(VIDEO, FOTO) ŠOK U MONTE KARLU Đoković neočekivano eliminisan u polufinalu

Srpski teniser Novak Đoković poražen je u polufinalu Mastersa u Monte Karlu od Norvežanina, Kaspera Ruda sa 1:2

Novak udara forhend

U fenomenalnom meču punom preokreta Rud je slavio 4:6, 6:1: 4:6.

Loše je počeo Novak ovaj polufinalni susret. Odmah je Rud napravio brejk na startu meča i poveo sa 2:0. Novak se slabo kretao, a nisu ga slušali ni forhend ni bekhend.

Rud dolazi do duplog brejka kada je na semaforu pisalo 4:1. Ipak uspio je Novak da vrati jedan brejk, ali nije imao goriva za drugi. Rud je tako poveo sa 1:0 u setovima, a zanimljivo da mu je to prvi set u karijeri koji je Norvežanin uzeo protiv Đokovića. Ono što je sigurno moglo da zabrine Novakove navijače jeste previše neiznuđenih grešaka, čak 16.

Potpuno drugačiji gledali smo drugi set. Đoković se probudio i smanjio vroj neiznuđenih grešaka. Najbolji teniser svijeta napravio je brejk na startu drugog seta i poveo sa 3:0. Nije dugo trebalo Đokoviću da dođe do duplog brejka, kada mu je u 6. gemu Rud praktično poklonio set kada je napravio tri duple servis greške u jednom gemu, a Novak je to objeručke iskoristio i osvojio set sa 6:1.

Novak Đoković

Nije dobro počelo u odlučujućem setu za Novaka. Rud je ponovo zaigrao na nivou iz prvog seta, ekspresno napravio brejk i poveo sa 0:3 u 3. setu. Održavao je sigurno prednost brejka Rud. Nije Novak imao mnogo šansi da napadne servis protivnika, a taktički je perfektno servirao Rud, ali ipak, nije se predavao Srbin. Novak uzvraća brejkom i to bez izgubljenog poena. Zatresla se ruka Rudu a stari lisac je to odmah iskoristio, pa je na semaforu pisalo 4:4, a drama je dostigla vrhunac.

Taman kada se Novak vratio u meč, Rud je poveo sa 5:4, a onda stigao i do 3 uzastopne meč lopte na servis protivnika.

Spasao je prve dvije Đoković, a onda je napravio duplu servis grešku i tako poslao Ruda u finale.

Norvežanin će se tamo sastati sa Stefanosom Cicipasom koji je bio bolji od Janika Sinera, a taj meč igra se u nedjelju.

Ono što je interesantno jeste da je Rud prvi put u karijeri savladao Novaka, a do sada u prethodnih 5 mečeva nije uspio ni da mu oduzme set.

TOK MEČA: NOVAK ĐOKOVIĆ – KASPER RUD 1:2 (4:6, 6:1, 4:6)

3. set

4:6 Rud pravi brejk i koristi treću meč loptu i prvi put dobija Novaka u Karijeri. Kriza za najboljeg na svijetu se nastavlja.

4:5 Rud stavlja pritisak na Novaka. Mnogo iscrpljujuć gem sa mnogo dugih razmjena, i jedan i drugi teniser imaju problem da zadrže vazduh. Uzavrela je atmosfera na tribinama.

4:4 Novak se vratio u potpuni egal. 13 od 14 poslednjih poena je osvojio.

3:4 MA BRAVO MAJSTORE! Novak uzvraća brejkom i to bez izgubljenog poena. Zatresla se ruka Rudu a stari lisac je to odmah iskoristio. Nema predaje, kaže Đoković.

2:4 Novak siguran! Đoković ostaje u ovom setu i ne predaje se. Sjajno se kretao Srbin i stizao sve u ovom gemu, a spektakularan je bio posljednji poen.

1:4IMA RUD SAD VEĆ VELIKU PREDNOST. Norvežanin je nastavio sa sjajnim servisima koji su mu i omogućili da lako osvoji gem. Dva asa, plus Đokovićev ritern u mreži bili su sasvim dovoljni da dođe do plusa od tri gema.

