(VIDEO, FOTO) PORAZ KOJI ĆE SE IZUČAVATI Partizan doživio pomračenje uma u posljednjoj dionici, prokockao dvocifren plus i ostao bez prijeko potrebne pobjede

Košarkaši Partizana poraženi su na svom terenu od Olimpijakosa u 32. kolu Evrolige. Konačan rezultat glasio je 69:74, a ovaj poraz crno-bijelih će se izučavati...

Uspio je Partizan prokockati plus 13 u posljednjih 10 minuta, i propustiti sjajnu šansu u odnosu na rezultate konkurenata.

Po četvrtinama je bilo 22:17, 18:15, 19:14 i 10:28.

Početak meča su crno-bijeli odlično otvorili nošeni energijom sa tribina. Centri Partizana su bili glavne figure u tim momentima, kako pogocima spolja, tako i atraktivnim zakucavanjima. Olimpijakos se nije najbolje snašao u uvodnim minutima, te su šutem sa distance održavali priključak za parnim valjkom.

Rezultatska klackalica otišla je na stranu izabranika Željka Obradovića pred kraj prve dionice, a najzaslužniji za to bio je Kevin Panter. Uprkos sjajnoj odbrani koju su crveno-bijeli igrali na njemu, uspio se razigrati kapiten crno-bijelih i vezanim poenima odvesti svoj tim na plus 9 na samo nekoliko desetina sekundi pred kraj prve četvrtine. Ipak, pad kocentracije dopustio je mini seriju ekipe iz Pireja, te je nakon 10 minuta igre Partizan vodio sa 22:17.

Druga četvrtina probudila je i veliku boljku Partizana. Aleksa Avramović se baš loše uveo u meč, vezao lak 3 izgubljene lopte, pa na taj način dopustio gostima da potpuno uhvate priključak i dođu u egal.

Monotonost i serija grešaka na obje strane prekinuta je u posljednjem minutu prvog poluvremena…Faul nad Ponjitkom, pa i nesportski nakon toga nad istim igračem dale su priliku za lake poene. Realizovali su to crno-bijeli, pa sa serijom 7:0 dolaze do prve dvocifrene prednosti večeras, ali Gos od koša do koša lako poentira u posljednjim sekundima za 40:32 pred odmor.

kk partizan

Spor početak treće četvrtine i veliki broj promašaja crno-bijeli su nadomjestili borbenošću! Ofanzivni skokovi Kaminskog i Kabokla uradili su veliki posao za crno-bijele, pa su brzo nagrađeni sa dvocifrenom prednošću! Na uvećanu razliku uticalo je i to što je Partizan iskontrolisao izgubljene lopte, pa su tako u ovih 10 minuta samo jednom dali loptu rivalu. To je donijelo i plus 13 nakon pola sata igre 59:46.

Četvrta četvrtina donijela je i neobjašnjiv pad crno-bijelih. Častili su Olimpijakos kroz izgubljene lopte i brzo su prepolovili prednost, sa 14 na 7 poena. Nije se tu zaustavio pad Partizana…Serija Olimpijakosa od 12:0 i post Partizana puna 4 minuta vratili su Grke na samo koš zaostatka 59:58.

Potpuni preokret nastao je za 62:61, kada ponovo na suviše naivan način primaju poene preko Papanikolaua. Nastala je rezultatska klackalica, Panteru je ponovo išla lopta u ruke maltene u svakom napadu crno-bijelih, ali ih kapiten mahon nije uspijevao riješiti. Imao je Kaminski pri 69:71 šut za 3 na 20 sekundi do kraja, promašio, a zatim je nastala prava drama pod košem. Do lopte dolazi Gos, biva fauliran pogađa bacanja za plus 4 i time rješava meč. Na kraju šut Panterane nalazi put do koša, lopta izlazi iz obruča za kraj snova o pobjedi. 69:74 za Oli.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Kevin Panter sa 19 poena, ali su njegovi promašaji u posljednjoj četvrtini i u neku ruku kumovali porazu. Kaminski je imao 14, Kaboklo 13, a Doužer 12.

