(VIDEO, FOTO) Top 8 ostaje samo san: Brizuela utakmicom karijere srušio neubjedljivu Zvezdu u Areni

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na domaćem terenu od ekipe Barselone u okviru 25. kola Evrolige i vjerovatno izgubili šanse za ulazak u plej-in

Ni fenomenalna atomsfera u Areni nije pomogla crveno-bijelima, a Katalonci su slavili rezultatom 85:76.

Zvezda je upisala 15. poraz u Evroligi, a imaju 10 pobjeda. Do kraja ligaškog dijela takmičenja ostalo je još devet kola, pa će crveno-bijelima trebati pravo čudo da uhvate posljednji voz za 10. mjesto koje vodi u plej-in.

Nisu dobro počeli izabranici Janisa Sferopulosa. Falilo je mnogo kreacije u napadu, često su crveno-bijeli rješavali u posljednjim sekundama napada, Otišla je Barselona na pet poena prednosti, ali je nakon tajm-auta stigla jako dobra reakcija Zvezde. Nošeni sjajnom rolom Ne,manje Nedovića, crveno-bijeli su prišli na samo poen zaostatka, pa je Barselona nakon prvog perioda imala prednost 18:17.

Ponovo spor početak Zvezde, što su Katalonci znali iskoristiti. Mnogo promašenih trojki, ali i izgubljenih lopti bili su glavni razlog što je Barselona napravila seriju 12:2 i rezultatski se odlijepila. Dominirao je Dario Brizuela koji je odigrao najbolje poluvrijeme ove sezone, a Zvezdi je samo u drugoj četvrtini ubacio četiri trojke. Nisu uspjeli crveno-bijeli da odgovore Barseloni koja je na poluvrijeme otišla sa prednošću 45:32 i maksimalnih +13 na utakmici.

Loše su crveno-bijeli počeli i treću četvrtinu. Barsa je na krilima Džabarija Parkera koristila sve što je Zvezda ponudila. Odlaze Katalonci na maksimalnih +18. Činilo se da je to sve što smo vidjeli od Zvezde večeras. Ipak razigran je bio Nemanja Nedović koji je blistao u ovoj četvrtini. Zvezdin bek vraća crveno-bijele u igru, a Zvezda stiže na – 10. I nudila se Barselona u tim trenucima, ali su baš tada crveno-bijeli birali jako loša rješenja u napadu, a Barsa odbija nalet i u posljednji period ulazi sa 13 poena prednosti.

Posljednja četvrtina bila je identična kao i prethodne tri. Igralo se u serijama, a ova partija Zvezde prreslikava sve ono što je do sada viđeno u ovoj sezoni. Zvezda je upsjela u posljednja dva minuta da smanji na 8 poena zaostatka, ali su se crveno-bijeli kasno upalili.

Najefikasniji igrač u pobjedničkoj ekipi bio je Dario Brizuela sa 20 poena uz 6 pogođenih trojki. Pratio ga je Jan Veseli sa 16 poena. Nemanja Nedović postigao je 21 poen u ekipi Zvezde.

Crveno-bijeli su sada u gotovo nemogućoj misiji da dođe do 10. mjesta koje vodi u plej-in za Top 8. Zvezda je sada na 12. poziciji na tabeli sa skorom 10:15. Ekipa Makabija je trenutno na mjestu koje vodi u plej-in, a Izraelci imaju 3 pobjede više od crveno-bijelih i jasno je da Zvezdi do kraja treba čudo za plasman u narednu fazu.

TOK MEČA: CRVENA ZVEZDA – BARSELONA 85:76

4. četvrtina

85:76 Kraj, Barsa je slavila u Areni.

71:79 Zvezda na jednocifrenom zaostatku.

64:75 Nedović bez pomoći saigrača. Barselona u velikoj prednosti.

58:70 Smanjuje Zvezda poenima Jaga Dos Santosa za tri poena. Mogu li crveno-bijeli da se crate u ovaj meč?

51:66 I pknovo crveno-bijeli propuštaju prilike. Nesportski faul bio je nad Majkom Tobijem, ali je reprezentativac Slovenije promašio dva bacanja, da bi i Teodosić promašio za tri poena. Stigla je kazna i Barsa ide na +15.

3. četvrtina

51:64 Barselona je odbila nalet Zvezde. Prišli su crveno-bijeli na -10, sam je na trojci bio Rokas Gedraitis, ali iz samo njemu poznatog razloga nije uzeo šut. Otišao je na prodor i Zvezda je izgubila loptu. Odbili su nalet Katalonci brzim poenima u kontri.

49:59 Serija Zvezde, crveno-bijeli se nakon poena Rokasa Gedraitisa vraćaju u meč, smanjili su na -10. nedović ima 16 poena, Arena je proključala.

45:59 U mini seriji je Zvezda, spustila je na 14 poena zaostatka. Nedović je upisao 14. poen na meču i najbolji je igrač Zvezde za sada.

