(VIDEO, FOTO) ZVEZDA PREKINULA CRNU SERIJU Crveno-bijeli nadoknadili -14 i slavili u dramatičnoj završnici

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Bajerna u 6. kolu Evrolige rezultatom 74:68, kao domaćini.

Izabranici Janisa Sferopulosa nisu pokazali prelijepu košarku, ali pristup tokom ovih 40 minuta može da ohrabri Grka.

Zvezda je nakon početne prednosti na samom otvaranju meča, izgubila vođstvo i lošom selekcijom u napadu gubila 19-12 nakon prvog perioda. Mnogo muke u napadu za Zvezdu, iako se ekipa Pabla Lasa nudila crveno-bijelima tokom prvih 10 minuta.

Uspjeli su da se vrate crveno-bijeli serijom, vođeni Adamom Hangom koji pogađa sa zvukom sirene na poluvrijeme odlaze sa samo -2, odnosno 35:33 za Bajern. Ljepota košarke nije bila vidljiva u ovoj četvrtini, a vjerovatno smo bolje poteze mogli gledati na niželigaškim terenima. Ipak, na kraju vrjednuje se samo rezultat.

U 3. periodu pravi rolerkoster. Serija trojki Bajerna, nošena Bolmarom i Obstom dolaze do maksimalnih +14. Natjeralo je to Sferopulosa da zatraži tajm-aut, pa je nakon toga uslijedila minijatura crveno-bijelih na krilima iskusnog Miloša Teodosića koji je nosio sekipu Zvezde. Bajern je pred posljednju dionicu imao +6.

Ipak nisu se predavali crveno-bijeli. Pojavio se Jago dos Santos, uz Rokasa Gedraitisa i Zvezda dolazi do izjednačenja, a nakon toga i do prednosti. Bila je rezultatska klackalica u samom finišu, i jedna i druga ekipa su se smjenjivale u vođstvu. A onda je na scenu stupio najiskusniji od crveno-bijelih, često osporavani u posljednje vrijeme, Miloš Teodosić.

Mađioničar iz Kraljeva pogađa trojku za +4 Zvezde na 3 minuta do kraja, za erupciju oduševljenja u Areni. Bajern je pokušao da se vrati poenima Bolmara, ali je u presudnim momentima pokazala Zvezda hladnokrvnost, a presudna je bila Trojka Jaga Dos Santosa koji je na 30 sekundi do kraja pogodio sa 8 metara za 72:68, što je sigurno prelomilo tutakmicu.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Miloš Teodosić sa 16 poena i 11 asistencija, a pratio ga je Luka Mitrović sa 11 poena. U Bajernu je Karsen Edvards dao 16 poena. Isak Bonga dodao je 12.

Zvezda je ovim trijumfom upisala 2. pobjedu u Evroligi i tako prekinula neprijatnu seriju od 4 uzastopna poraza, dok je Bajern na istom skoru, 2:4.

Zvezda će u narednom kolu Evrolige igrati sa Barselonom u Kataloniji, dok Bajern gostuje Makabiju u Beogradu.

TOK MEČA:

CRVENA ZVEZDA:BAJERN 74:68

4. četvrtina

40. minut JAAGOO SA 9 METARA ZA 3!

39. minut Vraća se Bajern poenima Bonge i Bolmara, iako je Zvezda igrala jako dobru odbranu, nema im se šta zamjeriti. Ulazimo u posljednji minut meča.

37. minut MIILOŠŠ TEODOSIĆĆ! Srpski plejmejker pogađa za 3 i donosi novu prednost Zvezdi. Laso traži tajm-aut.

36. minut Imaćemo dramatičnu završnicu. Bolmaro je prekinuo seriju Zvezde, sa druge strane Jago pogađa sa bacanja. Obje ekipe ispunile su bonus.

34. minut Zvezda prvi put u vođstvu nakon 1. četvrtine. Nudi se Bajern Zvezdi sada, promašuju sve Bavarci, ali u napadu Zvezda pronalazi dobitnu formulu i dolazi do prednosti.

31. minut Zvezda se potpuno vratila u meč. Pogađa Gedraitis sa 2+1, a nakon toga i Teodosić pogađa za 3.

3. četvrtina

30. minut Bonga prekida seriju Zvezde 8:0, trojkom. Zvezda u posljednju dionicu ide sa -6.

29. minut Grmljavina u Areni! Jago Dos Santos pogađa za 3, Zvezda je ponovo u igri.

28. minut Vratila se u igru Zvezda! Tobi pogađa 2+1, a nakon toga i Gedraitis je bio sam u kontri za seriju 5:0.

26. minut Bajern drži prednost i dalje. Zviždala je publika Nejpiru pri izlasku i čini se da je u ovom dobrom napadačkom ritmu crveno-bijelih usporio ritam Zvezde.

