(VIDEO, FOTO) PARTIZAN VIDAO RANE IZ BARSELONE Crno-bijeli pregazili FMP pred duplo kolo Evrolige

Košarkaši Partizana došli su do vrlo lake pobjede u 23. kolu ABA lige u kojem su pred svojim navijačima uspjeli da savladaju ekipu FMP.

Crno-bijeli su slavili rezultatom 88:57.

Partizanu će ova pobjeda dobro doći nakon teškog poraza u Barseloni i pred odlučujeće mečeve kako u Evroligi, tako i ABA ligi koji im slijede.

Izabranici Željka Obradovića su krenuli loše u meč sa Panterima, mučili su se u organizaciji napada i u građenju defanzivnog skoka. Ali ponovo je duo Aleksa Avramovića-Danilo Anđušić odlično startovao meč i držao Partizan u vođstvu. Nakon prvih 20 minuta igre je bilo 43:33.

Treća četvrtina je bila ključna gdje su crno-bijeli skroz prelomili protivnika. Obradovića sigurno može da raduje što se u ovoj dionici razgoropadio Pi Džej Doužer koji je radio sve na terenu, zakucavao, dijelio asistencije i krao lopte što je olakšalo posao Parnom valjku.

Do kraja meča, trener Partizana je rasporedio minutažu svojim igračima i tako uspio da odmori nosioce pred odlučujuće mečeve. Odigrao je Partizan odličnu odbranu i pokazao ozbiljan pristup, pogotovo domaći igrača u vidu Ognjena Jaramaza i Balše Koprivice koji su se večerašnjom partijom sigurno nametnuli borbenošću i agresivnošću.

Crno-bijeli su večeras nastupili bez Kevina Panter, koji je dobio odmor i Zeka Ledeja, kojem je večeras preminuo otac, pa detalji kada će on biti na raspolaganju Željku Obradoviću saznažemo narednih dana.

Najefikasniji u redovima Partizana su bili Balša Koprivica sa 13 poena i Pi Džej Doužer sa 10 datih koševa, dok se kod FMP istakao Jovan Novak sa 13 poena.

Crno-bijele već u utorak očekuje meč sa ekipom Baskonije, dok će im u četvrtak gostovati stari dužnik iz prošle sezone, aktuelni osvajač Evrolige, ekipa Real Madrida.