(VIDEO) JEDAN OD NAJLJEPŠIH I NAJVAŽNIJIH GOLOVA Prandi u posljednjoj sekundi na spektakularan način donio Francuskoj produžetke

Rukometaši Francuske i Švedske igrali su prvo polufinale na Evropskom prvenstvu, koje se igra u Njemačkoj, skandinavska selekcija je bila na korak do finala, ali je na nevjerovatan način u posljednjoj sekundi ostala bez pobjede.

Švedska je golom Jima Gotfridsona stigla do +2 (27:25) na minut do kraja, pa se tada činilo da će Švedska u finale, iako su u prvom dijelu meča imali veliki zaostatak (13:6).

Ipak, Francuzi smanjuju preko Janika Lena, ali je do kraja ostalo svega 20 sekundi, pa je izgledalo da će Švedska uspjeti da prođe dalje. Ipak, Gotfridson pravi korake, poklanja “trikolorima” loptu, ali je sjajna odbrana Šveđana zaustavila kontru Francuske.

Nisu igrači Gijoma Žila uspjeli da šutnu na gol, sve je stalo u devetarac, iz kog se gotovo nikada ne stiže do gola. Ali, to nije mislio Elohim Prandi, koji je postigao jedan od najljepših golova u istoriji rukometa.

Preuzeo je Prandi odgovornost na sebe, iako se Dika Mem javio da izvede deveterac, a na kraju se to ispostavilo kao dobra odluka. Prandi se izvio u desnu stranu, šutirao je u desnu stranu, a zatim je projektilom “probušio” mrežu Švedske i tako obezbijedio svom timu dodatnih deset minuta u “Lankses Areni” u Kelnu, nakon kojeg su Francuzi slavili I prošli u finale, prenosi Sportal.