(VIDEO, FOTO) Srbin se poigrao sa "čudom od djeteta": Nikola Jokić brojao do 31 i pokazao ko je gazda lige za novo slavlje Denvera

Košarkaši Denvera pobijedili su San Antonio rezultatom 117:106, a reprezentativac Srbije Nikola Jokić meč je završio sa 31 poenom, sedam skokova i pet asistencija.

Košarkaši Denvera upisali su pobedu nad ekipom San Antonija rezultatom 117:106. Nagetsi su imali kontrolu čitavim tokom utakmice, stigli su i da odmaraju najvažnije igrače i došli su do rutinske pobjede. Najefikasniji u redovima pobednika bio je Nikola Jokić sa 31 poenom, sedam skokova i pet asistencija.

U uvodnim minutima utakmice ekipe su igrače koš za koš, bez većih serija poena na bilo kojoj strani. Prvu seriju za ekipu Denvera napravio je samostalno Nikola Jokić, i to 9:0, koju su njegovi saigrači nastavili sa još 12:2.

Nagetsi su tako izgradili 16 poena prednosti u prvoj četvrtini, i čak su ih uvećali do kraja. Vodili su rezultatom 37:18 poslije prvih 12 minuta košarke.

Na startu druge dionice u redovima Sparsa razigrao se Vembanjama, ali nije imao raspoložene saigrače koji bi mogli da mu pomognu da otopi veliku prednost protivnika. Nagetse su u ovim minutima predvodili Braun i Holidej, dok je Jokić odmarao na klupi.

Poenima Vesela u završnici prvog poluvremena, ekipa San Antonija je bar uspjela da priđe na jednocifreni zaostatak na velikoj pauzi, pri rezultatu 49:58

Na otvaranju drugog poluvremena Sparsi su uspeli još više da se približe i da ugroze prednost ekipe Denvera, pa je na terenu ponovo bio Nikola Jokić. Sa šet vezanih poena on je uspio da odbije ovaj nalet protivnika i da vrati svojoj ekipi dvocifreni plus.

Ipak, San Antonio nije odustajao, našli su svoj ritam i pokušavali su da se nametnu do kraja treće četvrtine, koju su završili sa manjim zaostatkom pri rezultatu 79:86.

U posljednjoj dionici Denver je rutinski odradio posao, predvođen Marejem. Sparsi više nisu imali ralne šanse da se vrate u meč i svoje poene su tražili uglavnom sa linije za slobodnja bacanja.

Nagetsi su na kraju slavili rezultatom 117:106, a najefikasniji je bio Nikola Jokić sa 31 poenom, sedam skokova i pet asistencija. Pratio ga je Marej sa 15 poena i 10 skokova. Na drugoj strani je Sočan ubacio 19 poena.