(VIDEO, FOTO) POMRAČENJE UMA U 3. ČETVRTINI Partizan nije imao rješenje za svemogućeg Hezonju i Real, crno-bijeli nastavljaju borbu za plej-in

Košarkaši Partizana poraženi su od Real Madrida pred svojim navijačima u okviru 31. kola Evrolige.

Crno-bijeli su poraženi rezultatom 88:76.

Parni valjak je doživio potpuni krah kraj doživio u trećoj četvrtini u posljednja 2 minuta kada su Madriđani otišli na 14 razlike i tako održali prednost.

Start meča je bio izuzetno tvrd. Partizan je bolje otvorio meč i poveo poenima iz reketa. Sredinom prvog kvartala je skroz pao ritam i teško se dolazilo do bilo kakve igre. Ali kraj četvrtine je bio odličan za crno-bijele ulaskom Avramovića i Anđušića koji su unijeli energiju svojoj ekipi.

Drugih 10 minuta su obilježili Frenk Kaminski i Džejms Naneli, koji su nosili Partizan i kreirali poene svojoj ekipi. Posebno Naneli koji je u drugoj četvrtini postigao 10 poena. Ali Hezonja i društvo su imali odgovor za sve i tako nakon prvih 20 minuta meča i imali prednost 33:31.

Drugo poluvrijeme je odlično krenulo. Raspoloženi su bili i jedni i drugi. Kaminski i Avramović su nosili Partizan i održavali egal. Ali potpuno pomračenje uma ekipe Željka Obradovića se desilo u posljednja 2 minuta kada je Real uspio da stekne dvocifrenu prednost i ode sa velikim plusem pred odlučujućih 10 minuta.

Real je na krilima kraja treće dionice nastavio da melje Partizan u posljendjih 10 minuta. Pokušavao je Kevin Panter individualnim rješenjima, ali nije imao podršku pa je Real potvrdio zbog čega se nalazi na prvom mjestu.

Real su do pobjede predvodili Mario Hezonja sa 22 poena i Fabijen Kozer sa 10 poena, Partizan je predvodio Fren Kaminski sa 19 poena.

Crno-bijeli u narednom kolu dočekuju Olimpijakos, a Real će u Madridu dočekati Partizanovog vječitog rivala.

TOK MEČA

Partizan-Real Madrid 746:88

40. minut Real odnosi veliku pobjedu iz Beograda.

37. minut Hezonja nastavlja svoju simultnaku i sa 25 poena vodi Real ka pobjedi. Pokušava Kevin Panter da ublaži poraz svoje ekipe.

36. minut Kako vrijeme odmiče, Partizan sve dalje od pobjede. Crno-bijeli nikako da komplletiraju odličnu odbranu koju odigraju i Realovi igrači pokažu svoj ekstra kvalitet koji imaju.

34. minut Agonija se nastavila. Real lagano privodi ovaj meč. Katastrofalno crno-bijeli šutiraju za 3 poena.

32. minut Nervozno je Partizan ušao u posljednjih 10 minuta. Mario Hezonja nastavlja sa odličnom igrom Partizan se raspao, Obradović traži tajm-aut.

Kraj 3/4

30. minut Partizan je sktoz pao na kraju treće dionice. Real je odlično odigrao kraj i poveo 12 razlike.

28. minut Real odličnom igrom u napadu dolazi do prednosti. Partizan se nalazi u mini krizi.

26. minut Igra se vrhunska košarka, za razliku od prvog poluvremena i jedni i drugi su raspoloženi. Ekipe se konstano smijenjuju u prednosti,

24. minut Kaminski i Avramović nastavljaju sa serijom poena. Zajedno su iskombinovali 13 poena, ali Mario Hezonja igra maestralno. Hrvat je izvukao čak 3 faula.

22. minut Odlično je startovalo drugo poluvrijeme. Kaminski i Avramović za Partizan, sa druge strane Jabusele i Hezonja.

