(VIDEO, FOTO) PARTIZAN JE JESENJI ŠAMPION Duljaj nadmudrio Bahara u 171. vječitom derbiju

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Crvene zvezde u 171. vječitom derbiju i tako postali jesenji šampioni Superlige Srbije.

Crno-bijeli su u zaostalom 9. kolu sa 2:1 savladali Zvezdu i na sjajan način krunisali fantastičnu polusezonu. Izabranici Igora Duljaja mimo svih očekivanja odigrali su perfektnu polusezonu, dok su sa druge strane već dugo tmurni oblaci iznad Marakane.

Igor Duljaj nadmudrio je Baraka Bahara. Bio je ovo prvi derbi za Izraelca, a pitanje je da li će biti i posljednji s obzirom na košmarnu jesen Zvezde pod trenerskom palicom Bahara.

Krenulo je oprezno sa obje strane. Lopta je u glavnom bila na sredini igrališta, a u prvih 15 minuta nismo vidjeli nijednu ozbiljniju priliku.

Ipak, Partizan je prvi priprijetio. Kristijan Belić je sjajno povukao kroz sredinu, uputio loptu za Alda Kalulua, koji ubacuje oštru loptu po podu u peterac Zvezde, ali je Saldanja ostao kratak.

Nakon toga i za Zvezdu fenomenalna prilika u 26. minutu, ali je gol Mijatovića poništen. Sjajno je Hvang presjekao loptu na sredini lopta je otišla do Olajinke na lijevu stranu koji je pronašao samog Mijatovića. Mladi napadač posprema loptu u mrežu, ali je bio u ofsajdu.

Preuzela je Zvezda inicijativu i sve više opsjedala gol Aleksandra Jovanovića, a najbolja prilika za Zvezdu u prvom poluvremenu viđena je u 31. minutu. Nakon kornera Katai je pokušao makazicama, lopta dolazi do Olajinke koji pokušava glavom, ali je sa gol linije Svetozar Marković izbacio loptu van kaznenog prostora.

A onda šok u 40. minutu! Neoprezan start Milana Rodića nad Aranđelom Stojkovićem. Sudija Minaković odmahnuo je rukom, ali je nakon reakcije VAR-a promijenio odluku i dosudio kazneni udarac, a Bibras Natho bio je siguran sa 11 metara.

Do kraja poluvremena nije bilo prilika, pa su crno-bijeli na pauzu otišli sa prednošću od jednog gola.

U nastavku je Partizan čekao kontre, a jednu je dočekao u 57. minutu. Saldanja je sjajno povukao loptu, maestralno prevario Dragovića, ali Glazer brani njegov udarac izbliza. Lopta se odbila do Zahida koji je izblokiran, iako je gol Zvezde bio skoro prazan.Uslijedio je nokdaun za crveno-bijele u 65. minutu. Previše su se otvorili crveno-bijeli, a to je iskoristio Partizan. Sjajno je Gajas Zahid povukao loptu i spojio sa golom Saldanju koji je izašao ispred golmana Glazera i matirao Izraelca.

Ipak, nije tu bio kraj. Zvezda se vratila u susret u 71. minutu.

Šerif Endijaj je ušao u igru. Sjajno je po desnoj strani probio Bukari poslao oštru loptu u peterac, a napadač crveno-bijelih pogađa mrežu golmana Jovanovića.

Nakon toga nastao je nešto mirniji period igre sve do 79. minuta kada je fantastično reagovao golman Partizana Jovanović. Kanga je sjajno šutirao iz slobodnog udarca, ali golman crno-bijelih “vadi” loptu iz gola.

Pokušali su crveno-bijeli u 97. minutu da dođu do izjednačenja, ali je nakon sjajnog cemtaršuta Krasoa Katai užasno reagovao u petercu i loptu glavom poslao preko gola.

Ostaje da se vidi kakve će korake preduzeti uprava Zvezde i da li će Bahar ostati na klupi crveno-bijelih i nakon ove katastrofalne jeseni.

Partizan je sezonu završio na prvom mjestu sa 47 bodova, dok će Zvezda proljećni dio šampionata dočekati na drugoj poziciji sa bodom manje od ljutog rivala.

TOK MEČA: PARTIZAN – CRVENA ZVEZDA 2:1

2. poluvrijeme

90. minut Igraće se još 7 minuta sudijske nadoknade!

87. minut Sjajna prilika za Nikolića, ali je sfiran novi ofsajd.

85. minut Novi poništen gol za Mijatovića: Kanga je raspalio iz daljine, golman Jovanović odbio loptu, a Mijatović je bio najbliži lopti i pospremio je u mrežu, ali je bio u ofsajdu.

81. minut Nakon lijepe akcije Zahida i Nikolića, napadač crno-bijelih uhvatio je volej koji je otišao daleko pored gola.

79. minut Kakva odbrana golmana Jovanovića. Kanga je fantastično šutirao iz slobodnog udarca, ali golman crno-bijelih “vadi” loptu iz gola.

77. minut Smirili su i jedni i drugi. Partizan je sada u duplom bloku na sredini terena, Zvezda pokušava da dođe do izjednačenja.

71. minut Šerif Endijaj je ušao u igru prije samo par minuta. Sjajno je po desnoj strani probio Bukari poslao oštru loptu u peterac, a napadač crveno-bijelih pogađa mrežu golmana Jovanovića.

65. minut ZVEZDA JE U NOKDAUNU! Sladanja je pogodio za 2:0. Previše su se otvorili crveno-bijeli, a to je iskoristio Partizan. Sjajno je Gajas Zahid povukao loptu i spojio sa golom Saldanju koji je izašao ispred golmana Glazera i matirao Izraelca.

62. Dragović je uputio jak centaršut, Katai je sjajno grudima primirio loptu, ali je njegov volej otišao daleko preko gola.