Na drugoj strani apsolutni heroj ekipe iz Pireja je bivši član Partizana Najdžel Vilijams Gos sa 17 poena i ključnim poenima u meču. Papanikolau 13 i Volkap 11 su bili njegovi pratioci.

Nije ništa izgubljeno za crno-bijele, ali više ne zavisi sve samo od njih. U preostala 2 kola ih očekuju dueli sa Albom i Valensijom.

TOK MEČA

PARTIZAN – OLIMPIJAKOS 69:73

40. minut: Partizan pred porazom! Bacanja za Gosa na 13 sekundi do kraja i 2 razlike za Olimpijakos.

39. minut: Očajan faul Pantera kojim je poslao Larencakisa na penale. Polovičan uspjeh donosi totalnu dramu u posljednjem minutu. Grci na plus 2!

37. minut: Poveo je Olimpijakos nakon dugo vremena! Gos trojkom od tablu unosi totalnu dramu u Arenu.

34. minut: GREŠKA ZA GREŠKOM! Tako se može opisati početak posljednje dionice za crno-bijele. Bez poena u ovoj dionici su za sada i serijom gostiju 12:0 dolaze na samo koš zaostatka.

32. minut: Dva napada i dvije greške crno-bijelih. Izgubljene lopte počastile su Olimpijakos sa 4 vezana poena, što je bilo dovoljan znak Obradoviću da zatraži minut odmora

KRAJ 3/4

29. minut: KEVIN PANTER! Pogađa kapiten Partizana trojku preko Fola i vraća stvari na svoje mjesto.

26. minut: Centri Partizana tjeraju Barcokasa na tajm-aut! Kaboklo i Kamisnki prave velike probleme odbrani Olimpijakosa, već 6 ofanzivnih skokova imaju u ovoj dionici i lako pretvaraju u poene.

23. minut: Post Partizana i 2 minuta bez poena na početku treće dionice prekida Kaboklo. Pogodio je pod faulom, ali nije realizovao dodatno bacanje.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

20. minut: Nesportski faul Mekisika! Nakon faula nad Ponjitkom uslijedio je i potez Mekisika. Poljak je dobio 4 slobodna bacanja i sva 4 realizovao. Iz novog posjeda nastao je faul nad Doužerom, koji poenima sa slobodnih bacanja vodi crno-bijele na dvocifrenu prednost!

17. minut: Serija izgubljenih lopti na obje strane donijeli su nešto sporiji tempo pred kraj prvog poluvremena. Egal nakon dugo vremena.

14. minut: Druga izgubljena lopta Alekse Avramovića u kratkom vremenskom periodu donijela je i lake poene Olimpijakosa. Obradović natjeran na tajm-aut. I poslije tajm-auta ista slika. Avramović loptu baca u prvi red tribina. Nisu to kaznili crveno-bijeli, a nakon sjajne odbrane i blokade Smailagić se nagradio i na drugom kraju terena. Pogađa trojku za delirijum u Areni!

12. minut: Prvi poeni u drugoj četvrtini djelo su Kaminskog sa linije penala. Bio je polovičan. Na drugoj strani stiže kazna. Mozes Rajt pogađa trojku.

KRAJ 1/4

10. minut: Razigrao se i Kevin Panter! 4 vezana poena kapitena, te autoritativno zakucavanje Kaminskog vode Partizan na plus 9. Poslije toga uslijedio je mali pad, pa brza serija 4:0 gostiju ih vraća u pristojan minus.

5. minut: Rezultatska klackalica na početku meča. Prve poene na meču postiže i Kevin Panter sa poludistance. Najraspoloženiji za sada je Bruno Kaboklo koji je u kratkom vremenskom intervalu upisao 7 poena na svoj konto. Ono što se mora pohvaliti jeste ofanzivni skok crno-bijelih u uvodnim trenucima meča. Izabranici Željka Obradovića imaju već 6.