1:3 IMA VREMENA, NOVAK MOŽE I MORA DA SE VRATI! U potpunom je kontraritmu sa servisima Srbin, ali ubjedljivo uzima ovaj gem. Trebalo mu je ovo, da se makar malo vrati u set.

0:3 Održava brejk Kasper Rud koji ponovo igra besprekorno. Ne griješi Norvežanin, baš kao što je to bio slučaj i u prvom setu. Novak mora da se trgne.

0:2 RUD PRAVI BREJK U ODLUČUJUĆEM SETU! Igra Norvežanin svoj tenis u ovim momentima. Odličan u defanzivi, a onda je prepoznao momenat da napadne i dovede Srbina ponovo u probleme.

0:1 Rud dobro započinje odlučujući set. Nije Novak pronašao najbolje rješenje u prvom poenu odlučujućeg seta. Pokušao je da lobuje Ruda, ali se poen završio njegovim smečom. Ipak, ponovo je proradio Srbinov ritern, ali je onda uslijedila prva greška iz bekhenda posle prvog seta. Izvukao se Rud i poveo.

2. set

6:1 ĐOKOVIĆ FURIOZNO OSVAJA 2. SET! SRBIN SE POTPUNO PROBUDIO I RAZBIO RUDA U DRUGOM SETU. NORVEŽANIN NIJE ZNAO ŠTA GA JE SNAŠLO.

5:1 Novak pravi dupli brejk! Srbin je nadomak izjdnačenja, košmaran gem za Ruda koji je praktično poklonio ovaj gem Đokoviću sa tri duple servis greške. Novak se probudio.

4:1 ODLIČAN JE ĐOKOVIĆ U DRUGOM SETU! Istina, i dalje se muči Srbin sa prvim servisima, ali zato sve ostalo sjajno funkcioniše. Drop šotovi pogotovo. Sada deluje kao da je sve na njegovoj strani, Rud je prilično popustio, pa ne koristi slabosti Srbina.

3:1 PRVI GEM ZA RUDA U DRUGOM SETU! Poveo je Norvežanin u četvrtom gemu. Djelovalo je da je počeo da čita drop šotove Novaka kojima je u potpunosti promijenio ritam igre. Međutim, Đoković je sada sve popravio, a tek prvom greškom na startu ovog perioda meča je Rudu dozvolio da dođe do prvog gema.

3:0 GEM SA NULOM ZA NOVAKA! Srbin mora da pronađe ritam onda kada servisa kako bi sebi olakšao posao i to mu je krenulo za rukom. Nemoćan je bio Rud u ovom gemu, koji je Novak na sjajan način završio u svoju korist – skratio je loptu, a takav drop šot nije mogao da stigne Kasper.

2:0 Novak pravi brejk! Čvrsto je počeo i drugi gem u ovom setu, ali je onda Rud napravio prvu duplu grešku. Već u narednom gemu je oštro napao Novak i to je urodilo plodom. Kao feniks iz pepela se vraća Srbin rezultatski u ovaj meč.

1:0 BRUTALAN TENIS NA POČETKU DRUGOG SETA! Ostao je bez vazduha Novak nakon brutalnih razmjena, ali ipak u najboljem trenutku je došlo osvajanje gema i vrijeme za predah.

1. set

4:6 RUD OSVAJA PRVI SET. Nije uspio Novak da dođe do brejk lopti, nastavio je da griješi. U ovom setu naopravio je čak 17 neiznuđenih grešaka. Kasper Rud prvi put u karijeri osvaja set protiv Đokovića.

4:5 Novak ostaje u prvom setu! Odlično je Srbin otvorio deveti gem, nije uspeo da stigne lob Ruda, pošto je bio na mreži, ali je to nadoknadio prvim asom na meču. Rud će servirati za prvi set.

3:5 RUD NA KORAK DO OSVAJANJA PRVOG SETA! Agresivno Novak napada Rudov drugi servis, posustao je Norvežanin. Ipak, prejaku loptu šalje Novak u aut – dva puta. Minimalnim autima rivala i trećim asom na kraju gema Kasper dolazi na korak do osvajanja prvog seta.

