 2 izgubljene lopte. Sa druge strane Šišmiši pogađaju iz kontre, te ofanzivnog skoka.

3. minut 4:2 Zvezda je povela preko Bolomboja, ali je to sve što je uradila u napadu Zvezda koja s emuči na startu ovog meča. Sa druge strane Harper je pogodio za Valensiju.

1. minut 0:0 Bez poena u prvom minutu. I jedna i druga ekipa krenule su čvrsto u odbrani.

Ipak, treba biti oprezan, jer takvi mečevi često mogu biti mač sa dvije oštrice, ali nema sumnje da je ekipa sa Malog Kalemegdana blagi favorit, s obzirom na lošu formu “narandžastih”. Ukoliko Zvezda trijumfuje prvi put u sezoni će uspjeti da veže dvije pobjede u Evroligi.

Zvezda nakon ovog meča nastavlja špansku turneju, pošto će za dva dana gostovati u Vitorije ekipi baskonije koju je preporodio bivši trener crveno-bijelih, Duško Ivanović. Zvezda bi nakon lošeg početka sezone mogla da vidi svjetlo na kraju tunela, kada je borba za Plej-of u pitanju, ako upiše dvije pobjede u Španiji, ali za to je neophodno prvo odigrati dobru partiju protiv Valensije.

Zvezda i Valensija prošle sezone sastali su se dva puta, a oba puta slavila je beogradska ekipa. Prvi put, u La Fonteti u neizvijesnoj završnici Zvezda je slavila sa 77:75 na Badnji dan.

U drugom okršaju u Beogradu, mnogo lakše su sa protivnikom izašli na kraj crveno-bijelih, koji su ubjedljivo slavili sa 92:73, 29. marta ove godine.

U posljednjih pet duela Valensija je slavila samo jednom, pa se može reći da ekipi Janisa Sferopulosa leže Španci.