(VIDEO, FOTO) SADA ČEKA ĐOKOVIĆA Siner slomio nervoznog Medvedeva i plasirao se u finale

Italijanski teniser Janik Siner prvi put u karijer plasirao se u finale Završnog mastersa pošro je savladao Danila Medvedeva sa 2:1 (6:3, 6:7, 6:1).

Janik Siner

Italijan je odigrao sjajan prvi set i generalno ga je lako osvojio protiv trećeg tenisera svijeta. Napravio je brejk u četvrtom gemu prvog seta i poveo 3:1, nakon čega je potvrdio brejk za 4:1.

Servirao je odlično i Medvedev nije imao nikakve šanse u prvom dijelu igre protiv Italijana. Održao je brejk i lako došao do prvog seta protiv Rusa.

Drugi set, koji je otišao u taj-brejk, trajao je sat vremena i četiri minuta. Medvedev je zaigrao dosta bolje, bio je sigurniji na servisu i nije dozvolio nijednu brejk loptu rivalu.

Sa druge strane, Siner je morao da spašava brejk loptu u osmom gemu i nekako je izvukao svoj servis.

Otišlo se u taj-brejk, poslije velike borbe, gdje je Medvedev bio daleko bolji. Napravio je mini-brejk u trećem poenu, Siner je u petom poenu vratio mini-brejk, ali je novi uslijedio u šestom. Medvedev je rutinski priveo taj-brejk kraju i dobio ga je lagano 7:4 za izjednačenje.

Na startu trećeg seta, u drugom gemu, Siner je imao dvije brejk lopte, ali dva brutalna servisa spasila su Danila od brejka i ranog potopa u odlučujućem setu. Ali, nije to dugo trajalo. Rus se brzo raspao, postao sve nervozniji i meč je otišao u “jednosmjernu ulicu”. Sam sebi je Medvedev rekao: Šta radiš čovječe?!

Siner je lako potvrdio brejk za 3:0 i otišao lako do konačnih 6:1. Rival u finalu biće mu Novak Đoković ili Karlos Alkaras, a svi se nadamo da će srpski as uspjeti da savlada mladog Španca od 21 čas.