(VIDEO) ITALIJAN JE NAOŠTREN Siner brutalnom partijom do osmine finala u Kneževini

Italijanski teniser Janik Siner dominantnom partijom obezbijedio je osminu finala Monte Karla.

Siner udara forhend

Drugi igrač svijeta je za samo 76 minuta igre demolirao Sebastijana Kordu sa 6:1, 6:2.

Siner, koji ove sezone ima samo jedan poraz, onaj od Karlosa Alkarasa u Indijan Velsu, ostvario je i 23. trijumf u 2024. godini.

Janik će u narednoj rundi igrati protiv Jana Lenarda Štrufa, koji je eliminisao Bornu Ćorića.

Protiv Korde, koji je 27. igrač svijeta, Siner je krenuo silovito, brejkom u prvom gemu, da bi do kraja uvodnog seta napravio još dva.

Korda se držao samo u uvodnim gemovima drugog seta, da bi ga Siner slomio u četvrtom gemu, a potom i dotukao u osmom.

Bio je ovo drugi međusobni duel dvojice igrača i druga pobjeda Sinera, nakon one u Vašingtonu 2021. godine, piše B92.

Dominantu partiju pružio je i Stefanos Cicipas, koji je Tomasu Martinu Ečeveriju dopustio samo jedan gem.

Grk je poslije jednog časa i četiri minuta igre slavio rezultatom 6:1, 6:0 i tako zakazao derbi sa Sašom Zverevim, koji je izbacio Sebastijana Ofnera.

Interesantno, Cicipas i Ečeveri su razmijenili brejkove odmah na startu duela, da bi potom Cicipas vezao 11 gemova i stigao do trijumfa.

Cicipasu Monte Karlo prija, pošto je ovdje osvojio dvije titule, 2021. i 2022. godine.