25. minut Povezao je Nejpir sada 5 poena, sa druge strane Bolmaro 2+ 1 za novu prednost Bajerna.

24. minut Nastavlja se rapsodija trojki Bajerna u 2. poluvremenu. Pogodio je ponovo Obst, a nakon toga i Bonga iz Ćoška donosi poene Bavarcima.

22. minut Najlošiji mogući start drugog poluvremena za Zvezdu. Muče se u napadu crveno-bijeli, ali su zato jako loši u odbrani. Ne mogu ništa da zagrade crveno-bijeli, Obst i Edvards trojkama prave razliku, a nakon toga i Buker pogađa nakon ofanzivnog skoka.

2. četvrtina

20. minut HAAANGAA pogađa za 3! Kako je igrala Zvezda ovo poluvrijeme, ovaj rezultat je sjajan za crveno-bijele.

18. minut Odbija nalet Zvezde Bajern, pa sa 2 vezane trojke Obsta i Fransiska dolazi na +9, što tjera Sferopulosa da pozove tajm-aut.

17. minut Serija Zvezde u napadu, Teodosić dijeli asistencije bez gledanja, porvo je “nahranio” Luku Mitrovića, a nakon dobre odbrane Zvezde i Džoel Bolomboj je iskoristio mađioničarski pas Teodosića.

16. minut Ne funkcioniše ništa u napadu Zvezde, Šabaz Nejpir nastavlja po starom, pa je poslao jednu ciglu u šutu za 3 poena. Jedini raspoložen jeste Luka Mitrović koji veže 3 poena za Zvezdu. Sa druge strane Francisko pogađa otvorenu trojku, a zatim i Ibaka na asistenciju Bukera pogađa za 2.

14. minut Imala je Zvezda dosta prilika da dođe do izjednačenja, ali je centar Majk Tobi vetao 3 uzastopna promašaja, od čega jedno čisto polaganje. Kaznio je to Bajern, koševima Bukera, te odbija nalet Zvezde

11. minut Davidovac pogađa prvu trojku za crveno bijele, a nakon dobre odbrane Teodosić kreira za Tobija.

PRVA ČETVRTINA

10. minut Edvards i Ibaka drže Bajern u prednosti, Ibaka je sa zvukom sirene pogodio sa poludistance. Zvezda nastavlja da igra jako loše u napadu.

9.minut Bajern ima 7 izgubljenih lopti u prvoj četvrtini, ali je još tužnije to što Zvezda to ne koristi. Ušao je Teodosić u igru Zvezde da pokuša promijeniti situaciju.

7. minut Muči se Zvezda u napadu, salve promašaja Zvezde van linije 6.75. Bajern je manje lošija ekipa na startu meča.

5. minut Iskoristio je Karsen Edvards grešku Šabaza Nejpira, položio lagano, onda je Mitrović sa slobodnih bacanja vratio Zvezdu u vođstvo, ali je Edvards pogodio za 3 i donio prvo vođstvo za Bajern.

3. minut Luka Mitrović je školovao novajiju iz NBA Serža Ibaku na niskom postu i postigao prve poene za Zvezdu.

1. minut Bez poena nakon prvih 60 sekundi, Rokas Gedraitis je uzeo 2 šuta za Zvezdu, ali nije bio precizan.

Sada im u goste dolazi Bajern koji se i te kako pojačao ove sezone, ali ekipa Pabla Lasa još uvijek nije pokazala svoj pun potencijal. Oni za sada imaju pobjedu više od Zvezde, ali su sigurno više očekivali od prvih 5 evroligaških utakmica.

Više puta je Sferopulos istakao da je potrebno vrijeme da se igrači priviknu na novu filozofiju, te da vjeruje da kako sezona bude odmicala, crveno-bijeli će biti bolji.

Jako malo igrača Zvezde je u dobrom ritmu počelo sezonu. Muče se crveno-bijeli na plejmejkerskoj poziciji. Šabaz Nejpir i Miloš Teodosić za sada nisu ispunili očekivanja navijača, osim toga i na centarskoj poziciji ekipa Janisa Sferopulosa nije prikazala Bog zna šta, pa je moguće da će u narednom periodu doći do određenih promjena. Jedan od onih koji su najviše pokazali jeste američki centar Džoel Bolomboj koji je pokazao da će biti od velike koristi u odbrani za crveno-bijele, ali isto tako da može da bude i sjajan u napadu.

Bilo kako bilo, iako je start sezone, ovo će biti izuzetno važan meč za Zvezdu, prije svega na psihološkom nivou, s obzirom da je samopouzdanje igrača u najmanju ruku poljuljano.