(VIDEO, FOTO) Parni valjak zapeo u oranici Lučana: Partizan vezao 3. meč bez pobjede, TITULA SVE DALJE OD HUMSKE

Fudbaleri Partizana priredili su novo neprijatno iznenađenje svojim navijačima...

Izabranici Igora Duljaja upisali su novi neuspjeh (3. vezani meč bez pobjede), pošto su kao gosti remizirali u Lučanima sa ekipom Mladosti 1:1.

igor duljaj

Od početka meča crno-bijeli su nametnuli svoj nivo igre, ali dupli blok domaćina teško su probijali. Najbolje situacije za Parni valjak u prvom poluvremenu predstavljale su prilike Goha i Sameda Baždara.

Probao je Koreanac iz daljine nakon kratkog odigravanja, ali šut iz daljine u 32. minutu odlazi preko gola Stamenkovića.

Nakon samo 6 minuta mladi napadač Baždar se našao u izglednoj poziciji, ali njegov udarac nakon lažnjaka ponovo odlazi preko gola. Istini za volju loše je zahvatio loptu, čemu je kumovalo i loše stanje terena u Lučanima.

I onda kako to obično biva…kada se šanse propuste, na drugoj strani slijedi kazna. Igrao se sam finiš prvog poluvremena, tačnije 45. minut, kada je sijevnula kontra Mladosti. Petar Bojić je iskoristio lošu procjenu leta lopte Kovačevića i nadskočio Stojkovića pred petercem, te glavom donio prednost domaćima.

Drugo poluvrijeme donijelo je totalnu ofanzivu Partizana. Duljaj je od prvog minuta poslao Natha i Nikolića, dok su u svlačionici ostali Baždar i Kastiljo.

Crno-bijeli su agresivno krenuli ka preokret, ali se ekipa Mladosti sjajno branila, te je na golu briljirao iskusni Saša Stamenković. Jedna od takvih situacija bila je u 48. minutu,  Severina je pred petercem Mladosti idealno uposlio Natha, ali je udarac Izraelca odlično odbranio Stamenković.

Mladost se opredijelila za totalnu defanzivu i iz kontra napada pokušavala da ugrozi gol Jovanovića. Jedna takva situacija dogodila se u 69. minutu. Ponovo je pogriješila u procjeni odbrana crno-bijelih, a situaciju jedan na jedan sa Jovanovićem nije uspio riješiti Patrik Frajdej.

Dominacija na terenu crno-bijelima se isplatila u 85. minutu. Nakon duplog pasa Natha i Zahida lopta je došla do Nikolića pred petercem Mladosti, te sa par metara loptu šalje u mrežu za 1:1. Ispostaviće se i konačan rezultat meča…

Partizan ovim kiksom je smanjio zaostatak za Crvenom zvezdom na bod razlike, ali uz utakmicu manje crveno-bijelih koji će od 16:30 imati šansu da dodatno uvećaju razliku nad vječitim rivalom. Slijedi nam 14-dnevna pauza, nakon koje Parni valjak dočekuje Spartak iz Subotice