(VIDEO, FOTO) PARTIZAN POVEO U SERIJI Crno-bijeli slomili Budućnost i približili se na korak od finala

Košarkaši Partizana poveli su u polufinalnoj seriji ABA lige protiv ekipe Budućnosti.

Kaminski

Crno-bijeli su slavili rezultatom 78:67.

Partizan je nakon uspona i padova u utakmici u kojoj je vodio čitavo vrijeme uspio da dođe do trijumfa i tako povede u seriji.

Početak meča bio je izjednačen sa obje strane. Timovi su se smjenjivali u vođstvu, ali se onda probudio odlični Zek Ledej koji je pogodio tri trojke i donio Partizanu prednost. Nastavili su crno-bijeli do kraja prve dionice sa odličnom igrom u odbrani te došli i do dvocifrene prednosti, prije svega zahvaljujući odličnom Frenku Kaminskom koji je unutar reketa zatrpavao koš Podgoričana.

Početak druge četvrtine je bio izuzetno mučan za gledanje, obje ekipe su se mučile u realizaciji. Ruku na srce, viđena je velika borba u tim trenucima, ali koševa nije bilo. Pred kraj prvog dijela utakmice, crno-bijele je digao Alen Smailagić koji je svojim poenima pokrenuo crno-bijele. Budućnost je spremala akcije na Flečera Megija, nije bio raspoložen van linije 6,75 pa su se gosti iz Podgorice nastavili mučiti u napadu. Izabranici Željka Obradovića su nakon prvih 20 minuta meča imali prednost – 41:29.

Crno-bijeli su odlično startovali u drugom poluvremenu, bukvalno su mljeli protivnika i njihova prednost je samo rasla. Partizan je imao maksimalnih 18 poena sredinom dionice, ali je onda uslijedio pad domaćina. Budućnost je “nečujno” topila prednost Parnog valjka. Makundu i Kamenjaš su odlično sarađivali u reketu i spuštali prednost i uspjeli da mic po mic spuste ispod 10 razlike, ali je Naneli u posljednim sekundama pogodio za tri i donio 12 poena pred kraj trećeg perioda.

U posljednjih 10 minuta viđena je velika nervoza sa obje strane. Ponovo je kao u drugoj četvrtini pao nivo košarke, Budućnost je prijetila preko Ferela i Makundua, ali je Ledej svojim potezima pogurao Partizan ka pobjedi. U zadnjih 60 sekundi je Budućnost došla i na 4 koša minusa trojkom pomenutog Ferela, ali je kapiten crno-bijelih, Kevin Panter izborio 3 bacanja i trasirao put crno-bijelih ka prvom trijumfu u polufinalnoj seriji.

Najefikasniji u redovima crno-bijelih su bili Zek Ledej sa 15 poena, a pratio ga je Frenk Kaminski sa 13 postignutih koševa, dok su se kod Podogričana istakli Joan Makundu sa 14 te Jogi Ferel sa 13 poena.

Revanš meč je na programu za sedam dana u Podgorici.