3:4  SMANJUJE PREDNOST ĐOKOVIĆ! Polako se budi i taj Novakov forhend sa kojim je imao problema od starta meča. Pravio je Nole mnogo grešaka iz ovog udarca, ali se čini da će se sve one anulirati, ako prvi reket svijeta nastavi u ovom ritmu.

2:4 ĐOKOVIĆ VRAĆA JEDAN BREJK! Nije bilo lako, jednu brejk šansu je Rud uspio da spasi, ali su ga koštale dvije forhend greške.

1:4 Katastrofalna igra Novaka na početku. Rud ima dva brejka prednosti. Ogromnu prednost ima Norvežanin, iskorisito je drugu brejk šansu u gemu, prvu je dobrim servis volejom Đoković spasio, uprkos tome što je rival na to imao spreman odgovor. Greške iz forhenda su koštale Novaka u ovom gemu.

1:3 Vidljivi su problemi kod Novaka! Rud je poznat da forhend igra sa spinom i da u tome rijetko griješi, ali je upravo takvim greškama – dvijema zaredom, Đokoviću omogućio da povede sa 30:0. Ipak, nije to dugo trajalo, usledio je prvi as Norvežanina, pa onda i sjajnom kretnjom na mreži izjednačio. Uslijedio je vrlo atraktivan poen, skratio je loptu Novak, stigao ju je Rud, pa je onda kroz noge iz okreta vratio Đokovićev pokušaj loba, a onda je Srbinov smeč otišao u mrežu. Ubrzo je uslijedilo izjednačenje, prvi reket svijeta je spasio jednu gem loptu, ali to nije bilo dovoljno.

1:2 – BUĐENJE NOVAKA, KONAČNO! Prva greška Kaspera Ruda iz forhenda dovela je Đokovića do prvih gem lopti na ovom meču, a onda je najbolji svjetski teniser servis vinerom stavio tačku. Ipak, daleko od toga da je Rud u potpunosti ispao iz ritma.

Novak Đoković forhend

0:2 KAKO JE MEČ OTVORIO RUD! Nevjerovatnim servisom je Rud započeo drugi gem, poveo je sa 30:0, a onda je Đoković morao da aktivira svoje oružje – ritern. Ipak, nije to mnogo poremetilo Norvežanina, koji je nastavio u istom ritmu i sa sigurnošću potvrdio brejk. Svih pet servisa je u ovom gemu pogodio i bio spreman da na svaki Novakov udarac odgovori još jače.

0:1 Rud šokantno dolazi do brejka u prvom gemu. Prva razmjena na meču je odmah pokazala da ćemo gledati duže poene. Prvi je na startu pripao Đokoviću, a Srbin je u naredna dva pokušao da skrati loptu i tako oteža Norvežaninu – jednom mu nije prošlo, jer je loptica završila u mreži. Stabilan je Rud, rijetko griješi u bekhend dijagonalama i to je ponovo pokazao. Odmah je stvorio brejk šansu i iskoristio je.

UOČI MEČA

Sa druge strane, deseti teniser svijeta, Kasper Rud izgubio je samo jedan set do ovog meča. On je na startu bio bolji od Čileanca Alehandra Tabiloa sa 2:0, da bi istim rezultatom savladao i Polaka Hberta Hurkača. Jedini set oduzeo mu je Francuz Igo Umber u četvrrtfinalu, ali je to bilo nedovoljno da savlada Norvežanina.

Kasper Rud

Rud redovna mušterija Novaku

Ono što sigurno ide na ruku Novaku jeste međusobni skor. Naime, ova dvojica tenisera do sada su se sastajalapet puta i svih pet puta Novak je slavio. Rud je redovna mušterija Đokoviću u posljednje vrijeme, a Srbin nikada nije imao problema da slavi protiv Norvežanina. Posljednji put oni su se sastali u finalu Rolan Garosa prošle godine, kada je Novak slavio sa 3:0.

Pobjednik ovog duela igraće protiv boljeg iz duela Stefanos Cicipas – Janik Siner.

Novak i Rud na teren će izaći kada se završi gore navedeni duel, a to bi prema planu trebalo da se desi oko 15.30.