Kraj 2/4

20. minut Bolje je Real završio prvi dio igre i ima minimalnu prednost nakon prvih 20 minuta igre. Crno-bijelima fali malo bolje organizacije u igri ali i pogođenih šuteva. Nema sumnje da nas očekuje brutalno poluvrijeme.

18. minut Kako se igra u ovim momentima. Dobila je utakmica na intenzitetu. Zapalio se Naneli i nosi Partizan. Ali Mario Hezonja je nestavran sa svojim šutem van linije 6.75.

16. minut Rovovska borba je na terenu. Poentiraju i jedni i drugi uglavnom za 2 poena i tako koš za koš. Novi tv tajm-aut.

14. minut Partizan preko Kaminskog i dalje nastavlja da napada, Naneli je položio lagano, ali Tavares lagano zakucava. Egal se nastavlja.

12. minut Kako je bilo nakon prvih 10 minuta, tako se nastavilo i sada. Jedino je Kaminski iz reketa poentirao i donio vođstvo svom timu.

Kraj 1/4

10. minut Završio je Partizan odlično prvu dionicu. Ulaskom Avramovića i Anđušića crno-bijeli su preko njih uspjeli da dođu do 5 poena i ponovo povedu. Ali je Mario Hezonja pogodio nestvarnu trojku i izjednačio.

8. minut Partiizan i dalje ne nalazi ritam u napadu. Crno-bijeli su digli već 7 šuteva za 3 poena i pogodili samo jedan. U redovima Reala je ušao Tavares koji je odmah poentriao iz reketa.

6. minut Partizan sada ima ozbiljne probleme u organizaciji napda. Muče se crno-bijeli, ali i Madrđani koji su poveli nakon nestvarnog zakucavanja Marija Hezonje. Došlo je vrijeme i za tvv tajm-aut.

4. minut Strijelci nisu posebno raspoloženi na početku meča. Partizan je preko Pantera došao do 2 poena, Madrđani preko Poarjea sa slobodnih bcanja stižu do prvih poena.

2. minut Startovao je Partizan meč trojkom Frenka Kaminskog. Real je i dalje očaran atmosferom i ne snalazi se u napadu.

UOČI MEČA

ZDRAVSTVENI BILTEN

Željko Obradović na megdan Madrđanima ide bez Zeka Ledeja koji je i dalje u Americi, zbog smrtnog slučaja u porodici, a ostatak ekipe će mu biti na raspolaganju.

Sa druge strane, Ćus Mateo neće moći da računa na iskusni trojac: Serhija Ljulja, Serhija Rodrigeza i Rudija Fernandeza, dok je Džanan Musa pod upitnikom za večerašnji meč.

RIJEČ TRENERA

Strateg crno-bijelih, Željko Obradović je imao samo riječi hvale za Madriđane i naveo da njegov tim mora odigrtati perfektno kako bi došao do pobjede.

Željko Obradović

– Šta pričati o Realu, prvaci Evrope, tim koji dominira i ove godine u Evroligi, imaju fenomenalan roster, izvanredno su vođeni… Trebalo bi da odigramo perfektnu utakmicu ako mislimo da imamo pozitivan rezultat. Potreban nam je zbog situacije na tabeli i zbog tih želja kojih još imamo. Borićemo se do kraja da ih ostvarimo – jasan je bio trofejni stručnjak.

Mateo se u najavi utakmice više koncetrisao na nemilosrdan raspored koji je njegov tim imao u proteklom periodu.

– To je raspored koji utiče na nas. Probaćemo da povratimo energiju. Imali smo tri utakmice u gostima, ova će biti četvrta. Uz mnogo putovanja i malo vremena za odmor, to je najvažnije. Trebaće nam energije na veoma zahtjevnom gostovanju, uz glasne navijače. Preostale četiri utakmice, biće borba protiv ekipa koje još uvijek nisu ostvarile cilj postavljen u predsezoni i boriće se za njega do kraja. Biće veoma teška utakmica – istakao je trener Madriđana.