(VIDEO, FOTO) SVAKOME PO POLUVRIJEME Švajcarska upisala 3 boda, Orban gledao poraz Mađarske

Fudbalska reprezentacija Švajcarske savladala je Mađarsku s 3:1 u meču 1. kola Grupe A na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj. Meč je sa tribina gledao i Viktor Orban.

mađarska švajcarska euro 2024

Ovo su prva tri boda za Švajcarsku na prvenstvu u Njemačkoj, a sada su lideri grupe uz domaću selekciju koja je juče pobijedila Škotsku s 5:1.

Švajcarska je povela iz prve prave prilike već u 12. minutu. Strijelac je bio Kvadvo Dua! Pogodak napadača Švajcarske je iz prve poništen zbog ofsajda, ali je poslije reakcije iz VAR sobe ustanovljeno da je bio u čistoj poziciji u trenutku dodavanja Mihela Ebišera.

Do kraja prvog dijela vidjeli smo još jedan pogodak, a postigao ga je Mihael Ebišer u 45. minutu.

U nastavku mnogo bolja igra Mađarke. Prijetili su Mađari i poslije dvije promašene šanse Barnabas Varga je zatresao mrežu protivnika u 66. minutu. Prijetili su Mađari, ali do kraja meča nisu više uspjeli da postignu niti jedan gol, ali zato jeste Švajcarska preko Brila Embola u nadokandi vremena.

Utakmicu je sa tribina gledao Viktor Orban predsjednik Vlade Mađarske.