(VIDEO) KAKVA MAGIJA Dončić sasuo Hardenu trojku u lice u NAJVAŽNIJEM MOMENTU utakmice

Luka Dončić je isporučio svoju dozu košarkaške magije u drugom meču 1. kola plej-ofa Zapadne konferencije i vodio Dalas do pobede nad Klipersima i brejka u Los Anđelesu - 96:93.

Luka Dončić

Rezultat u seriji je sada 1:1, a sljedeće dvije utakmice igraju se na terenu Maveriksa. Plej-of noć između utorka i srijede u NBA ligi bila je rezervisana za brejkove, jer smo prvi vidjeli i u Istočnoj konferenciji.

Luka Dončić je briljirao u Los Anđelesu i meč završio sa 32 poena, uz devet asistencija i šest skokova. Ali mnogo važnije od brojki bili su koševi u ključnim momentima utakmice i nadigravanje sa Džejmsom Hardenom.

Dalas je serijom 12:0 u posljednjoj četvrtini, na krilima razigranog Dončića, preokrenuo “minus šest” (79:73). Prelomni trenutak meča viđen je na oko minut i po prije kraja utakmice, kada je Dončić ostao “jedan na jedan” sa Hardenom i pogodio trojku “kao kap” za 90:81, piše Sportal.

Cjelokupna “bitka” Dončića i Hardena u ovom meču oličena je u tom jednom potezu, kada je izgledalo da je meč prelomljen.

Ipak, Klipersi se nisu predavali, “zakuvali” su finiš, ali tada je stvar u svoje ruke preuzeo Kajri Irving i priveo meč kraju. Irving je pobjedi doprinio sa 23 poena, dok je Pi Džej Vašington dodao 18, uz isto toliko skokova.