(VIDEO, FOTO) U ARENI MEČ LOPTA Crvena zvezda na pobjedu do šampionskog prstena, Partizan ponovo ostao bez goriva

KK Crvena zvezda ponovo je savladala Partizan u finalnoj seriji ABA lige i sada su na jednu pobjedu do osvajanja prstena.

U prepunom Pioniru u meču punom preokreta i neizvjesnosti Zvezda je slavila s 80:73.

Tako sada crveno-bijeli vode sa 2:0 u seriji u potrebna im je jedna pobjeda kako bi šampionsku krunu vratili na Mali Kalemegdan.

Serija se sada seli u Beogradsku Arenu i domaćin će biti Partizan. Ukoliko crno-bijeli ne pobjede to će biti kraj.

Manuela Fredini

Kao i u prvom meču Partizan je dobro otvorio meč imao prednost i jednostavno stao. Zvezda je već sredinom prvog perioda okrenula rezultat, ali smo na djelu ponovo vidjeli ono što smo gledali i u prvom meču. Kao i prvi duel i ovaj je obilovao preokretima pa se tako vratio i Partizan i prvi period meča završio sa plus 2.

Da meč bude kao preslikan prvom potrudili su se igrači Zvezde koji su napravili novu seriju, ovaj put 8:0 i otišli su na u tom trenutku odličnih plus 5. Nemanja Nedović je plesao po terenu i bio je nezaustavljiv za crno-bijele. Međutim njegova sjajna igra nije donijela veliku prednost Zvezdi jer se Partizan vratio. Nedović je na poluvremenu imao 21 poen, ali je rezultat bio 38:38.

Prosto je nevjerovatno koliko je ovaj meč bio sličan prvom. Neizvjesnost se nastavila i u trećoj četvrtini. Niti jedan tim nije mogao da veće prednosti, ili bar neke koju bi sačuvao duže vrijeme, bar ne većim dijelom četvrtine. Igralo se skoro koš za koš iako je većim dijelom prednost imao domaći tim. Ovo je bila četvrtina igrača Zvezde Dejana Davidovca koji je postigao nekoliko vrlo važnih poena za svoj tim. Potpomognut saigračima je doveo do toga da Zvezda ima opipljivu prednost koja je u jednom trenutku bila i plus 9. Imali su nekoliko prilika da dođu do dvocifrene prednosti, ali jednostavno nije ima se dalo pa su čak mašili i otvorene šuteve.

Posljednji period meča protekao je u vođstvu Zvezde. Partizan je u nekoliko navrata pokušao da se vrati, ali kao da nije imao snage. Griješili su igrači trenera Željka Obradovića, ali Zvezda nije uspjela sve da kazni. Ipak, imali su dovoljno koncentracije da sačuvaju prednost i dođu na pobjedu do osvajanja šampionskog prstena.

Najbolji u redovima Zvezde bili su Nedović s 21 poenom (sve u prvom poluvremenu), a po 10 su dodali Branko Lazić i Džoel Bolomboj. U redovima Partizana najbolji je bio Džejlin Smit s 12 poena.

Tok meča

Crvena zvezda – Partizan 80:73

Kraj utakmice u Pioniru

39. minut: Nešto više od minute do kraja Zvezda ima dvocifrenu prednost.

38. minut: Partizan neprecizan u ovim trenucima meča. Crno-bijeli ne mogu nikako da pogode za tri poena, a Zvezda čuva prednost. Hoće li biti neizvjesne završnice.

35. minut: Čeka nas veoma uzbudljivih pet minuta do kraja meča.

33. minut: Zvezda ne ispušta prednost iako Partizan pokušava da se vrati u meč. Igra se u serijama.

Četvrta četvrtina

30. minut: Kraj treće četvrtine. Zvezda imala plus 4 iako su bili blizu dvocifrene prednosti. Partizan se ne predaje. čeka nas zanimljiv posljednji period meča.

28. minut: Zvezda igra sjajno u ovim trenucima i ima veliku prednost. Gedraitis je trojkom donio prednost svom timu od 9 koševa.

24. minut: Ništa novo ni u nastavku meča. Igra se skoro koša za koš. Niti jedan tim ne može da se odvoji.

Treća četvrtina

20. minut: Poluvrijeme u Pioniru. Drugi meč finalne serije je ponovo u egalu.

17. minut: Zvezda ima plus 7 i to je najveća prednost za jedan tim u dosadašnjem toku meča. Nedović je nezaustavljiv i već ima 19 poena.

14. minut: Zvezda je u seriji od 8:0.

13. minut: Kao i u prvom meču Partizan je vodio nakon prvih 10 minuta, ali je početkom drugom perioda Zvezda ponovo preokrenula

Druga četvrtina

10. minut: Nakon prve četvrtine Partizan ima plus 2.

7. minut: Imala je Zvezda plus 5 u jednom trenutku, ali je seriju napravio i Partizan i vratio se u meč. Nedović je najbolji u Zvezdi sa 7 poena.

5. minut: Partizan je bolje otvorio meč poveo sa 4:0, ali je Zvezda brzo okrenula rezultat u svoju korist

1. minut: počela je utakmica. Prije početka meča navijači Zvezde su vrijeđali trenera Partizana Željka Obradovića.

Prva četvrtina

Uoči meča

Ko će prvi do 3 pobjede

Crvena zvezda u seriji vodi s 1:0 i ukoliko pobijedi i večeras u nedjelju će u Areni imati prvu meč loptu. Veoma teško u finalnoj seriju neki od timova gubi prednost domaćeg terena što u ovom slučaju ima Crvena zvezda.

Tim koji slavi u prvom meču već sezonama unazad kao po pravilu osvaja prsten. Ukoliko se tradicija nastavi prsten će na ruku igrača Zvezde.

Dodajmo i to da Partizan brani trofej, a šampion će biti prvi tim koji dođe do tri pobjede.

Sudije

Damir Javor iz Slovenije, Uroš Obrknežević iz Srbije i Miloš Koljenšić iz Crne Gore sudiće drugi meč finala plej-ofa ABA lige između Crvene zvezde i Partizana.

Ko ne igra?

Zvezda se u prvom meču suočila sa velikim problemom, a to je povreda Nikole Topića. Mladi as stvarno nema sreće, ponovo se povrijedio na derbiju, i za njega je finalna serija završena, ali izgleda da povreda ipak nije toliko strašna.

U sastavu za drugi meč bi trebalo očekivati Džavontea Smarta umjesto Topića, kako Janis Sferopulos ne bi ostao bez jednog spoljnog igrača u rotaciji, ali u tim bi, uz Smarta, mogli da “upadnu” Majk Tobi ili Dalibor Ilić. Crveno-bijeli su još ranije ostali bez Adama Hange, koji je takođe zbog povrede završio sezonu.

Kada je u pitanju Partizan, svi su spremni za susret, osim Balše Koprivice i Ognjena Jaramaza koji su propustili i prvi meč. Na otvaranju serije, Željko Obradović je koristio desetoricu igrača, pa Uroš Trifunović i Danilo Anđušić nisu dobili ni minut na parketu.