(VIDEO, FOTO) PORAZ SRBIJE Orlovi napravili lošu uvrertiru pred meč godine

Fudbaleri Srbije poraženi su u prijateljskom meču od Belgije i tako su napravili lošu uvertiru za nedjelju kada dočekuju Bugarasku.

Marko Grujić

Belgija je slavila s 1:0, a sve je bilo rješeno već u drugom minutu kada je pogodak postigao Janik Karasko.

Naravno da ovaj meč rezultatski nije bitan, ali ono što može da brine jeste da Orlovi nisu ozbiljnije ugrozili gol domaćina, a nije bilo ni one prepoznatljive igre Srbije.

Bilo kako bilo Srbija sada mora da se okrene meču protiv Bugarske u posljednjem meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koji se igra u nedjelju od 15 časova. U tom meču Srbija može da ovjeri plasman na Evropsko prvenstvo koje čeka od 2000. godine.

Kao što je rečeno utakmica je počela na najgori mogući način. Srbija je gol primila već u 2. minutu kada je pogodak postigao Karasko. Veliku grešku u obrani napravio je Strahinja Pavlović i Predrag Rajković je već na startu morao da vadi loptu iz mreže.

U nastavku poluvremena nismo vidjeli mnogo od obje selekcije. Belgija je imala još nekoliko prilika, ali je Rajković bio na visini zadatka, s druge strane Orlovi su imali najbolju priliku preko Filipa Đuričića, ali je stativa spriječila četu Dragana Stojkovića Piksija da dođe do izjednačenja.

U drugom poluvremenu nismo videli mnogo prlika niti na jednoj strani. Najbolju je u finišu meča imao Đuričić kiji je pogodio prečku. Belgija je bila zadovoljna minimalnim vođstvo, a Srbija čini se nije imala snage da napravi nešto ozbiljnije u ovom susretu.

TOK UTAKMICE

Belgija – Srbija 1:0 (Karasko 2. minut)

Kraj utakmice

89. minut: Velika šansa za Srbiju, ali Đuričić ovaj put pogađa prečku.

77. minut: Srbija je u nekoliko navrata zaprijetila preko Lukuća, ali veće opasnosti po gol Belgije nema.

66. minut: Još jedna prilika za Belgiju, ovaj put preko Demana, ali brani Rajković.

58. minut: Utakmica u Belgiji kao da je uplovila u mirnu luku. Još čekamo pravu priliku u nastavku meča.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme meča u Belgiji

Kraj prvog poluvremena, Belgija vodi, ali Srbija je imala svoje prilike.

43. minut: Openda ponovo u sjajnoj prilici za Belgiju, ali ponovo brani Rajković.

31. minut: Prvi opasan napad za Srbiju. Đuričić je bio veoma blizu gola, ali je njegov sjajna šut zaustavila stativa.

26. minut: Velika šansa za Belgiju, ali je Rajković odbranio i spriječio domaćina da poveća prednost.

17. minut: Nakon šoka u 2. minutu sada gledamo izjednačenu utakmicu bez mnogo prilika.

2. minut: Velika greška odbrane Srbije i Belgija vodi s 1:0. Pavlović je pogriješio u obrani, a Karasko je postigao pogodak.

1. minut: Utakmica u Belgiji je počela

Prije meča

Meč u Belgiji će se igrati bez publike, a sada su poznati i sastavi.

BELGIJA: Sels – Debast, Al-Dahil, Teate, Deman – Vermeren, Mangala, Tilemans – Bakajoko, Openda, Karasko.

SRBIJA: Rajković – Veljković, Gudelj, Pavlović – Radonjić, Maksimović, Grujić, Mladenović – Samardžić, Đuričić – Vlahović.

Belgijaci imaju jedan od najjačih napada u Evropi predvođen Romeluom Lukakuom, uz pomoć momaka koji žare i pale kakvi su Žeremi Doku, Leandro Trosar, Luis Openda…

Biranim riječima o napadu protivnika pričao je i Dragan Stojković Piski, selektor Srbije.

– Lukaku jeste jedan od najboljih napadača u Evropi, ali belgijski tim posjeduje čitav arsenal kvalitetnih igrača koji jednim potezom mogu da rješe utakmicu. Sve su to izuzetno brzi fudbaleri na koje moramo da obratimo posebnu pažnju. Imamo odgovornost da damo sve od sebe i da odigramo najbolje što možemo. Pozitivan rezultat iz Brisela bio bi lepa uvertira za duel sa Bugarskom – svjestan je selektor Srbije.

Reprezentacija Srbije igra prijateljski meč protiv Belgije u Luvenu, mestu 30 kilometara daleko od Brisela, gde je prvobitno trebalo da se igra. Loše stanje terena i vremenski uslovi doprineli su da se promeni lokacija i “preseli” na stadion “Den Darf”.