3. minut: Stiže brzi odgovor ekipe iz Pireja. Trojke Perperoglua i Kenana.

1. minut: Dobar početak za crno-bijele. Dva vezana napada Olimpijakosa završena su sa nepreciznim šutem za tri poena, dok je Partizan na drugoj strani odgovorio trojkom Kabokla za prvo vođstvo na meču.

Partizan kreće u petorci Doužer, Panter, Ponjitka, Kaminski i Kaboklo, dok će Olimpijakos meč započeti sa petorkom Volkap, Kenan, Papanikolau, Piters i Fal.

POVREDE I ODSUSTVA, Hoće li Partizan biti jači za Ledeja?

Najavljeno je bilo da vjerovatno neće igrati pošto se nije pojavio na treninzima u utorak i srijedu pa je zaiskrio tračak nade pošto je odradio trening u četvrtak pred utakmicu, ali sada je definitivno jasno – Zek Ledej ne igra protiv Olimpijakosa!

Sa njim će van ekipe biti i Ognjen Jaramaz. Tako je Željko Obradović odlučio pred jedan od najvažnijih mečeva za crno-bijele u finišu prve faze Evrolige.

Što se tiče povreda, Olimpijakos je u dosta većim problemima za večeras. U Beograd su doputovali bez 3 igrača. Gostovanje Partizanu propušta srpski duo Nikola Milutinov i Filip Petrušev, a parket Beogradske arene večeras neće osjetiti ni  Mihalis Lunis, kojeg je zahvatio virus.

RIJEČI TRENERA

Olimpijakos je slavio nakon produžetka u prvom susretu ova dva kluba, a Željko Obradović ističe da je ekipa izvukla pouke iz tog meča. Kako sam navodi u odbrani leži ključ utakmice.

– Imamo iskustvo utakmice koju smo igrali u prvom dijelu prije dosta vremena, ali ona bi trebalo da nam pomogne da znamo kako da igramo protiv njih. Ekipa koja je napravljena za najveće domete, imaju kvalitet i igru koja je prepoznatljiva otkako je Jorgos Barcokas tamo. Očekuje nas posao, da čitamo njihovu odbranu. Biće dosta preuzimanja, biće dosta protoka lopte u napadu. Oni su tim koji igra veoma strpljivo i dosta toga se odigra u samoj završnici napada. Kada to govorim, mislim na izuzetnu realizaciju u posljednje tri-četiri sekunde napada. To znači da ćemo morati da igramo odbranu 24 sekunde i da budemo spremni na to. Tu negdje leži ključ utakmice – istakao je najtrofejniji trener Evrope.

Željko Obradović

Jorgos Barcokas propustio je gostovanje Partizanu prethodne sezone, ali su ga saradnici i igrači upoznali sa “ambijentom” koji vlada tokom meča u Beogradu.

– Veoma teška utakmica na veoma vrelom parketu. Biće potrebna velika koncentracija kako bi igrači ostali u okviru plana igre. Moraju da kontrolišu svoje emocije i da ne dozvole da ih obuzme intenzitet kojim protivnik igra. To je ključna utakmica za oba tima, ali možda još više za Partizan. U tome je stvar – kako se budemo predstavli, da stanemo fokusirani i držimo se plana. Nisam bio na našem prethodnom gostovanju Partizanu, bio sam bolestan pa sam utakmicu gledao na TV-u, ali su mi igrači i saradnici prenijeli da je atmosfera bila takva da nisu mogli da čuju jedni druge. U svakom slučaju, nadam se da ambijent neće uticati da našu igru, da ćemo imati dobre opcije u igri, da ćemo igrati na potrebnom nivou da ostvarimo pobjedu – jasan je Barcokas.