(VIDEO, FOTO) PONOVO BEZ NIKOLE JOVIĆA Srbin ni u sastavu Hita, Majami dominirao protiv Orlanda

Košarkaši Majamija upisali su ubjedljivu pobedu nad ekipom Orlanda rezultatom 121:95. Mladi reprezentativac Srbije u dresovima Majamija, Nikola Jović, na ovom meču nije bio u sastavu svoje ekipe.

Utakmica između Majamija i Orlanda pripala je košarkašima Hita, koji su kontrolisali igru i rezultat od samog početka. Oni su još u prvoj četvrtini došli do 14 poena prednosti, a maksimalni plus išao je i do 24 poena. I ovaj meč je propustio mladi reprezentativac Srbije u dresovima Majamija, Nikola Jović.

Ekipa Majamija je otvorila meč serijom 13:2, za prvih šest minuta na terenu. Ovaj katastrofalni start košarkaša Orlanda do kraja prve četvrtine pokušao je da nadomesti Fulc, koji je ubacio devet od 19 poena svoje ekipe u ovom periodu igre. Majami je poslije prvih 12 minuta košarke vodio rezultatom 26:19.

Predvođen Batlerom i Ričardsonom, Majami nije spuštao ritam utakmice ni na startu druge dionice, gdje je novom serijom poena ubrzo otišao na plus 20 pri rezultatu 48:28.

Ipak, ovoga puta košarkaši Orlanda su uspjeli da uđu i period bolje igre i reaguju do kraja prvog poluvremena, i to serijom 12:1 kojom su prišli na minus sedam pred veliku pauzu, 49:56.

Drugo poluvrijeme otvorili su košarkaši Medžika dobrim procentima šuta za tri poena, sa tri pogođene trojke iz isto toliko napada. Oni su ovako prišli na minus pet, što je bio i maksimum ekipe na ovoj utakmici. Ekipa Majamija je od tog trenutka ponovo preuzela inicijativu, i serijom 17:3 povratila je značajnu prednost. Košarkaši Hita su u trećoj četvrtini ubacili čak 40 poena, naspram 26 primljenih, pa su pred posljednju dionicu vodili rezultatom 96:75.

Predvođen Vagnerom, Orlando je na startu četvrte četvrtine spustio minus na deset razlike, ali su zatim Batler, Robinson i Rozir u naredna četiri minuta ubacili 19 poena, dok je Vagner za to vrijeme postigao pet za svoju ekipu. Majami je tako zatvorio utakmicu sa maksimalnom prednošću koju je imao, plus 26, konačnim rezultatom 121:95.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Batler sa 23 poena, a 18 je dodao Rozir. Na drugoj strani, Bančero je takođe ubacio 23 poena.