(VIDEO, FOTO) ŽILAVI STUDENTI POKLEKLI Crvena zvezda nakon velikog preokreta povela u plej-ofu ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde uspjeli su nakon velike drame u prvoj utakmici četvrtfinala ABA lige da sruše Studentski centar.

Teodosić šutira za 3 poena

Crveno-bijeli su slavili 83:81.

Nakon ogromne drame u beogradskoj Areni, Crvena zvezda je uspjela na krilima Nemanje Nedovića u završnici meča da sruši večeras odlični Studenstki centar.

Crvena zvezda je loše krenula. Od starta je viđena odlična pripremljenost gostiju iz Podgorice koji su imali rješenje za sve pokušaje crveno-bijelih kako u napadu tako i u odbrani. Tek ulaskom Miloša Teodosića, izabranici Janisa Sferopulosa su po taktovima Miloša Teodosića uspjeli da povežu redove. Međutim,, Studenti su odlično igrali na krilima Tomislava Ivišića koji je uz pomoć Luke Bogavca stvarao crveno-bijelima.

U drugoj dionici prednost gostiju je išla i do dvocifrenog plusa, ekipa Dejana Jakare je imala odgovor za sve.  Pokušavala je Zvezda da smanji prednost u finišu prvog poluvremena I uspjela je međutim, neozbiljnost i slaba koncentracija su ponovo goste iz Crne Gore doveli dvocifrenog plusa – 40:30.

U trećoj četvrtini viđen je potpuni pad Crvene zvezde koja nikakvog rješenja nije imala ni na jednoj ni na drugoj strani parketa. U napadu su ih mučili Kapusta i Pavićević koji su na iskustvo dolazili do laganih poena i tako povećavali prednost svoje ekipe koja je išla i do maksimalnih 19 razlike. Pokušavali su Bolomboj i Teodosić, ali nisu uspjeli da ugroze Crnogorce.

Kapusta i Bolomboj

Frenetična borba je viđena u posljednjih 10 minuta, pao je Studentski centar totalno pod malobrojnom publikom koja je izvršila presing, a crveno-bijeli su odigrali odličnu odbranu te na leđima Nemanje Nedovića koji se u završnici totalno zapalio i donio neizvjesnost u utakmicu. Pali su Crnogorci na kraju što je ekipa Crvene zvezde sa evroligaškim iskustvom uspjela da prelomi i povede u seriji.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde su bili Miloš Teodosić sa 17, pratio ga je Luka Mitrović sa 14 poena, a kod Studentskog bolji od ostalih je bio Tomislav Ivišić sa 14 postignutih koševa.