(VIDEO) OSTAĆE UPISANA U ANALE Elvedina Muzaferija ostvarila najbolji plasman u istoriji skijanja u BiH

Najbolja skijašica iz BiH Elvedina Muzaferija ispisala je istoriju zemlje današnjim nastupom u superveleslalomu u Kortini Ampenco.

Muzaferija je upisala sjajan nastup i zauzela 14. mjesto te osvojila nove bodove u Svjetskom kupu.

To je najbolji plasman u istoriji skijanja BiH i Muzaferija će ostati upisana u anale ovog sporta.

Ranije je najbolji rezultat takođe imala Muzaferija, koja je bila 15. u superkombinaciji na Svjetskom prvenstvu u alpskom skijanju u Kuršvelu, Francuska.

Danas je u superveleslalomu trijumfovala Lara Gut-Behrami iz Švajcarske koja je trku završila s vremenom 1:20.75 minuta. Druga je bila Austrijanka Stefani Venier sa 21 stotinkom zaostatka, a treća Francuskinja Romane Miradoli sa 41 stotinkom zaostatka.

Muzaferija je ostvarila vrijeme od 1:22.58 te je tako za pobjednicom zakasnila 1,83 sekunde.