(VIDEO, FOTO) ŠKOTI DEMOLIRANI U MINHENU Njemačka petardom otvorila EURO i lakše od očekivanog upisala prvi trijumf

Fudbaleri Njemačke fenomenalno su otvorili Evropsko prvenstvo, pošto su lakše od očekivanog savladali reprezentaciju Škotske.

Domačin ovog Eura, Njemačka demolirala je nemoćne Škote sa 5:1 i već na startu takmičenjima dala svima do znanja da će biti jedan od glavnih favorita za osvajanje Evropskog prvenstva.

Izabranici Julijana Nagelsmana u fenomenalnoj atmosferi na Alijanc Areni, ali i oko stadiona srušili su Škote golovima Florijana Virca, Džamala Musijale, Kaia Haverca i Niklasa Fulkruga, a sve je bilo riješeno u prvih 45 minuta.

Silovito su krenuli Nijemci pošto je već u 10. minutu pisalo 1:0 na semaforu.

Rajan Porteus dobija crveni karton za grubi start
Džamal Musijala i Florijan Virc slave pogodak
utakmica Njemačka - Škotska

Strijelac prvog gola je bio Florijan Virc, fudbaler Bajer Leverkuzena, nakon asistencije Jozue Kimiha. Dobio je Virc loptu od Kimiha i sa ivice kaznenog prostora pogodio sam ugao. Golman Gan je uspio da pipne loptu, ali nedovoljno jako da je izvadi iz gola.

Već u 19. minutu na semaforu je pisalo 2:0 kada je Džamal Musijala uduplao prednost Pancera.

Igrao se 43. minut kada je preoštar start imao štoper Škotske u kaznenom prostoru nad Ilkajom Gundoganom. Nakon intervencije VAR sobe Klemon Turpan pogledao je snimak i pokazao na bijelu tačku, te isključio Rajana Porteusa. Siguran izvođač penala bio je Kai Haverc, a sa 3:0 otišlo se na poluvrijeme.

Bilo je jasno da Škotima treba čudo da dođu do izjednačenja u ovoj utakmici, a ono se, naravno, nije desilo. Njemačka je usporila ritam i diktirala igru baš onako kako njoj odgovara, po notama Julijana Nagelsmana.

Ušao je u 63. minutu Niklas Fulkrug napadač Borusije Dortmunda, a već pet minuta kasnije postigao je pogodak za 4:0, nakon što se fenomenalno snašao u kaznenom prostoru.

Ipak, iako je i u nastavku Njemačka dominirala i imala još mnogo šansi da upiše peti gol, Škoti su iskoristili trenutak nepažnje Pancera, a gol su postigli onako baš karakteristično za njih, nakon prekida.

U 87. minutu Škotska dolazi do počasnog gola nakon što je Ridiger glavom poslije ubačaja ubacio loptu u sopstvenu mrežu, za kakvu-takvu radost mnogobrojnih navijača Škotske u Minhenu.

Ipak nije tu bio kraj. Nijemci su petardom ispratili Škote. Tačku na I stavio je Ilkaj Gundogan u 93. minutu susreta.