40:58 Najveća prednost na utakmici, Brizuela još jednom pogađa za tri poena. Gdje je stao u prvom, Španac je nastavio u drugom poluvremenu i trenutno je najefikasniji igrač na meču.

38:53 2/17 je Zvezda na šutu za tri do sada. Bolomboj i Parker vode najveću bitku na terenu Barsa održava prednost.

34:51 I treću četvrtinu Zvezda loše počinje jako loše. Kalinić se upisao u strijelce za +17 i maksimalnu prednost Barselone. Sferopulos je morao da traži tajm-aut.

34:49 Počelo je drugo poluvrijeme. Bolomboj je pogodio za Zvezdu, dok je četiri poena Barse vezao Džabari Parker

2. četvrtina

32:45 Poluvrijeme. Ne ide, pa ne ide šut za tri poena crveno-bijelima. Nedović je promašio posljednji šut van linije 6.75, dok je sa druge strane Jan Veseli pogodio treću poludistancu i djeluje da ima mnogo samopouzdanja. Crveno-bijeli će morati mnogo bolje u drugom dijelu ako žele do preokreta.

32:43 U ovom periodu Zvezda gubi 15:25. Uprkos jako dobroj odbrani Laprovitola je pogodio sa osam metara uz zvuk sirene i donio Barsi najveću prednost na utakmici za sada.

28:38 Brizuelina serija se nastavlja. Još jedna trojka za 14. poen. Tobi jedini aktivan u drugom periodu Zvezde koja je već primila 20 poena u drugoj četvrtini.

26:33 Dos santos pogađa dva slobodna bacanja.

24:33 Majk Tobi pogađa za 3 i vraća crveno-bijele u igru, ali odgovara Dario Brizuela sa trećom uzastopnom trojkom.

19:30 Serija Barselone 12:2. Jedine poene za Zvezdu dao je Majk Tobi, dok je u ovom dijeli igre Dario Brizuela iskočio sa dvije vezane trojke

17:22 Ponovo loš početak Zvezde. Serija Barselone 6:0 za novu prednost. Muče se crveno-bijeli u napadu.

1. četvrtina

17:18 Sjajna reakcija nakon tajm-auta. Odlična rola Nedovića u napadu koji je vezao pet poena.

10:17 Nedović je izgubio loptu, da bi nakon asistencije Laprovitole Satoranski pogodio. Dos Santos je nabacio alej-up Bolomboju. Stalo je sve u napadu Zvezde, a Džabari Parker natjerao je Sferopulosa da zatraži tajm-aut jer je nakon njegove poludistance +7 za Barselonu.

8:11 Stao je šut Zvezdi. Davidovac je promašio dvije otvorene trojke iz ćoška, da bi Veseli pogodio lagano iz reketa. Bolomboj je pokazao veliku energiju za sada ima četiri poena, a u strijelce se upisao Gedraitis.

4:9 Bolomboj pogađa dva slobodna bacanja, ali je Barsa odigrala prelijepu akciju, koju je Laprovitola krunisao trojkom.

2:6 Već 3. izgubljena lopta Zvezde u napadu, bezidejno djeluju u napadu za sada, dok je Kalinić asistirao za Veselog na drugoj strani, koji je lako zakucao.

2:4 Satrotanski je postrigao prvi koš, a Jago Dos Santos nakon prodora pogodio sa polaganja.

0:2 Zvezda loše otvara meč sa dva loša napada. Džabari Parker se upisao u strijelce.

Zvezda za prekid negativnog niza

kk crvena zvezda

Barselona je jedan od onih protivnika koji nikako “ne leže” Zvezdi. Crveno-bijeli su posljednji trijumf protiv španskog velikana upisali davne 2017. godine, a od tada su se pretplatili samo na poraze. Svakoj seriji dođe kraj, pa se izabranici Janisa Sferopulosa nadaju da će baš večeras uspjeti da prekinu ovaj crni niz i tako ostvare izuzetno važan trijumf.

Svjesni su svi u crveno-bijelom taboru da situacija na tabeli nije nimalo povoljna, ali se ipak nadaju da u preostalih devet kola Zvezda može do plasmana u drugu rundu najelitnijeg evropskog takmičenja. Ipak ovaj meč mogao bi mnogo toga da odredi. Ukoliko Beograđani ne upišu trijumf biće to veliki korak unazad i praktično nemoguća misija da se do kraja regularnog dijela izbori mjesto u plej-ofu. Sa druge strane pobjeda bi bila od izuzetne važnosti, posebno iz razloga što crveno-bijeli u naredna dva kola igraju sa Žalgirisom i Bajernom, pa se trijumfi u ta dva susreta očekuju.

Navijači kao šesti igrač

Dva dana pred početak ovog duela Arena je bila skoro rasprodata, interesovanje Delija je ogromno, pa će samim tim i Barselonu čekati težak posao, jer dobro je poznato kakvu atmosferu prave vječiti rivali. Očekuje se da večeras u Areni bude preko 20.000 duša, a navijači bi sigurno mogli biti šesti igrač u izuzetno bitnoj utakmici za Zvezdu.