(VIDEO, FOTO) PREKID NEGATIVNE SERIJE Crvena zvezda na krilima Nedovića i Teodosića stigla do velike pobjede protiv Virtusa u Areni

Košarkaši Crvene zvezde zabilježili su veliku pobjedu pred svojim navijačima protiv Virtusa u okviru 31. kola Evrolige.

Crvenp-bijeli su bili bolji rezulatom 94:79.

Izabranici Janisa Sferopulosa odigrali su večeras odličan meč i konstantno su bili u vođstvu i stigli do veoma bitnog trijumfa koji će im značiti puno na samopouzdanju u nastavku sezone.

Virtus je bolje ušao u meč poenima Belinelija i Šengelije imala prednost na startu meča. Gruzin je ponovo bio nepremostiva prepreka crveno-bijelima. Ali je Crvena zvezda odgovorila poenima Hange i Ilića i vratila meč u egal.Nakon teškog početka, poslije se igralo u egalu u kojem su se lakše postizali poeni.

Druga četvrtina je počela u znaku Crvene zvezde, a ko drugi nego Miloš Teodosić je bio pokretač bolje igre crveno-bijelih. Ali nakon toga je ponovo uslijedio egal u kojem su se ekipe smjenjivale u vođstvu. Međutim Crvena zvezda je bolje zatvorila prvo poluvrijeme jer su trojke postigli Majk Tobi i Miloš Teodosić i donijeli prednost crveno-bijelima na poluvremenu od – 48:42.

Na krilima završetka odličnog prvog poluvremena, Crvena zvezda je nastavila drugo poluvrijeme, stizali su crveno-bijeli i do dvocifrene prednosti. Posebno se istakao raspoloženi Nemanja Nedović koji je dao posebnu energiju i rješenja u napadu crveno-bijelima. Šengelija i Lundberg su na drugoj strani poentirali za goste.

Crveno-bijeli su posljendju četvrtinu na krilima Miloša Teodosića i Džoela Bolomboja došli do veoma bitne pobejde i prekinuli seriju od 6 poraza.

Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe su bili Nemanja Nedović sa 25 poen, pratio ga je Džoel Bolomboj sa 15 poena , dok je kod Virtusa bolji od ostalih bio Tornike Šengelija sa 25 poena.

Crvena zvezda će u goste Real Madridu, dok će Virtus dočekati Panatinaikos.

TOK MEČA

Crvena zvezda – Virtus Bolonja 94:78

40. minut Crvena zvezda je upisala pobjedu.

38. minut Zvezda je blizu pobjede, a Miloš Teodosić još jednom pokazuje zbog čega je majstor. Tajm-aut Bankija.

34. minut Vodi Crvena zvezda i dalje, ali prilazi Virtus poenima iz reketa Džordana Mikija. Međutim Džoel Bolomboj je sada nezaustavljiv.

32. minut Maestralna Zvezda nastavlja sa odličnom odbranom i održava prednost preko Davidovca i Mitrovića.

Kraj 3/4

30. minut Arena je ekstazi. Na krlilima odlične odbrane, Nedović i Teodosić su donijeli crveno-bijelima osjetnu prednost pred završnih 10 minuta.

28. minut Teodosić je ponovo na terenu i Crvena zvezda je ponovo živnula i ima prednost.

26. minut Vraća se Virtus, ali je znatno opao ritam meča. Lundberg i Šengelija vraćaju ekipu iz Bolonje u egal.

24. minut Zapalio se Nemanja Nedović. Crvena zvezda dominira, Virtus ne zna šta ih je snašlo u ovim momentima.

22. minut Crvena zvezda je odlično krenula u drugo poluvrijeme. Brzim poenima su stigli do dvocifrene prednosti.

Kraj 2/4

20. minut Kakva završnica prvog poluvremena. Crvena zvezda je odlićno odigrala završnicu meča odličnom odbranom i sa trojkama Majka Tobija i Miloša Teodosića došla do najveće prednosti nakon 20 minuta.

17. minut Ozbiljna je borba u ovim momentima sada. Smijenjuju se ekipe u vođstvu. Tajm-aut za Zvezdu.

16. minut Stegli su crveno-bijeli odbranu i iz tranzicije stvaraju probleme Virtusu koji je već ispunio bonus. Preokreće Zvezda meč na krilima Ilića i Tobija. Tajm-aut za Virtus.

12. minut Strijelci su izuzetno raspoloženi, Miloš Teodosić pleše na terenu, ali Virtus ima odgovore na sve.

Kraj 1/4

10. minut Otvorena je utakmica u prvoj dionici. Lagano se dolazi do poena, Italijani vode.

8. minut Nakon taj-auta, Virtus je bolje krenuo i ponovo poveo na krilima odličnog Šengelije.

6. minut Raspoložena je Zvezda šuterski večeras, pogodili su Dalibor Ilić i Adam Hanga, pogodili su trojke i donijeli vođstvo svojoj ekipi. TV tajm-aut.

4. minut Povezala je Crvena zvezda nekolike odlične odbrane, pa preko Nedovića i Davidovca okrenula rezultat.

2. minut Bolji start ekipe Virtusa koja je poentirala preko Belinelija i Danstona, Ilić pogađa za Zvezdu oz reketa.

UOČI MEČA

ZDRAVSTVENO STANJE

Crvena zvezda i večeras neće moći da računa na Jaga dos Santosa koji se oporavlja od operacije, dok i dalje odvojeno od ekipe treniraju Nikola Topić i Trej Tompkins, dok je kapiten crveno-bijelih, Branko Lazić i dalje rovit te bi mogao da zauzme svoje mjesto u rosteru.

Što se tiče gostiju iz Bolonje, Luka Banki sigurno na raspolaganju neće imati Danijela Heketa i Devontea Kejkoka, dok je Ajzea Kordinije pod znakom pitanja za večerašnji duel.

RIJEČ TRENERA

Janis Sferopulos od svojih izabranika je tražio reakciju nakon serije lošijih igara u zadnje vrijeme.

– Virtus je tim koji želi da ostane u zoni plej-ofa, bore se jako, imaju kvalitet. Sa naše strane želimo reakciju nakon poraza, želimo da budemo konzistentnijii igramo bolje u odbrani i igramo pametno u odbrani i koristimo talenat na oba kraja terena. Želimo da se borimo i igramo po planu. Reakcija je jako bitna i želim da vidimo mnogo konzistentniju igru – rekao je Sferopulos.

Luka Banki je oprezan pred duel sa Zvezdom i očekuje znatno motivisane crveno-bijele.

– U Beogradu protiv Crvene zvezde očekujemo veoma motivisanog protivnika koji želi da završi ovu sezonu Evrolige sa vrhunskim izdanjima, posebno pred svojim navijačima. Pristupićemo ovoj utakmici sa imperativom da izjednačimo njihovu fizičku snagu i agresivnost u skoku, ključnom aspektu za kontrolu tempa igre – kaže italijanski stručnjak.