(VIDEO, FOTO) PARTIZAN PREŽIVIO DRAMU Crno-bijeli u Čačku na krilima Smailagića i Ledeja srušili Borac

Košarkaši Partizan uspjeli su da dođu do pobjede u Čačku protiv ekipe Borca u 22. kolu ABA lige.

Crno-bijeli su slavili rezultatom 84:77.

Nakon teškog poraza u Milanu protiv Olimpije crno-bijeli su nakon drame došli do veoma bitne pobjede u ABA ligi, gdje su nastavili borbu za drugu poziciju sa ekipom Budućnosti koja i dalje ima jedan trijumf više.

Partizan je odlično startovao meč, ali su se Čačani uspjeli vratiti u prvoj dionici. Međutim, u drugoj četvrtini Partizan je zaigrao znatno bolju odbranu te na krilima odličnih Danila Anđušića i Alekse Avramovića uspio da dođe do prednosti na poluvremenu od 49:41.

Treća četvrtina pripala je domaćinu koji je na krilima odličnog Danila Tasića odlično isparirao crno-bijelima.

U posljednjoj četvrtini viđena je prava drama u kojoj se Partizan bolje snašao, te trojkama Alena Smailagića i Zeka Ledeja uspjela da slomije žilavu ekipu Borca.

Partizan su do pobjede predvodili Zek Ledej i Aleksa Avramović sa 16 poena , a u Borcu su bolji od ostalih bili Danilo Tasić sa 17, te Uroš Čarapić sa 13 poena.

Borac u narednom kolu gostuje Budućnosti u Podgorici, dok će Partizan na svom parketu dočekati FMP.