(VIDEO, FOTO) VELIKI BREJK PARTIZANA U BERLINU Crno-bijeli uspjeli da savladaju Albu i nastave borbu za plej-in Evrolige

Košarkaši Partizana ostvarili su veoma bitnu pobjedu na gostovanju u Berlinu protiv ekipe Albe u 33. kolu Evrolige.

Crno-bijeli su bili bolji rezultatom 94:83.

Partizan je uspio da zablježi veliku pobjedu na gostovanju protivi Nijema i tako da nastavi borbu za plej-inom sa ekipama Efesa i Baskonije koje će u redovima Parnog valjka gledati sa posebnom pažnjom.

Košarkaši Partizana odlično su otvorili utakmicui na krilima Zeka Ledeja i Pi Džej Doužera počeli da melju Albu. Partizan je krenuo meč sa izuzetno visokom petorkom sa Smailagićem, Kaminskim i Ledejem, koja je donijela Partizanu čvrstinu i prednost od starta meča. Jani Vecel se pojavio kod domaćina i koliko toliko parirao Partizanu.

Drugu dionicu je Partizan odigrao vrhunski. Uključili su se Avramović i Naneli sa svojom energijom i dali tonus ekipi da bukvalno gaze domaćina. Partizan je imao na kraju prvog poluvremena šansu da imao i preko 20 poena, ali su domaćini boljim procentima šuta uspjeli da smanje na pristojnih 47:34 nakon prvih 20 minuta igre.

Drugo poluvrijeme i njegovo otvaranje je pripalo domaćinu koji je topio prednost i prilazio na 6 razlike. Ali povratak na dvocifrenu prednost crno-bijelima su vratili “igrači sa klupe”, Alen Smailagić i Danilo Anđušić koji su donijeli Partizanu mirnije glave pred posljednjih 10 minuta meča.

Posljednjih 10 minuta meča donijelo je veliku dramu, Alba je na krilima odličnog Meta Tomasa stalno disala za vratom crno-bijelima, koji su na krilima odličnog Nanelija uspjeli nekako da prelome Albu i upišu veoma važnu pobjedu u borbi za plej-in.

Najefikasniji u redovima Partizana su bili Džejms Naneli sa 17 poena, te Pi Džej Doužer i Kevin Panter sa 15 poena, dok su se kod Albe istakli Janis Timan sa 20 poena i Met Tomas sa 16 poena..

Partizan će u posljednjem kolu sačekati Valensiju u Beogradu, dok će Alba u goste Panatianikosu.