(VIDEO) KRAJ KARIJA I VORIORSA? Sakramento razvalio Golden Stejt i čeka duel sa Pelikasnima za plej-of

Košarkaši Sakramento Kingsa ostvarili su veoma ubjedljivu pobjedu protiv Golden Stejt Voriorsa u plej-in fazi takmičenja NBA lige i tako nastavili san o plej-ofu.

Kari u napadu

Derbi Kalifornije završio je rezultatom 118:94 u korist ekipe Domantasa Sabonisa.

Jedini momenat kada su igrači Voriorsa vodili bio je sam start utakmice, međutim već par minuta po početku prednost preuzimaju Kingsi i do kraja utakmice je ne ispuštaju. Jedan momenat početkom treće četvrtine mogao je biti kritičan, ali taj nalet je odbijen i na kraju je Sakramento ubjedljivo slavio.

Najbolji igrač Sakramenta bio je Kigan Mari sa 32 poena i devet skokova, a lideri ovog tima Domantas Sabonis i Dieron Foks su odradili standardno kvalitetan posao. Litvanac je postigao 16 poena, uhvatio 12 skokova i podijelio sedam asistencija, dok je Foks imao 24 poena i šest asistencija.

U Voriorsima Kari je bio najučinkovitiji sa 22 poena, ali izostala je partija Kleja Tompsona koji je za 32 minuta na terenu šutirao ukupno 0/10 iz igre. Kuminga je pomogao sa 16 poena, kao i Mozes Mudi, a Endru Vigins i Drejmond Grin su dodali po 12 poena.

Voriorsi ovim porazom ispadaju iz dalje priče za plej-of, ali Sakramento dobija novu priliku da se vrati u plej-of ludnicu, a da bi tamo stigli moraju savladati Nju Orleans Pelikanse, koji su poraženi od Los Anđeles Lejkersa, piše Telegraf.

Meč se igra 20. aprila, a pobjednik tog meča u plej-ofu ide na mlade i raspoložene Oklahoma siti Tandere, koji su regularni dio sezone završili na prvoj poziciji Zapadne konferencije.