(VIDEO, FOTO) CRVENO-BIJELIMA BODOVI I GLAVOBOLJA Zvezda dobila TSC, ali izgubila 3 igrača pred vječiti derbi

Crvena zvezda nastavila je sa nizom odličnih rezultata pod komandnom palicom Vladana Milojevića, pošto su crveno-bijeli upisali bitan trijumf u derbiju 23. kola na gostovanju kod TSC sa 3:1.

fk crvena zvezda

Odličnu uvertiru za naredno kolo i vječiti derbi priredili su Gejlor Kanga, Osman Bukari i In Bom Hvang, dok je bivši đak sa Marakane Miloš Pantović bio jedini strijelac za domaćina iz Bačke Topole.

Veliki pritisak i inicijativa crveno-bijelih zabilježeni su od samog početka susreta, dok su se izabranici Žarka Lažetića fokusirali na kontra napade i na taj način pokušali da ugroze gol Omrija Glazera.

šerif endijaje
gejlor kanga osman bukari srđan mijailovic
gejlor kanga
aleksandar dragovic

Prva ozbiljnija situacija sa TSC Arene jeste i loša vijest za navijače Zvezde, pošto se u 30. minutu na povredu požalio kapiten Aleksandar Dragović, nije mogao da nastavi meč, te ga je zamijenio Điga, a stanje povrede i dužina oporavka biće poznatiji u narednim danima.

aleksandar dragović

Terenska inicijativa crveno-bijelih realizovana je u 36. minutu. Vulić je srušio Kangu u svom šesnaestercu, nakon poziva iz VAR sobe utvrđen je kontakt za kazneni udarac, a Gabonac je bio nepogriješiv sa bijele tačke i donio prednost klubu sa Marakane za 1:0.

Novi problem za Vladana Milojevića nastao je pred kraj prvog dijela meča. Nova povreda, ovog puta Vladimira Lučića, primorala je trenera crveno-bijelih na taktičke promjene, te je u svojstvu bonusa na teren poslat Marko Stamenić.

vladimir lučić

Drugo poluvrijeme donijelo je i nešto otvoreniju igru domaćina. Počeo je TSC da prijeti ka golu Glazera, a do izjednačenja su stigli u 61. minutu. Nakon centaršuta iz kornera, Pantović je nadskočio Đigu te zatresao mrežu za izjednačenje.

Radost nakon gola TSC nije dugo trajala, a za to se pobrinuo Osman Bukari. Loptu je u šesnaesterac poslao Gejlor Kanga, niko nije uspio doći do nje, a na drugoj strani se sam našao Bukari i lako zatresao mrežu Ilića za 2:1.

Konačan rezultat i sigurnu pobjedu, Crvena zvezda je postavila u 83. minutu. Šerif Endijaje odgurnut je sa leđa u kaznenom prostoru od strane Antonića, a siguran je ovog puta bio Hvang.

Zvezda je pobjedom u Bačkoj Topoli bar na par sati preuzela lidersku poziciju od Partizana i sa 58 bodova ima dva više od vječitog rivala, koji svoj duel 23. kola igra protiv Železničara od 18 i 30.

U narednom kolu 9. marta očekuje nas vječiti derbi, koji će se igrati na stadionu Rajko Mitić.