(VIDEO, FOTO) Srbija sporo krenula, pa bez problema slavila: Orlovi trijumfom nad Finskom započeli kvalifikacije za Eurobasket

Košarkaši Srbije pobjedom su počeli kvalifikacije za Eurobasket koji će se odigrati 2025. godine.

Orlovi su očekivano u hali Aleksandar Nikolić bili bolji od reprezentacije Finske, a konačan rezultat bio je 77:61 (17:20, 19:14, 22:17,19:10)

Nisu dobro krenuli izabranici Svetislava Pešića, s obzirom da su Finci na startu meča došli do prednosti.Nije uspjela Srbija da sačuva raspoložene šutere skandinavske zemlje. Sa druge strane mnogo toga nije štimalo ni u napadu, pa je Finska sa 20:17 povela nakon prvog perioda.

U drugoj četvrtini Srbija je zaigrala dosta raznovrsnije u napadu, na krilima Zvezdinog dvojca Dejana Davidovca i Luke MItrovića. Uspjeli su Orlovi da preokrenu rezultat, pa su sa 36:34 otišli na poluvrijeme.

Užasno su krenuli u 3. četvrtini reprezentativci Srbije. Napravili su Finci veliku seriju i došli do maksimalnih +9. Ipak po ko zna koji put pojavio se Aleksa Avramović. Tihi heroj Srbije pokreće seriju Orlova koja pravi 9:0 i dolazi do izjednačenja. I nastavila se serija Srbije, dok su najmlađi navijači na tribinama skandirali Avramoviću “MVP”, Srbija je preokrenula i sa +7 otišla u posljednju četvrtinu.

Došla je Srbija i do dvocifrene prednosti, kada je na startu posljednje dionice Srbija povela sa 14 poena razlike. Izabranici Svetislava Pešića nastavili su da kontrolišu dešavanja na parketu, pa su sačuvali prednost i ušli u mirnu završnicu. Sjajna odbrana krasila je Orlove u posljednjoj dionici, a Finci su u tom periodu postigli svega 10 poena.

Najefikasniji igrač na meču bio je Luka Mitrović sa 19 poena, dok je Aleksa Avramović dodao 16.

Srbija će u ponedjeljak u drugom kolu igrati sa Gruzijom u gostima od 18 časova.