(VIDEO, FOTO) TOPIĆ TRAGIČAR Budućnost preživjela borbenu Megu i ostala maksimalna

Košarkaši Budućnosti uspjeli su poslije velike borbe i triler završnice da savladaju ekipu Mege u Podgorici sa 73:71, pa sada, u ABA ligi imaju skor 5-0, a Mega 2-3.

Košarkaši Budućnosti

Junak je bio Mekinli Rajt, a tragičar Nikola Topić koji je promašio šut za pobjedu ekipe Marka Baraća.

Izabranici Petra Mijovića su maksilano angažovano i odgovorno pristupili duelu. Stepen agresivnosti u odbrani je bio na željenom nivou, pojačavao se iz minuta u minut, pa je Budućnost dobila prvu dionicu sa 18:13, a sredinom druge vodila sa 33:20, piše Sport klub.

Ipak, Mega je ekipa koja se nikada ne predaje. Nastojala je da smanji deficit, a na kraju prvog poluvremena, na semaforu je pisalo 41:30 za Budućnost.

U nastavku meča, Mega je stigla do 50:53, imala je i napad, ali je Budućnost u režiji Popovića i Makundua uspjela da odbije ovaj nalet.  Šampion Crne Gore je sredinom četvrte dionice imao kapital od sedam poena – 65:58, ali je Mega stigla do preokreta. Vodila je sa 68:67, 70:69… Mekinli Rajt je pogodio dva penala za 71:70, Stefan Miljenović jedno. Rajt je ponovo bio siguran sa linije za slobodna bacanja, a Nikola Topić je promašio trojku za pobjedu.

Prevagu na tasu Budućnosti donijeli su Joan Makundu sa 18, Rajt sa 13, Flečer Megi i Kolbi Ros sa po devet poena. Kod Mege, Uroš Plavšić je postigao 13, Andrija Jelavić 12, Nikola Đurišić 11, Omerkan Ilijasoglu 10, a Topić devet poena.