(VIDEO, FOTO) TAKO BLIZU, A TAKO DALEKO Novi bolan poraz Crvene zvezde

Crvena zvezda je doživjela novi poraz u gostima u Evroligi!

Nakon velike borbe u Vitoriji domaća Baskonija je slavila s 87:85.

Ovo je već sedmi poraz crveno-bijelih u gostima i sada imaju omjer od četiri pobjede i devet poraza.

Crvena zvezda je vrlo loše počela meč. Prve poene su postigli tek u 4. minutu preko Stefana Lazarevića, a u tom trenutku je bilo 7:0 za domaćina. U nastavku prve četvrtine smo vidjeli izjednačenu igru i skoro da se igralo koš za koš. Zvezda je u jednom trenutku prišla na minus 2, ali je domaćin vrlo brzo uzvratio i na kraju prve četvrtine je imao prednost od 26:18.

Za razliku od prvih 10 minuta, Zvezda ovaj put nije dozvolila domaćinu da poveća prednost iako je Baskonija odlično šutirala za tri poena. Sredinom druge četvrtine domaćin je ipak stekao dvocifrenu prednost i tu sve moglo naslutiti da će Zvezda teško do prve gostujuće pobjede u Evroligi ove sezone. Markus Hauard je bio enigma za odbranu prvaka Srbije i bio je nezaustavljiv u šutu za tri poena. Upravo je Baskonija zahvaljujući trojkama i imala prednost nakon prvih 20 minuta. Četa bivšeg trenera Zvezde Duška Ivanovića je postigla 11 trojki i čak 52 poena. Zvezda u napadu nije izgledala toliko loše, ali je odbrana opet bila šuplja i samo zbog toga su imali devet poena zaostatka za Špancima (52:43).

Drugo poluvrijeme je počelo u sasvim suprotnom tonu od prvog. Obje ekipe su igrale sjajno u odbrani i u jednom trenutku je Zvezda počela da topi prednost Baskonije, ali se domaćin nije predavao. Hauard i Čima Moneke nosili su domaćina, dok se u redovima Zvezde najbolji bili Rokas Gedraitis i Džoel Bolomboj. Kako je vrijeme odmicalo Zvezda je topila prednost Baskonije i u jednom trenutku je bilo 62:62. Ipak. Crveno-bijeli nisu mogli mirno da privedu treću četvrtinu kraju nego su primili pet poena u kratkom periodu i ponovo su imali rezultatski minus (62:67).

Imali su aktivanih minus 5 pred početak posljednje četvrtine, ali je loš start ponovo koštao Zvezdu. Baskonija je vrlo brzo otišla na dvocifrenu prednost i to je bio kraj nadanjima crveno-bijelih da mogu do toliko željene pobjede u gostima. Imala je Zvezda u finišu sjajnu seriju i minus 2 na 20 sekundi do kraja, ali više od toga nije mogla. Na kraju je Gedraitis promašio šut za pobjedu.

Domaćin je na kraju ima 17 pogođenih trojki i Zvezda protiv toga nije mogla ništa.

Najbolji u redovima Zvezde bio je upravo Gedraitis sa 24 poena, a pratio ga je Bolomboj s 14. Kod Baskonije se istakao Tadas Sederkeskis s 18 poena, a pratio ga je večeras sjajni Hauard s 17.

TOK UTAKMICE

Baskonija – Crvena zvezda 87:85 (26:18, 26:25, 15:19, 21:23)

Kraj meča, novi poraz Crvene zvezde.

– 40. minut: Kakav finiš meča u Španiji. Zvezda pravi seriju 8:0 i vraća se u meč.

– 40. minut: igrači Zvezde su promašili četiri vezana šuta za tri poena.

38. minut: Domaćin ima dvocifrenu prednost i to najviše zahvaljujući šutu za tri poena. Baskonija je do sada postigla 16 trojki.

– 35. minut: Lazić pogađa za tri poena i donosi nadu Zvezdi

– 34. minut: Baskonija je vrlo brzo povećala prednost i 6 minuta do kraja su imali plus 10. Teodosić je početkom četvrte četvrtine imao nekoliko promašaja i loših rješenja što je domaćin iskoristio.

– 32 minut: Baskonija ponovo četvrtinu otvara trojkom.

Četvrta četvrtina

– 28. minut: Crvena zvezda se u potpunosti vratila u igru. Domaćina je stao šut za tri poena, a crveno-bijeli ne dozvoljavaju lake poene.

