(VIDEO, FOTO) PIREJSKA DRAMA PRIPALA OLIMPIJAKOSU Crvena zvezda nije imala snage za preokret

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Olimpijakosa u Pireju u meču 9. kola Evrolige.

Olimpijakos je nakon velike borbe slavio s 88:83.

Crvena zvezda je u ovaj meč ušla nakon velike pobjede protiv Fenerbahčea, a na ruku im je išlo i to što su imali četiri vezana trijumfa protiv tima iz Atine. Ipak sada nisu imali snage da dođu do pobjede kojom bi potvrdili uzlaznu formu.

Prva četvrtina je protekla u znaku Nemanje Nedovića koji je postigao 11 poena i na taj način je nosio svoj tim. Zvezda je igrala odlično u napadu, a imala je i nekoliko grešaka u odbrani i samo zbog toga su prvi period meča završili samo sa plus 2.

Druga četvrtina donijela je još bolju Crvene zvezde u prvom dijelu i u jednom trenutku su zahvaljujući sjajnoj odbrani imali opipljivu prednost. Plesali su igrači Zvezde po terenu, a Olimpijakos nije imao rješenje u napadu. I onda je odjednom sve stalo. Olimpijakos je proigrao, a odbrana Zvezde postala je dovoljno bušna da grčki tim stigne do vođstva i na kraju na odmor ode sa pola koša prednosti.

Treća četvrtina je protekla u znaku domaćina koji je iz minuta u minut povećavao prednost. Crvena zvezda se potpuno izgubila u paklu Pireja i tih 10 minuta je odredilo dalji tok meča. Crveno – bijeli su postigli devet poena i tada se moglo nasluti da će doživjeti šesti poraz u elitnom takmičenju.

U četvrtoj četvrtini je Zvezda u nekoliko navrata pokazala da možda može da se vrati, imali su aktivan rezultat u posljednjim minutama meča, ali Olimpijakos je uspješno odbijao napade bratskog kluba i na kraju došao do pete pobjede ove sezone u Evroligi.

Najbolji u dresu Crvene zvezde večeras su bili Nemanja Nedović s 26 poena i Miloš Teodosić s 15, dok se kod domaćina istakao Alek Piters s 28 poena.

Tok utakmice

Olimpijakos – Crvena zvezda 88:83 (20:23, 25:21, 19:9, 24:30)

Kraj utakmice u Atini

40. minut: trojka Nedovića za uzbudljivu završnicu u Atini.

39. minut: Teodosić je postigao trojku i nakon toga tehničku grešku dobija Nedović.

38. minut: Olimijakos pravi početničke greške i Zvezda ima šansu da se vrati u meč.

37. minut: Crvena zvezda opet pravi seriju i sada ima samo 8 poena zaostatka na 2 minute i 40 sekundi do kraja.

34. minut: Iako se činilo da se Zvezda vraća Olimpijakos drži dvocifrenu prednost

32. minut: Crvena zvezda se mini serijom vraća u meč. Da li će Zvezda uspjeti da se vrati.

Četvrta četvrtina

30. minut: Crvena zvezda je odigrala vrlo loših 10 minuta i sada ima minus 11 pred posljednjih 10 minuta.

28. minut: Crvena zvezda je odigrala loše treću četvrtinu i ima minus 8.

22. minut: Olimpijakos je mnogo bolje otvorio treću četvrtinu i Zvezda nije postigla koš skoro tri minute.

Treća četvrtina

20. minut: Finiš druge četrtine pripada domaćinu koji je okrenu rezultat u svoju korist i vode s 45:44.

17. minut Mitrović je promašio dva slobodna bacanja, sa druge strane Larencakis postiže nove poene i smanjuje prednost gostiju.

16. minut: Zvezda igra doboro u odbrani što je izgleda iznenadilo Grke koji ne mogu da pronađu rješenje u napadu. Beogradski tim ima prednost od šest poena.

13. minuta: Nova trojka Teodosića, Zvezda ima plus 5

12. minut: Olimijakos je počeo drugu četvrtinu bolje, ali i Zvezda ima svoje adute.

Druga četvrtina

10. minut: Sa zvukom sirene pokađa Mitrović i nakon prve četvrtine Zvezda ima plus 3.

10. minut: Prve poena postiže Teodosić.

9. minut: Gledamo izjednačenu utakmicu u Pireju, a Zvezdu u presnosti drži Nedović.

7. minut: Nova trojka Nedovića koji je i dresu Panatinaikosa znao da teroriše Olimpijakos.

5. minut: Nova trojka Nedovića koji ima već osam poena.

5. minut: Dosta praznog hoda na obje strane nakon dobrog početka utakmice.

4. minut: Olimpijakos igra dobru odbranu u ovim trenucima i okreće rezultat.

2. minut: Zvezda je počela sjajno. Davidovac je dao prve poene, a zatim je usljedilo pet vezanih poena Nedovića.

Prva četvrtina

Prije meča

Osim što su Olimpijakos i Crvena zvezda bratski klubovi ovo će biti i povratak kući Janisa Sferopulosa koji je nekoliko sezona vodio grčki tim.  On će imati i igračkih problema u ovom meču jer neće moći da računa na Šabaza Nejpira, dok se još uvijek ne zna hoće li nastupiti Jago dos Santos. To nije kraj jer u ovom meču sigurno neće igrati Branko Lazić, Marko Simonović i Adam Hanga.

Niša bolja nije situacija ni u Olimpijakosu jer neće igrati Nikola Milutinov, Šakil Mekisik, Najdžel Vilijams-Gos.

Međusobni skor

Od 2000 godine ova dva tima su odigrala 13 utakmica u Evroligi i Olimpijakos vodi sa 7:6. Zanimljivo je to da Zvezda ima četiri uzastopne pobjede protiv bratskog kluba, a da li će nastaviti seriju vidjećemo večeras.

– Igramo protiv jako dobrog tima, tima čije kvalitete poznajemo, bili su finalisti prošle sezone. Možda u posljednje vrijeme nemaju dobre rezultate, ali imaju ogroman kvalitet i mogu da igraju jako dobro. Moramo da budemo spremni za bitku sa jako dobrim timom – rekao je Sferopulos, trener Zvezde.

S druge strane Jorgos Barcokas, trener Olimpijskosa je pred ovaj meč istakao da se vidi da je Zvezda promijenila stil igre.

– Gledao sam kako je Zvezda igrala protiv Fenera. Vidim da je malo promijenio način na koji žele da igraju, s većim naglaskom na odbranu. Svakako pokazuju da imaju dobar mentalni sklop. Poslije dva poraza od Partizana, teško su izgubili u Barseloni, pa lako pobijedili Fenerbahče koji nije bio kompletan. Hoću reći da u ovom trenutku, ono što se broji su pobjede, bez obzira na to ko igra i ko ne igra – kazao je Barcokas.