(VIDEO, FOTO) Prvi mačići se u vodu bacaju: Novak Đoković poslije drame poražen od Alkarasa na egzibiciji u Saudijskoj Arabiji

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković poražen je na revijalnom meču u Saudijskoj Arabiji od Karlosa Alakaras sa 2:1.

Po setovima je bilo 6:4, 4:6 i 4:6.

Za kraj ove 2023. godine riješili su da prirede spektakl za cijeli teniski svijet u Rijadu, koji je duže vrijeme bez turnira i tenisa, a 40.000 duša je zaista imalo u čemu da uživa.

Sam početak duela dvije najveće zvijezde tenisa nije najbolje počeo za Novaka. Karlitos je odmah pokazao da će mu biti izrazito velika prijetnja, te je srpskom teniseru odmah oduzeo servis. Međutim, radost Španca nije dugo potrajala, brzo se Nole podigao na svoj nivo, te u četvrtom gemu prvog seta vraća brejk za 2:2.

Koliko je mentalno snažan Đoković pokazuje i sredinom prvog seta, kada je Alkaras stigao do 0:40 i čak tri brejk lopte. Srbin nije gubio mirnoću, svezao je pet poena i lagano priveo gem kraju. Sigurni su od tog trenutka obojica bili na svom servisu i kada se mislilo da će prvi set otiću u taj-brejk ponovo je iznenađenje priredio Đoković i oduzeo servis Alkarasu bez izgubljenog poena, te tako došao do prvog seta.

Drugi set egzibicije u Saudijskoj Arabiji počinje identično kao prvi. Opet je Španac krenuo jako i oduzeo servis Novaku, ali ovaj put nije sebi dozvolio “kockanje”, pa je više manje sigurno održavao prednost i izjednačio rezultat u setovima na 1:1.

Odlučujući, treći set “zadramio” se od trećeg gema. Ponovo je prvi Alkaras oduzeo servis Novaku i stekao prednost od 2:1 u gemovima. Imao priliku i brejk loptu da ode i na 4:1, ali je Đoković spasao brejk loptu, a onda i kaznio neiskorišćene prilike mladog kolege.

Dugo se igrao šesti gem, a srpski as tek nakon treće prilike koristi brejk šansu i poravnava na 3:3.

Novi problem i ispostaviće se ključnim za Novaka desio se u devetom gemu seta. Par grešaka dovele su Novaka u situaciju da spasava dvije brejk lopte. Uspio je Srbin u tome i došao do đusa, ali je treća bila presudna. Došao je Alkaras do brejka i servirao za meč, a nažalost bez previše muke i priveo kraju za pobjedu.

Nakon što završi sa egzibicionim mečevima, Novak Đoković će krenuti put Australije, gdje ga očekuje učešće na Junajted kupu. Ovaj turnir će mu poslužiti kao odlična priprema pred zvanični početak sezone, koji će takođe biti održan na australijskim terenima.