57. minut KAKVA PRILIKA ZA PARTIZAN Sjevnula je kontra, Saldanja je sjajno povukao loptu, maestralno prevario Dragovića, ali Glazer brani njegov udarac izbliza. Lopta se odbila do Zahida koji je izblokiran, iako je gol Zvezde bio skoro prazan.

55. minut Hvang je prelijepo zalomio dvojicu igrača Partizana, a onda sa oko 25 metara tukao, međutim lopta odlazi pravo u golmana Jovanovića.

52. minut Meč je nastavljen! Zvezda ima inicijativu, Partizan očekivano čeka priliku iz kontre.

47. minut Utakmica je prekinuta na startu drugog poluvremena zbog prevelikog dima i slabe vidljivosti koji su napravili navijači.

1. poluvrijeme

45. minut POLUVRIJEME! Partizan u prednosti nakon prvih 45 minuta.

41. minut Partizan vodi! Bibras Natho savladao je Omrija Glazera, poslavši loptu u jednu, a Izraelca u drugu stranu.

40. minut Penal za Partizan! Rodić je neoprezno uklizao na Aranđela Stojkovića, VAR je reagovao, a sudija je pokazao na bijelu tačku.

36. minut Nova prilika za Zvezdu. Katai je proigrao Bukarija poslavši mu sjajnu loptu u prostor, ali je Bukari šutirao tik pored stative.

33. minut Nastavlja Zvezda da opsjeda mrežu Partizana, Hvang je centrirao, Katai pokušao glavom, ali bezuspješno.

31. minut KAKVA PRILIKA ZA ZVEZDU, MARKOVIĆ SPASIO PARTIZAN Nakon kornera Katai je pokušao makazicama, lopta dolazi do Olajinke koji pokušava glavom, ali je sa gol linije Svetozar Marković izbacio loptu van kaznenog.

26. minut ZVEZDI PONIŠTEN GOL. Hvang je trebao izvesti Korner, ali su navijači Partizana gađali petardama. Utakmica je nakratko prekinuta, a nakon toga i nastavljena. Sjajno je Hvang presjekao loptu na sredini lopta je otišla do Olajinke na lijevu stranu koji je pronašao samog Mijatovića. Mladi napadač posprema loptu u mrežu, ali je bio u ofsajdu.

21. minut Prvi udarac i za Zvezdu. Mijailović je oduzeo loptu proslijedio je za Zvezdinog vunderkinda Jovana Mijatovića koji je sa 20 metara pokuao jako lijevom nogom, ali je golman Jovanović loptu izbacio u korner.

19. minut Najbolja prilika na meču! Belić je sjajno povukao kroz sredinu, uputio loptu za KAlulua, koji ubacuje oštru loptu po podu u peterac Zvezde, ali je Saldanja ostao kratak.

18. minut Novi udarac za Partizan. Kalulu je proigrao Natha koji šutira pored gola Glazera.

15. minut Prvi udarac na gol Partizana. Natho se ubacio po desnoj strani, prvo je dobro zalomio i pokušao udarcem, ali je lopta otišla pravo u ruke Glazera.

10. minut Hvang je oštro startovao na Saldanju koji je nakon toga burno reagovao, ali je arbitar sve smirio. Nakon slobodnjaka Natho je pokušao iz daljine, ali je Glazer dobro boksovao loptu.

7. minut Bez pokušaja za sada na obje strane. Oprezno su krenuli i jedni i drugi, Partizan je imao jedan korner, ali to je sve za sada.

3. minut Krenuli su agresivno igrači Partizana, već na startu napravili su dva prekršaja nad Hvangom. Igra se na sredini terena za sada.

1. minut Utakmica je počela, prvi napad imaju fudbaleri Zvezde.

Poznate su i početne postave

Partizan: A. Jovanović – Stojković, Ilić, Marković, Antić – Belić, Stjepanović – Kalulu, Natho, Zahid – Saldanja. Trener: Igor Duljaj.

Crvena zvezda: Glazer – Nedeljković, Spajić, Dragović, Rodić – Mijailović, Hvan – Bukari, Katai, Olajinka – Mijatović. Trener: Barak Bahar.

Baharov prvi derbi

Nije ispunio očekivanja izraelski stručnjak Barak Bahar od dolaska na klupu Zvezde, pa s emnogo polemisalo o njegovoj smjeni. Zvezda je doživjela debakl u Ligi šampiona, gdje je osvojila samo jedan bod i ostala zakucana za posljednje mjesto.

Ni najskuplji tim crveno-bijelih u istoriji nije blistao u domaćem prvenstvu. Zvezda je gotovo cijelu polusezonu zaostajala za najvećim rivalom, a lidersku poziciju preuzela je u posljednjem kolu šampionata. Biće ovo prvi derbi za Bahara koji bi mogao da odredi njegovu sudbinu na klupi Zvezde, ali i da promijeni tok takmičenja, jer bi Zvezda pobjedom otišla na pet poena prednosti pred proljećni dio sezone.

Partizanova nestvarna serija, pa pad

Igor Duljaj izvukao je maksimum iz ove polusezone. Crno-bijeli bili su u fenomenalnoj formi tokom većeg dijela, a uspjeli su čak i da nanižu 13 pobjeda i osamostale se na čelu tabele.

Ipak, u posljednja dva kola Parni valjak prosuo je sve dobro što je uradio do sada. Prvo je Radnički niš slavio na Čairu sa 2:1, a onda je prošlog vikenda i kragujevački Radnički odnio bod sa JNA, što je značilo da Crvena zvezda preuzima čelo tabele pred odlučujući derbi.

Od čega su satkani igrači Partizana ostaje da se vidi u utakmici koja počinje od 18 časova.