– 26. minut: Obje ekipe igraju dobro u odbrani i vidjeli smo tek 16 poena u nastavku meča.

– 24. minut: Topi se prednost Baskonije. Zvezda igra dobro u odbrani, ali je promašila i nekoliko zicera

– 22. minut: Prve poene u nastavku meča postiže Baskonija, ali uzvraća Bolomboj trojkom.

Treća četvrtina

17 minut: Nova trojka Hauarda koji je postigao 14 poena i za tri poena šutira 4 od 5

17. minut: Prva trojka Teodosića na meču i to iz četvrtog pokušaja.

– 16. minut Baskonija je ponovo stekla dvocifrenu prednost. Igrači Zvezde nemaju rješenje u napadu.

– 15. minut: Lazić postiže svoj četvrti poen na meči, ali odbrana crveno-bijelih nema rješenje za Hauarda koji postiže novu trojku i ima ukupno 11 poena.

– 13. minut: Domaćin trojkama održava prednost, ali Zvezda drži priključak.

– 12. minut: Vidjeli smo tri trojke u drugoj četvrtini, Baskonija je otišla na plus 11

Druga četvrtina

8. minut: Prve poene na meču postiže Lazić, a Baskonija zatim nije iskoristila svoj napad što je kaznio Bolomboj trojkom.

-7. minut: Zvezda hvata prključak koševima Teodosića i Nedovića.

– 5. minut: Nova trojka Marinkovića, a uzvaća Nedović prvim poenima na meču.

4. minut: Prvi poeni za Zvezdu, koš postiže Lazarević.

– 3. minut: Marinković postiže trojku za Baskoniju i to mu je već peti poen, Zvezda još bez koša.

– 2. minut: Crvena zvezda za sada bez koša, Baskonija vodi s 4:0.

Prva četvrtina

Uoči meča

Košarkaši Crvene zvezde i Baskonije do sada su odigrali ukupno šesnaest utakmica, a učinak je polovičan, međutim u Španiji crveno-bijeli nisu slavili od pomenutog januara 2017.

Ono što ne ide u prilog Zvezdi ove sezone jeste i to što još uvijek ne znaju za pobjedu u gostima u Evroligi. U šest mečeva su doživjeli isto toliko poraza što je svakako poražavajući podatak. Uz Zvezdu samo još Alba nije slavila na strani.

Sastanak

Poslije poraza u Valensiji, trener crveno-belih Janis Sferopulos zadržao je igrače na timskom sastanku nešto duže nego obično, da bi na konferenciji za medije izrazio nezadovoljstvo.

Mediji u Srbiji su prenijeli da je oštro kritikovao igrače zbog igre, ali niko iz tabora Zvezde nije želio da priča o detaljima.

– Jeste bio duži sastanak. Bili smo svi nezadovoljni, ne samo trener. Poslije ovakvog poraza i poslije onakvog prvog poluvremena takve stvari su normalne, ali najvažnije je pokažemo reakciju – izjavio je Miloš Teodosić košarkaš Zvezde.

Riječ trenera

U susret meču protiv Baskonije trener Sferopulos je istakao da njegov tim očekuje težak meč.

– Očekuje nas utakmica protiv ekipe koja je u seriji pobjeda i koja ima dobar niz rezultata. Mi za početak moramo da se borimo za narednu utakmicu. Nemamo puno vremena zapravo tek nekoliko sati zbog duplog kola kako bi se i fizički i psihički pripremili za naredni meč – rekao je Sferopulos.

Pred ovaj meč Ivanović je po prvi put pričao o Zvezdi sa kojom se razišao nakon loših rezultata na početku sezone

– Zaista sam uživao u Crvenoj zvezdi, tamo su veoma dobri ljudi. Uvijek je teško igrati protiv mojih bivših timova – kazao je on.

Američki plejmejker Šabaz Nejpir neće biti u sastavu Crvene zvezde na utakmici 13. kola Evrolige. U prvom poluvremenu meča protiv Valensije Nejpir se poslije jednog duela uhvatio za lumbalni dio leđa.

Ipak, nekadašnji student Jukona uspio je da se vrati u igru u drugom poluvremenu, ali ga očigledno povreda onemogućava da zaigra u Baskiji. Još nije poznat stepen ozbiljnosti povrede, kao ni to koliko će 32-godišnjak iz Masačusetsa odsustvovati sa parketa.

Nejpir je prethodnog ljeta došao u redove kluba sa Malog Kalemegdana kao najveće pojačanje, a dosad su njegove partije u Zvezdinom dresu veoma oscilirale.